Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Destiny 2 (PS4)

GokTuRK

Öne çıkan mesajlar

mokoko said:

abi şu strike falan nedir bana bi anlatsanıza?

dün girdim ilk görevi yaptım ettim şimdi yine gidince oynicam.
20 lvl son di mi? sonrasında endgame mi var? raidler vs?

dungeon mantığında mı yoksa?

wow oynadım sadece şimdiye kadar mmo olarak o yüzden çok üstüme gelmeyin :D

Strike 3 kişilik ekiple mini dungeonlar. Ortalama 30-40 dk arası sürüyor ön hazırlığıyla toplaşmacasıyla falan beraber. Endgame ağırlıklı olmakla beraber bitirmeden de yapılabiliyor. İlk oyunda belli light üstünde bunların bir de heroic versiyonları falan vardı, muhtemelen burada da vardır.

Bunun dışında Raidler daha uzun, 5-6 saatlik gameplay isteyen, 6 kişilik ekiplerle girilen mekanlar. Öyle aralıksız başında kalmamak için belli yerlerde checkpoint oluyor, haftalık resetten önce kaldığın yerden devam edebiliyorsun.

Cruicable 4 kişilik (ilk oyunda 3 ve 6'lıktı, özel durumlarda 2-4 falan da oluyordu galiba.) pvp olayı. çeşitli modları var.

Patrol oyun içerisinde mekanlarda aldığın mini görevler. Belli sayıda belli tip adam vurmaca, zamana karşı yarışmaca, gidip bir yeri taramaca, eşya toplamaca falan içeriyor.

Adventure side quest gibi maceralar. Birkaç aşamadan oluşuyor. Adım adım tamamlamaca.

Public Event belli zaman aralıklarıyla ortamdaki herkesin katılabileceği akın akın düşman temizlemece ya da boss fight'lar genel olarak etkinlikler işte, genelde boss'ların belli şartlarda ölmesi gerekiyor (spider tank ise önce bacaklardan vurmaca, invul shield varsa belli yerde durup shieldi ndirmece vb) 5 dk sürmüyor.

High Value Target, haritada gezen mini bosslar, belli aralıklarla belli yerlerde spawn oluyor, ödüllü.

Bunlar dışında treasure map'ler, gold chestler, token toplamacalar, ana questleri ödüllü tekrarlamacalar falan var. İlk oyundan bir tahmin yürütürsek hem pvp hem pve için arenalar, turnuva eventleri hatta sparrow yarışları falan da bekleyebiliriz gibi orta vadede.

Endgame'de yapılacak çok fazla şey var yani.
Sosyal ağlarda paylaş

eyw patron çok iyi oldu. oynaya oynaya public event'ti, high value target'tı çözdüm ama daha henüz 6 lvl olduğum için tek ilerlemeye devam mı etmeliyim yoksa grup falan mı bulmalıyım bilmiyodum. sanırım 20 lvl ve sonrasında belli bi yere kadar solo gidebilirmişim.

siz nası oynuyosunuz kendi grubunuz mu var? ekşisözlükte bi eleman yazmış grubumuz var falan diye ona mesaj attım oraya giricem galiba ama aktif bi pati clanı varsa oraya dahil olayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kendi arkadaş grubum var, Destiny 1'de de birlikteydik, 2'de de aynı clanı sürdürüyoruz 7-8 kişi. Senaryoyu tek olarak bitirdim, endgame'de online adam varsa onlarla adventure strike falan yapıyoruz, onlar yoksa tek olarak haritada patrol public event takılıyorum. PvP daha tam oturmadı heralde girmek çok uzun sürüyor.

Level 12-13 civarlarında senaryo sana "biraz da dünyayı keşfet" diye mola verdiriyor zaten, git gez başka neler yapabiliyosun gör, level 15 olunca geri gel devam et bi sonraki göreve diyor.

Cruicable ve Strike'lara direkt Director üzerinden gidiliyor. Açılmaları senaryoda ilerleyince belli aşamalarda oluyor. Raid endgame'de geldi, level 20 olmak da yetmiyor, belli bir power level (Destiny 1 ismiyle light) sahibi olman gerekli. Şu anda 260 olması lazım.

Treasure map'leri sosyal alanda Cayde'den alabilirsin. Patrol yine senaryo içerisinde belli bir görevi yapınca açılıyor, herhangi bir alana (dünya, io, titan vs) inip oralarda etrafta gezerken rastladığın bipleyen zımbırtılar.

Senaryo görevlerini tekrar oynama Warlock liderinden (adını unuttum), Strike challenge'ları Zavala'dan alınıyor.

Public event ve adventure'lar haritalarda işaretli. Adventure'ları ayrıca her mekanın kendi vendorundan da edinebiliyorsun.

Topladığın token ve redeemable eşyaları her haritanın vendoruna götürerek onlarla level atlayıp karşılığında legendary item alabiliyorsun (level 20 sonrası olması lazım). Tokenler sandıklardan, bosslardan, adventurelardan falan o haritada yaptığın her "kayda değer" şeyden düşüyor. İşe yaramayan ya da eski silahları kırınca düşen wep smith parts'ı da sosyal mekandaki weaponsmith'e götürüp onunla aynı şekilde level atlayabiliyor eşya alabiliyorsun.

High value targetlar etrafta takılıp geziyor, bir takip sistemiş u anda spawn noktalarını ezberlemek dışında yok. Sadece yakınlarına geldiğinde ekranda sol altta yazıyor "a high value target is nearby" diye.

Sandıklar ve redeemable'lar haritada gizli, gezerek bulunuyor. Belli ability'lerle (veya Destiny 1'deki gibiyse ekstra silah özellikleriyle) radarında görünür olmasını sağlayabiliyorsun.

Turnuvalar daha gelmedi.

Level 6'daysan en ideali senaryoya devam bence.

Destiny 1'e göre grinding'i azaltmış, oyun mekaniklerini de sadeleştirmişler. Karakter statleri yok artık, silah özellikleri daha az ve basit, skill tree'ler çok daha sade, hatta bazı Destiny 1 skill'lerini exotic silahlara gömmüşler. Bu sefer de gereğinden fazla sade geldi bana.

Ha bir de yukarıdaki listede söylemeyi unuttum, oyun içi eşya meşya düşerek o eşyalardan ekstra questler hatta quest serileri de çıkıyor yine yapılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

valla oyun aşırı zevkli. sınırlı oynadığım zamanda bile kaliteli olduğunu belli etti. şu internet sıkıntısını bir çözebilsem daha çok oynicamda otelde benim odanın ordaki AP'de sıkıntı var çok fazla düşüyorum netten.

kodumun ülkesinde ethernet kablosu satan yer bulamadım. haftasonu tr'den alıp, haftaya destiny'e dönücem.

apple sende alırsan kasarız beraber
Sosyal ağlarda paylaş

weekly milestoneları bitir her hafta salı günü resetleniyor.
exotic questleri yapmadıysan yap.
bir de aktif bir clana gir. clandakiler aktivite tamamladıkça clan üyelerine de item veriyor. geçen hafta hiç oynamadım clandakilerin bitirdiği aktivitelerden aldıklarımla 284ten 286ya yüselttim pwr levelı
280'den sonra gunsmithte legendary weapon ve armor modlar var onları eklediğin itema +5 pwr veriyor. boyle boyle kasıyosun işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...