Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sarma sigara/tütün konusu

mulgear6

Öne çıkan mesajlar

tutun ve tutun mamulleri sagliga zararlidir.+18

butun mesela parmak uclarinla kagida hassas davranabilmekte.arap kagidi kullaniyodum hep.digerlerinin tadi hic hos olmuyodu.kagit ictiginizi farkediyosunuz.ister princten olsun ister agac kutugu, kagit kalinlasinca direk dumani tadi bozuyo.duzgun sarilmis bi arap kagidiyla sarilmis tutun adami kagida bagimli yapar.bide arap kagidi disindakilerde bol miktarda yapistirici kullaniliyo o da bayaa tadi bozuyo.

ote yandan arap kagidiyla tutun sarmak bayaa sor bi is.alismak zaman aliyo.onunda caresi, kotude olsa sardiginiz tutunu iciyosunuz.daha iyisini sarmak icin sebebiniz oluyo.zamanla kalem gibi tutun sarar hale geliyo o parmaklar.

arap kagitlarinin saniyorum ya imitasyonlari var yada cook uzun beklemis olanlari.keza bunlarin uzerinde yapiskan bi serit yok digerlerindeki gibi ama kagidi grup halinde tutmak icin uzun kenarindan yapistiriyolar.o yapistirici sayesinde hasbel kader sarma isi kolaylasiyo.ola ki o yapiskan zaman icinde niteligini kaybetmistir yada orjinalinde olan yapistirici malzeme disinda bisiyle tutturulmustur(imitasyon ihtimali) o kagitlardan hic verim alamadim.yuzlerce sigara sarmisimdir, arap kagidini eger tukurup yapistiramadiysam mutlaka degistirirdim.ilk defa sarmayi deneyen arkadaslarin bunu anlamasi zor.ama orneklemek gerekirse kagidi yaladiginiz zaman eger yapismiyosa o kagit sikintilidir.duzgun yapisanina denk gelince onu zaten anliyosunuz.bu tukuruk miktarindan ziyade kagidin kagida yapisma durumunu gozlemleme hadisesi.

yapistiricisi sikintili olan arap kagitlarinin yanini disiyle koparip oyle yapistirabilen bi arkadas vardi.o mevzu beni astigi icin cok deneyip ustasi olamadim ama oyle bi yoluda var.

tutunu kagida koymadan once tabakanin icinde yada tutunun o plastik kabinin kapaginda tutunu biraz havalandirmak lazim(alisinca o isi kagidin icinde yapiyosun).boyle parmaklarinizla cekip cekip birakiyosunuz.kullanilacak tutun miktari deneyime bagli olarak degisir.o zamanla olusan icime bagli bi degisken.

subliminal mesaj

sarma tutun kadina benzer.fazla sikarsan nefes alamaz, gevsek birakirsan kacar gider.arada guzel bi kivami var.herkesin mutlu oldugu. X(

kesinlikle filtre kullanin.kibrista mentollu filtrelerden vardi(swan).turkiyede bulamadim onlardan hic.belki simdilerde gelmistir.ben ultra slim filtre kullaniyodum.

sigaralari sarip pakette saklamadim hic.keza bence sigara tutun hafif nemliyken guzel oluyo.benim hafif nemli dedigim bazi arkadaslara bayaa islak geliyodu.orjinal golden virginianin paketinden ciktigi gibi nemliligi bence ideal.kurudugu zaman kotu oluyo.sarip pakete saklayincada tutun cabuk kuruyo.kendinden zipli paketler tutunu 1.5 hafta nemiyle muhafaza edebiliyodum.yururkende sarabildigim icin yolluk sarayim ben bunu gibi bi derdim hic olmadi.zaman icinde olmuyoda.

acik tutunlere hic alisamadim.envai cesidini denedim. eskiden bahar diye bi sigara vardi.acik tutunlerin tadini ona benzetiyorum.degisik aromalandirma tarifleri varmis ama denemedim acikcasi hic birini.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Derdi kederi falan almıyo canım, o bahanesi.

Sosyalleştiriyor iş ortamında falan, bu artısı var. Onun dışında da filmlerde özendiğin karizmatik pozlara girebiliyorsun böyle balkondan boğaza bakıp sigaradan bir fırt çekme falan gibi, şekil şukul işler işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
abi american spirit i bilmiyorum ama pueblo içtim bir süre.

ben normalde camel soft içen sonrasında da tütünde george karelias light'a geçip günde de 4 5ten fazla içmeyen adam olarak puebloyu başta çok beğendim. aromasız katkısız saf tütün olarak pazarlıyolar ztn. bu arada karelias falan gibi ıslak değil kuru tütün pueblo.

başlarda çok beğenmeme rağmen bir süre sonra boğaz s.kmeye başladı acayip bi şekilde. 2. pakedi bitiremeden kenara koyup karelias aldım. ara ara değişiklik olsun diye içtim bitene kadar 2. paket.
Sosyal ağlarda paylaş

bence sarma tütün sıkıntı ya

ingilterede master yaparken,paketler pahalı diye sarma tütün içiyodum golden virginia,her akşam makinem vardı,fabrikada tütün sarar kafasında 20 dal sigara sarıyodum.

dudağa yapışıyor tadı yok güzel değil bence

evet daha ucuz ama bi winston light uzun'un yerini hiçbiri tutmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bende ilk kez aldım tütün, george karillas verdi satıcı .Kahverengide bir kağıt felan.Şu ana kadar bir sıkıntı yok.

Lakin böyle aromatik başka tütünler varmı.Çikolatalı vanilyalı vs gibi.Online satan bir site ,güvenilir orjinal olsun.Pahalı olup olmaması önemli değil.Kaliteli birşeyler bulabileceğim .

Pipo tütünleri ile bu deum karillasları karıştırsak içilebilirmiki.Karillas iyimidir.Öneriniz varmı sert severim ben sdfd
Sosyal ağlarda paylaş

açık tütün küba tütünü diye satıyolar aromatik
aromatik deyince old holborn de sayılabilir ama öyle dondurma gibi çikolatalı vanilyalı vs. falan değil. hafif bir aromadan bahsediyorum.
kağıtlar vardı bi de aromalı ama dandik o olaylar genelde epey ya. tütün keyfi peşinde olanın pek tenezül edeceği şeyler gibi gelmiyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...