Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir oyun vardı

Nekro

Öne çıkan mesajlar

Aradım bir turlu bulamadım. Belki oynamış olan vardır. 20 sene falan onceye ait olmalı.

Oyun genel kultur soruları iceren quizlerden olusuyordu. Ana menude masanın ustunde harita, iş cantası falan vardı tıklanabilen bir frame. Haritaya tıklar, ulke secerdin. Ekrana pasaport gelirdi arka planda airport ambiyans sesi ve check in sesi gelirdi sonra pasaporta muhru vurma animasyonu oynar ve quizler açılırdı.

Yerel yiyecekler meyveler vs soruluyordu. Mesela görsel veriyordu pazar alanına ait, bunlardan hangisi avakado diye sorardı. Tıklardın gorselin ustune. Feedback verirdi. Belli bir score un oldu. Populer mimariler soruyordu opera house vs.

Quiz sonlarında candy crush gibi mini game cikardi. Yukarıdan asagi meyveler duser, onları mousela tutup ait oldugu sepete koyardın.

Cok ufaktım zar zor anlıyordum oyundan ama acayip seferdim. Hatırlayana dürüm+bira.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Level Dergisi'nin promosyon CD'sinden çıkan flash oyunlardan biriydi.
Siyah beyaz, belli bir ritmde giden müziği vardı.
Sanırım kuzey işiydi böyle "Frylbsaeegrgn" gibi bir ismi vardı.

Detektiflik oyunuydu, ok tuşlarıyla adım adım ilerletiyordun. Bir akıl hastanesinde işlenen cinayet araştırılıyordu, her konuştuğun kişi (çoğu deli) sana bir şey söylüyordu ve bu belli bir imgeyle anlatılıyordu. Hafıza depon gibi bir şey vardı, 6 odacıklı ve aldığın o imgeyi daha sonra başka biriyle konuşurken kullanıyordun.

Hatırlayan var mı böyle bir şey?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de uzun zamandır aradığım bir oyun vardı belki bilen vardır. 2000'li yıllarda oynamıştım. Bir adamı yönetiyorduk, oyunun başında sinematikte ejderha yumurtası kırılıyor falan sonra biz bir alanda başlıyoruz biraz ilerleyince uyuyan bir dragonu görüyoruz.

Oyunun hatırlayabildiğim kadarı bu kadar. Google'a 2000's dragon games vs ne yazdıysam bulamadım. Belki burada oynamış biri vardır. Bu oyunu oynamayı çok istiyorum. Artık o dragonu uyandırmaya hazırım.
Sosyal ağlarda paylaş

bu threadin eski versiyonuna vaktinde yazmisimdir muhtemelen. bir oyun var 93-94 civari, arayip bulamiyorum senelerdir.

win 3.1 degil de 3.11 gibi ekstra oyunla falan gelen versiyonlari vardi hani. bu oyun onlardan biriyle bundle geliyordu.

oyunun adini veya exe'sini hatirliyorum, mole.exe. oyunda da oyle bir kostebegiz. asagi yukari asansorler yan yana dizilmis. onlardan atlayarak en sondaki objective'e ulasmaya calisiyoruz. asansorler uzerinde iyi/kotu itemlar var ama ne islevleri vardi hatirlamiyorum. bir kismi olduruyordu galiba. asansor dedigim de oyle kapali asansor degil ______ seklinde cizgi sdfg. boyle basit bir oyundu.

bilimum abandonware, windows oyunlari, windows ile gelen oyunlar vesaire arsivlerine baktim bu arada ama belki gozumden kacmistir. umuyorum buradan hatirlayan olur.
Sosyal ağlarda paylaş

yloibx said:

Benim de uzun zamandır aradığım bir oyun vardı belki bilen vardır. 2000'li yıllarda oynamıştım. Bir adamı yönetiyorduk, oyunun başında sinematikte ejderha yumurtası kırılıyor falan sonra biz bir alanda başlıyoruz biraz ilerleyince uyuyan bir dragonu görüyoruz.

Oyunun hatırlayabildiğim kadarı bu kadar. Google'a 2000's dragon games vs ne yazdıysam bulamadım. Belki burada oynamış biri vardır. Bu oyunu oynamayı çok istiyorum. Artık o dragonu uyandırmaya hazırım.

cinematic dedin diye dragon's lair dicem de her şey çıkabilir. oyunun türü falan oynanışı nasıldı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...