Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kızlarım

fenn

Öne çıkan mesajlar

totemic said:

hmm tecrübe hep bunlar. ben olsam her ağlama sesine koşarım ya da yanımdan ayırmam.

Mesela en büyük tecrübemiz. Mutlaka anneanne ve babaannelerin yaşları ilerlemeden çocuk sahibi olmak lazım. Annelerin inanılmaz yardımı oluyor. O yüzden öyle 35 olunca evlenirim hayallerinde olan varsa 35 yaşında evlendiğinde 25 yaşında evlendiğinden kat ve kat fazlasıyla yorulacak, hayat kalitesi bir o kadar düşecektir..
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Xaero said:

Oğlan oldu ne ara büyüdü anlamadım bile. Kız oldu resmen kendine baktırıyor 2 cocuga bedel.. Bu sabahta 4:30 gibi kalktım biberon maması yapıp ayağımda salladım... Herşeye rağmen bir kere gözgöze gelip gülümsemesi herşeye bedel...

Bende 4.30 kalktım , mama yapıp verdim. 6 gibi uyuttum . Tesadüfe bak :)

Kocalar ne yapıyor bu arada, fosur fosur uyuyor mu?

http://i.imgur.com/g48oG0d.gif
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

valla büyükler bastırıyor zaten ama biz daha düşünmüyoruz yaş oldu 34. dediğin gibi anneler baya yardımcı olur bu zamanlarda aslında.

Mesela oğlan 4 yaşında kız 1.5 oldu. Oğlan zaten acayip alışkın anneanne babaannede kalmaya. Kız ilk doğdugunda oğlanı bırakıyorduk kızla beraber yemeğe gidiyorduk falan sonra kız 1 yaşını geçince oğlanı birine kızı birine bırakıyoruz. Sinemasından tut günübirlik tatil kaçamakları bile yapabiliyoruz. Oğlan 2 yaşında hanımda 5 aylık hamileyken oğlanı bırakıp 1 hafta kapadokya tatili falan yaptık...
Sosyal ağlarda paylaş

duzgun, kendine yeten, ozguveni olan, iletisim kurabilen karakteri oturmus bir insan yetistireyim diye binbir takla atip ona gore egitmeye calisirken isin icine anane babane girince cocuga dunyanin merkezi gibi davranip bok etmiyorlar mi verdiginiz emegi?

soru kisiye ozel degil aslinda, nasil oluyo bu isler diye ogrenme amacli. yanlis anlasilmasin.
Sosyal ağlarda paylaş

Oğlanda bunun mücadelesini çok verdim. Bakkala, markete götürmeler. Abur cubur vs işlerde. Hatta beslenmede bile 30 yıl önceki kafada olmaları falan bir ton mücadele, kalp kırma vs falan yaşandı. Hatta kötü damat, kötü oğlanda oldum.

Ama yok sen istediğin kadar mücadele edersen et olmuyor. Onları düzeltemiyorsun. Benim çıkışım büyükanneler kitap okumayı çok sevdiği için romanları ellerinden alıp yığdım eve gelişim kitaplarını baktım 1 kitap 2 kitap derken bilinçlenip ona göre davranmaya başladılar.

Şöyle de bişey var cocugu kurallarla dolu bi hayata sokmakta sıkıntılı. Ben oğlanın öğrendiği ama bize göstermediği bir çok şeyi büyükannelerine gösterdiği, söylediğine şahit oldum. Onlar çocuğun bir nevi sırdaşı, arkadaşı oluyorlar. Onlardan da anne babada gördükleri sert kuralları görünce içine kapanık olabiliyorlar. O yüzden bazen dozunda görmemezlikten gelmek en güzeli.

Zaten evlilikte herşeyi görüp düzeltmeye çalışırsan ya evlilik biter ya kafayı yersin...
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

yumy said:

Laraken said:

abi çocuğum olsa şunu almam net ya, çok korkarım yapamazsa diye sdfds. gidecek yıldızı silindire zorlayacak.

O nasıl mantık abi, zaten bu tarz şeyleri yaparak/yapmayarak gelişmiyor mu zeka denen şey? Çocuğu bebekten suya yatırıp ergenlikte çıkarınca aa bizim ki salak çıktı mı diyorlar adsfgg

abi doğduğunda zeka bi range içinde oluşuyor gibi düşün. 10-20 birim arasında zekası var diyelim çocuğun. onu 20 ye çekmek elinde tabi ama 1-10 zekalı çocuğu 20 ye çekmek çok mümkün değil. yıldızı silindire zorluyorsa 1-10 içinde randomlamış gibi geliyor bana işte, o yüzden dedim. bari çarpıya zorla lan yani.

yukarıdaki bilgi için de kaynak götüm değil, son senemde mal gibi aldığım cognitive psychology seçmeli dersi sdfsdf.

(tu)
Olan kapasitenin maksimumuna ulaşmak senin elinde yani :D Bence korkma, al yapsın. Çocuk über salak olacağına ortalama salak olur asfd
Sosyal ağlarda paylaş

forum 2ye bölünüyor zati bi işte evliler bir de ayak diretenler diye.

evliler gümbür gümbür himayeyi alıyor gibi zamanla. buralarda evlenene ZAAAA çekildiği günleri de hatırlatırım. :D

kız evlat konusuna da direk katılıyorum, daha 1 yaşına yeni girecek bizimki ve çevresindekilerin farkına varmaya başladığı andan itibaren içgüdüsel babacı oldu kız. sarılmalar göğüste uyumalar falan. hani en odun insanı bile lan bu benim kızım diye hizaya sokma yetenekleri varmış onu öğrendim sdfs.

şimdilerde gerçi aksiyonu ayakta durma, sağı solu çekme devirme, aç lan reklam izleyecem modeli tv'yi himayesine alma, "sadici binimli ilgiliniciksiniz!" modeli numaradan ağlamalar vs.

insan 35'inde ilk cocuguna sahip olunca şımartıyor istesede istemesede galiba :/
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

yumy said:

Laraken said:

abi çocuğum olsa şunu almam net ya, çok korkarım yapamazsa diye sdfds. gidecek yıldızı silindire zorlayacak.

O nasıl mantık abi, zaten bu tarz şeyleri yaparak/yapmayarak gelişmiyor mu zeka denen şey? Çocuğu bebekten suya yatırıp ergenlikte çıkarınca aa bizim ki salak çıktı mı diyorlar adsfgg

abi doğduğunda zeka bi range içinde oluşuyor gibi düşün. 10-20 birim arasında zekası var diyelim çocuğun. onu 20 ye çekmek elinde tabi ama 1-10 zekalı çocuğu 20 ye çekmek çok mümkün değil. yıldızı silindire zorluyorsa 1-10 içinde randomlamış gibi geliyor bana işte, o yüzden dedim. bari çarpıya zorla lan yani.

yukarıdaki bilgi için de kaynak götüm değil, son senemde mal gibi aldığım cognitive psychology seçmeli dersi sdfsdf.

huyısadauhsf oolm yıldızı silindire zorlamak ne lan nerden cıktı bu ahahahah, aklına gelen şeye sdgdsfjkhgd
Sosyal ağlarda paylaş

benim 1 ay sonra geliyor. erkek. ne bok yiyeceğim hiç bir fikrim yok.

kaynana bakmam diyor, bakmasın zaten. annem bakarım diyor, hanımla geçinemiyor. bakıcı diyorum, 1.500-2.000 bandında. hanıma çalışma desem, benim gibi işletme mezunu değil diş hekimi hatun, ben çalışmasam daha mantıklı fasd

türkiye' den gitme planı da var bir yandan, ona kasmam lazım.

çok fena heycan bastı gün yaklaştıkça.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

benim 1 ay sonra geliyor. erkek. ne bok yiyeceğim hiç bir fikrim yok.

kaynana bakmam diyor, bakmasın zaten. annem bakarım diyor, hanımla geçinemiyor. bakıcı diyorum, 1.500-2.000 bandında. hanıma çalışma desem, benim gibi işletme mezunu değil diş hekimi hatun, ben çalışmasam daha mantıklı fasd

türkiye' den gitme planı da var bir yandan, ona kasmam lazım.

çok fena heycan bastı gün yaklaştıkça.

olabilir aslında niye olmasın

https://i.ytimg.com/vi/g0s18i95JKA/maxresdefault.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...