Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babadan iş teslim alma sürüncemesi

mytheron

Öne çıkan mesajlar

Weber'in ürünleri o kadar leş ki, yani o kadar olur. Elinle sökersin yapışmış fayansı o derece.

Piyasanın en iyisi Kalekim ile Filli'nin ürünleri, benchmark testlerinden çıkan sonuçlara göre.

Kalekim'in orta kalitesinin ismini hatırlamıyorum da Filli'de Fayfleks alabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

forumun ameleleri toplanmış.

yevmiyeniz ne kadar

ahahahahaha

kalekim yapıştırıcı tavsiyedir.Derz dolgu da silikonlu olsa iyi olur veya filli boyanın var o da iyidir.

Bu arada eski fotoları vs çektim,inşallah becerebilirsek bitincede çekip koyacağım buraya.Nerdeeeennn nereye diye..
Sıfır düzen kursam daha rahat kurarım lan..
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

Holy said:

2 sene ürün geliştirme yaptım bu ürünlerde, ısı-su yalıtım ve yapı kimyasallarında işiniz varsa malzeme/usta öneririm.

ekliyorum listeye? neci diyelim, iş görür bir şey bu da, adını bilemedim. nalbur?
Ahahaha kimya mühendisi evet de yalıtım/yapı kimyasalı danışmanı yaz bari
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Esh said:

Weberin urunlerine dandik dedi adam.

Peki abi
Laboratuar sonuçları ile konuşuyorum, götümden atmıyorum.

Benchmark dedim farkındaysan :)

Testler TS standartlarında.

Baba ben anlamam oyle ya da boyle, havuz 17 sene boyunca weberin satin aldigi firmanin (deichmann miydi neydi) urunleriyle yalitimliydi, zerre kacak gocek kalkma olmadi.

Sonra havuzun seramigini yenilerken o kadar zor oldu ki kaldirmak direk seramik uzerine betebe kaplayip gectik.

O yuzden GERCEK HAYAT TESTI > LABORATUVAR
Sosyal ağlarda paylaş

17 sene önceki ürün =/ mevcut ürün :)

Yapı kimyasalı piyasasında hemen hemen her sene maliyet ucuzlatmak için farklı hammedeler, performansları TS sınırlarına kadar çekmek için miktar azaltmalar uygulanıyor.

17 sene önce iyi olan marka, şu anda da iyi geçerli bir argüman değil yani.

Benim dediğim en son sonuçlar da 2016 sonuçları, 2020'de falan atıp tutmayı bırakırım çünkü çok fazla değişim görmüş olacaktır ürünler.
Sosyal ağlarda paylaş

mytheron said:

...Ama istediğim olay müşteri gelsin gezsin dolaşsın,almaya geldiği ürünü alsın gezerkende gözüne takılan bişeyler olursa onu da alsın gitsin.Yani sadece atıyorum çivi istiyosa çivi verip yollamayalım,ordan çekiçde alsın gitsin.Gibi.
...

geçmiş baya üstünden ama

maliyetlerin konusu konuşulmuş galiba ama bu sistemim işleyişi takibi vs gibi alanlarda ne kadar bilgin var, bir okuma yaptın mı, püf noktaları, handikapları vs onlarada iyi bakmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle söyliyeyim.Mevcut sistemde elde nevar ne yok takibi çok daha zor.
Henüz barkoda geçmedik,çünkü daha düzenlemedik.
Bu düzensizliğe hiçbirşey yapmam,görseydiniz hak verirdiniz.

Raf bakmaya gideceğim bu aralar
+ yapı marketleri de ufaktan gezip bilgi toplayacağım düzen vs nasıl yapmışlar.
Kendi sistemim az çok kafamda oturttum fakat birde uygulanmışları gezeyim bakem alıcı gözle :)

düzenleyeceğimiz sadece dükkan değil çünkü.
2 depo birde yan dükkan var teşhir ve boya ürünlerinin tamamını oraya taşıyacagım bir dükkan var.Kira veriyoruz orayada hemen yanımızda,tam teşhirlik ama suan bildiğin döküntü depo.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapı marketten ziyade büyük nalburları gez bence.

Bauhaus'un falan raf düzeni hiç iyi değil mesela. Vidaların olduğu yerde uyarı levhaları falan var. Vidanın yanında tornavida falan olması gerekirken onlar bambaşka bir yerde, zımparaların yanında vs.

Adamların ürün gamı çok geniş olduğu için muhtemelen sığdıramıyorlar ve böyle bir gruplama yapmışlar ama müşteri gözüyle çok itici olduğunu söyleyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...