Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

varikosel

benjani

Öne çıkan mesajlar

• 1 yıl sonra ...
benjani said:

geçmezse giderim doktora ama ameliyattan değil de sonda takılması ihtimalinden korkuyorum.

noldu senin bu?
varikosel miymiş, ameliyat oldun mu?

k1nJo said:

Varikosel en sık karşılaşılan ve başarılı mikrocerrahi ameliyat tedavisi sonucu en iyi netice elde ettiğimiz erkek kısırlığı nedenidir. Varikosel teşhisi ultrason ile değil, sadece el ile yapılan muayene ile konulmalıdır. Doppler ultrasonografi ile birçok kişide hatalı olarak varikosel saptanarak gereksiz ameliyatlar yapılmaktadır. El muayenesinde saptanamayan varikosel kesinlikle ameliyat edilmemelidir çünkü bilimsel olarak iyileştirici etkisinin olmadığı görülmüştür.

kesin elletiyormuşuz.

ulan şunu da yazmıştım. şimdi benim de elletmem gerekecek.

edik: gerçi şunu yazmışsın sonradan ya şimdi gördüm.
benjani said:

o gün leg press yapmıştım.onla alakalı galiba, fazla sıkıştırdım takımları.ağrı yok iki gündür.
Sosyal ağlarda paylaş

başka bi pipisel şikayetle gitmiştim, doktor varikosel teşhisi koymuştu bana şikayetimden bağımsız olarak. bu da böyle bi anım.

edit: evet ellettim. hatta sonrasında ultrason için jellettim, mıncıklattım, her şeyi yaptı valla

hafif yüksek bi yerden atladığımda ağrıyor takımlar.

çok ciddi bi şikayetin olmadığı sürece bi sıkıntı olmaz ama kısırlık riski var demişti. sert hapşurduğumda da ağrıyor :(
Sosyal ağlarda paylaş

madem bu kadar varikoselli var sorayım. 13 yaşımdao ldum ben ameliyatı. hala ellediğimde damarları hissedebiliyorum. lan tekrarladı mı acaba diye gitmiştim doktora ellemeden ya yoktur bişi yürü git diyip göndermişti. ameliyat olan arkadaşlarasoruyorum, ameliyat sornası o ele gelme durumu geçti mi sizde yoksa hala devam mı?
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

sana da geçmiş olsun.
ağrı var mı peki ya da herhangi bi zamanda ağrı yaptı mı hiç?

Aynen geçen sene bir ağrı yaptı yerimden zor kıpırdadım. Yürümekte zorlandım 3-4 gün. Sonra ağrı geçince doktora gittim. Enfeksiyon veya ağır kaldırmak gibi birşeyden olabilir demişti. O günden beri bir daha öyle ağrımadı. Bir daha olsa hemen gider ameliyat olurum çünkü çok fenaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...