Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

varikosel

benjani

Öne çıkan mesajlar

2009 yılında askerdeyken olmuştum. testislerinin üzerinde gözle görülür zigzag şeklinde damarlar oluyor. belirgin şekilde.

ameliyatı devlet hastanesinde olmuştum. pantolon kemerinin geldiği bölgeden 3-4 cm lik bi kesi acarak testise ulaşıyorlar. lokal anestezi yapmışlardı. ilk gün kımıldamadan 4-5 kg lık bi su dolu ağırlığı ürolojik bölgeye koyarak yaklaşık 6-7 saat yatmıştım. 2nci gün yürüyebiliyorsun yavaşda olsa. ama 3ncü güne sıkıntı kalmıyor desen olur. hafif testislerin şişiyor 1 hafta falan. rahat kolay bi ameliyattı.

20 gün rapor vermişleri askerde :D

edit: sonda falan takılmadı. gayet normal ihtiyacını karşılıyorsun.

edit 2 : 20 gün kadar cinsel şeylerden uzak dur demişti doktor.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış olmasın oradan açılan kesiden testise değil o bölgeye giden damarlara ulaşıyorlar ve genişlemiş olanları yakıyor/kesiyor lar diye biliyorum.bu ameliyatı ilk duyduğumda direk testisi kestiklerini düşünüp ürpermiştim sdf.
edik: ha bu arada doktor 20 gün cinsel şeylerden uzak dur dese beni bi gülme alır sdf
Sosyal ağlarda paylaş

tabi testisemi ulaştı oradan geçen damara mı ulaştı bilemiyorum ama. varikosel olayını ortadan kaldırıyor ameliyatla.

korkulacak bi ameliyat değil. ben askerde oldum. bölük komutanı ameliyattan 3-4 gün sonra refakatci göndermişti(normalde 2gün yatırıyormuş doktor rica minnet 5 gün yatmıştım ben hastanede) düşün bütün ihtiyacımı kendi başıma gördüm.

tabi ameliyathanede ayıksın bacakların sağa sola acık şekilde bağlı. ürolojik bölgene gözlerini dikmiş 3-5 kişi bayan erkek karışık. insan bi garip oluyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

askerde herkes ya rdm ya varikoseldi zaten :D

toplardamar pis kanı dışarı atamadığı için orada kan birikip damar genişliyor. Pis kan testite kaldığı için kısırlığa neden olabiliyor. Üstten girip damarı çekmiştir. Bacakta olanları da gene bel hizasından açıp yukarı çekiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

kıl dönmesi ameliyatı olduğum için alışığım açıp göstermeye.beni tedirgin eden şey spinal anesteziden sonra işeyemezsen sonda takmaları.

kıl dönmesi ameliyatından sonra 1 gün kalkmak yasak olduğu için ördeğe işemem gerekiyordu ama yatar pozisyonda yapamamıştım.hemşireler sürekli gidip gelip, yapmaya çalış yoksa sonda takacaklar diye psikolojimi bozmuştu.en sonunda yatakta dikelip işemiştim.o gece aklıma geldikçe huzurum kaçıyor hala.
Sosyal ağlarda paylaş

@samaella

askerlik bitmiyor modunda takılırken.birinin varikosel muhappeti açmasıyla teşhis ettim zaten. herkez kontrol etmiş kendini. 2-3 kişide çıkmıştı :D

-

bide testiste damarların normalinden geniş olması testisteki gezen kanın sıcaklığı arttığı için. spermler ısınıyormuş ve işe yaramaz hale getirdiğinden kısırlık meydana geliyor demişti doktor o dönem.
Sosyal ağlarda paylaş

Wishmaster said:

tiLi said:

eline damar gelmesi lazım kalın kalın bildiğim kadarıyla. ben ameliyatını oldum ama hafıza kaybı var sanırım hiç hatırlamıyorum

abi benim de geliyor. sorun mu cidden? korkutmayın sabah sabah

abi bi araştır istersen ama doktor yolu gözüktü sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

Emre333 said:

barbell curl yaparken çok kasma kendini, kiloları da abartma. hatta bir süre yapmayıp deneyebilirsin. barbelll curlla taşak ve belini mahfeden sporcu dolu.

omuz press yaparken de ayakta yapma yine.

o gün leg press yapmıştım.onla alakalı galiba, fazla sıkıştırdım takımları.ağrı yok iki gündür.
Sosyal ağlarda paylaş

Wishmaster said:

Ben de diyorum neden hiç kaza kurşunum olmuyor.

walla benim korumasız bodoslamadan çok olayım olmuştu. Ya ertesi gün hapını dayamıştım kıza yada oralı olmamıştım. Sonra korkardım hamile kalsa kız ne bok yicem diye. Meğerse boşuna kuruntulanmışım. Varikoseli sen yap, hatuna hgs yaptır 9 ay sonra bebiş kucağınızda beyler deyiverem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...