Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Altcoin Genel

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

olayın mineable olmakla falan alakası yok. Her shitcoine elinde tuzlukla "dipten gerip 300x yapacam" diye koşan kitleye müstahak.

Bi de her yeni coinde "üye olunca 1,5 coin veriyoruz, toplam coin adetimiz 600 katrilyon tane" diyen bin tane coine üye olanlar var, bunlardan biri de buradan bunların mail-şifre kombinasyonunu alıp ya da tahmin edip diğer hesaplarına dalıp donlarına kadar götürecek haberleri yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya milletin paçalarından öyle cehalet akıyor ki.

Adam ripple'in 1000 dolar olabileceğine inanıyor. Bir de şöyle diyor. Bitcoin gibi 10.000 dolar olmasına gerek yok, 1000 dolar olsa yeter.

Bir de x projesi pazarın 1%'ini alsa market cap 50 milyar dolar olur adamları var. Lan kek, öyle hesap mı yapılır.

Geçen reddit'te gördüm adamın biri 500.000 USD'lik kredi çekip bitconnect'e gömmüş. Aferin sana
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

Strat diye bir coin aldım beyler iyi gidiyor gibi ne dersiniz?

Strat, şu bitcoinin ani düşüş hareketi olmasaydı to the moona başlamak üzereydi, 110'lardan 150'lere kadar geldi, sürekli al sat yaparak kar etmiştim ama en son 155'ten 140'a düştü, ben aldım sonra btc çakıldı. ölümüne hodl'dayım şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Ya milletin paçalarından öyle cehalet akıyor ki.

Adam ripple'in 1000 dolar olabileceğine inanıyor. Bir de şöyle diyor. Bitcoin gibi 10.000 dolar olmasına gerek yok, 1000 dolar olsa yeter.

İlk girdiğimde benzeri bi yorumu okuyup xrp almamıştım. 1 doları görmez o supply ile felan diyordu 0.20 lerdeyken. 3.5 dolar mı ne olmuştu sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

ben o hesabı hiç anlamıyorum zaten. bir sürü ipsiz sapsız coin var 100$ üstü. neden kuruşluk coinlerin o değerlere gelemeyeceğinin benim için mantıklı bir açıklaması yok bu yüzden. haberlerle yükselip haberlerle düşüyor coinler bir dayanağı birşeyi yok ortaya konmuş bir ürün yok ama fiyatına bakıyosun 800 dolar.

varsa gerçekten kanıtlarla anlatacak birisi anlatsın lütfen
Sosyal ağlarda paylaş

@mono 1000 tane circulation coin varsa ve toplam pazar payı 1000 dolarsa coin 1 dolar oluyor. 1000 dolar yatırarak 2 dolara çıkarabilirsin o zaman.

Ama 10milyar coin varsa 1 milyar dolar pazar payıyla 10cent olur tanesi. Bunu 20 cent yapmak için 1 milyar dolar daha gerekir.

Yani 800 dolar olması tek başına çok bir şey ifade etmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

crypto için konuşuyorum;

gerekmez, hesabınız yanlıs, sondan basa donmeye calısıyorsunuz.

diyelim ki circulating supply'ı 100 adet olan ve su anki piyasa da tanesi 1$ olan bir coinimiz olsun. market cap hesabını soyle yapıyoruz;

https://coinmarketcap.com/faq/

Market Cap = Price X Circulating Supply.

T anı Market Cap = 1$ x 100 Coin = 100$'lık market capimiz var T anında diyelim.

T+1 anında diyelim ki piyasaya oldukca olumlu bir haber yayıldı ve coinin exchangelerde ki fiyatının ortalaması 1.5$'a sicradi ve 1.5$'dan işlem görmeye devam etti.

T+1 anı Market Cap = 1.5$ x 100 Coin = 150$.

Yani T ile T + 1 arasında, gerçekte ekstra 50$ daha sokmadan da CAP %50 fake/correct newslarla ya da herhangi bir diş etmenle arttıralabiliniyor.

O yüzden market cap != piyasaya giriş yapan toplam fiat miktarı.

yani illa bahsettiğin coin'in 20 cent olması için piyasaya 1 milyar $ daha sokmak gerekmez.

market cap, piyasaya giris yapan parayi aşağı yukarı indirekt olarak gösterebilen bir gösterde olsa da, direk olarak o demek değil.
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

context'imizin crypto oldugunu ekledim abi mesajın basina uyarınla birlikte.

seni alıntıladım ama esh'ede cevap olsun

sen cyrpto için demişsin ama cyrpto ya da degil bir varlığın piyasa değerinin artması için para girişi girişi olması gerekmiyor

öyle bir ayrım yok yani

10 tane x varlığına sahip 10 kişi olsun tanesi 10 dolardan trade eden, market cap 100

birden herkesi bu varlığa karşı bekletiden ya da başka nedenlerden dolayı algısı değişti ve varlığa sahip olanlar artık 10 dolardan değil 100 dolardan düşük bir fiyattan satmak istemiyor

bir ya da bir kaç kişide o varlık için 100 dolar ödemeye hazır olsun market cap anında 1000 dolara çıkar.

yani 100 dolardan 1 tane trade gerçekleşsmesi yeterli. piyasaya giren 100 dolarla varlığın market capi 1000 dolara çıkmış olur.

hisse senedi için de bu geçerli herhangi bir commodity için de.
Sosyal ağlarda paylaş

ya market cap hesabini yanlis yapiyorsunuz. piyasaya giren para diye biseyden hic konusmayalim o zaman.

ben coin yarattim 1 dolara sattim sen de bana geri 1 dolara sattin para giris cikisi 0, giren para 0 mi oluyor 2 dolar mi, sizin kendi uydurdugunuz hesaba gore?

bence en bastaki mantik yanlis gorunse de dogru, market cap = piyasaya giren para.

diyelim 1 dolara aldim bugun 2 dolar oldu, ben onu hala satmiyorsam aslinda piyasaya 1 dolar daha yatirmis oluyorum. fiziksel olarak gidip para vermesem de satmamak da bir yatirim eylemidir.

cryptoya ozgu bir konu da degil belki de finans dunyasi bunun cozumunu bulup yeni terimler uretmistir, ama sifirdan dusununce karisik bir problem 'piyasaya giren para'
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...