Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayallerin Coktugu An... (Dram icermez sdf)

cicibeybe

Öne çıkan mesajlar

Ya gecen haftalarda ofiste insanlarla konusuyordum. Gazlarina geldim yillar sonra tekrar hafif hafif kosmaya basladim gecen hafta. Target koydum, 2 hafta sonra 10klik Fast Run Marathona giriyorum Den Haagda. Seneye 20k, sonraki sene de NYC Maratonunda 40k (2018 biletleri bitmis sanirim, NY Timesda ismini yaziyorlarmis ama sekle bak mk) kosayim ofiste sanim yurur, havasini atarim diyordum.

Neyse bugun ofisten biriyle kosuya cikalim dedik ogle yemeginden once. Kosu partnerimi cok iyi secmistim, kendime guvenim tamdi. Adam 55 yasinda, bingil bingil gobegi sallanan ve artifical hip takilmis bir abimiz (kosmasi bile yasakmis sanirim). Adam 5. kmden sonra benim hizimla dalga gecmeye basladi :( Neyse 6.5 km kostuk geldik ofise geri. Sordular nasil gecti diye, soyle dedi adam: Well, at least he survived...

Dedim bu adam insan degil, kosmayin bununla. Poker masasina oturup abi ben hic bilmiyorum, ilk defa oynuyorum, lutfen fazla ustumuze gelmeyin diyip tum parani tokatlayanlar gibi tam dedim. 40li yaslarda bir eleman arkadan seslendi, gel benimle kos abi o zaman ben her hafta 1 kere kosuya cikiyorum dedi. Oke geleyim dedim, 30 km kosmadan durmak yok ama dedi? Wat? Lan ben daha gecen hafta basladim, onu gectim o gobekle sen 30 km nasil kosuyorsun? Baska bir soru 30 km kosup o gobegi hala nasil koruyabiliyorsun, kas mi lan o?

Neyse moralim bozuk sekilde reddettikten sonra kahve almaya gittim. Icimden de geciriyorum, gostericem olm hepinize, calisayim birkac ay daha sizinle kapisir hale gelicem, NYde maratonu kosayim hepinize posta koyucam yasli falan demeden diye. Daha genc 30lu yaslarin basinda bir calisana denk geldim, ispanyol birde. Bu tembeldir diye dusundum. Basladim dert yanmaya. Abi dedim bu ofisin yaslilari bir degisik. Tipine baksan 2 km kosamaz dersin adamlar boyle boyle kosuyorlar, sakin bunlara kanip bunlarla kosuya cikma dedim. I am pretty sure I can keep up with them dedi. Dedim abi bilmiyorsun bak fena bu adamlar didim. Demez olaydim acti kolunu bana dovmesini gosterdi. IRON MAN TRIATHLON DOVMESI VAR ADAMIN MK. Et tu, brute? dedim. Kac saat dedim, 11 saatte bitirmis iron mani...

Tum challenge gazimi icime kacirdi adamlar, tum hevesim kacti bu ne arkadas. Bir maraton kosup havasini atamayacak miyiz lan bu ofiste :( Bana da yaziklar olsun ya resmen rezillik butun ofis dalga gecti resmen :(

Bir de siz vurun dedim yazdim buraya. Vurun mk.
Sosyal ağlarda paylaş

burda onların keşfettiği senin keşfedemediğin bir şey var. sen başarı ölçütünü onların başarı durumuna endexliyorsun. yani o şunu yapıyor bende buna yetişmeliyim diye hedef koyuyorsun. böylece potansiyelinin üst noktasını onların potansiyeline sabitleyip doğal olarak bu değerden daha azını elde ediyorsun.

kendinden başkasıyla yarışma bu gibi durumlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Kilo varsa 10k da cikmayabikir 1 ayda.
Neyse inspiration istiyorsan 110kg iken yurume cok hafif kosmaya baslamistim
1 sene sonra cts half maraton kosup pzr 250km bisiklet binebilcek kivama gelmistim.

Imkansiz degil yani. Ama cabalamak gerekiyor.
O kosu bandinda 10 dakika duramadigim gunleri de biliyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

adam amerika'da calisiyor, dert ettigi seye bak la.

hani bu yazdiklari "benim soyledigim 4kiloluk pirzola tabagindakilerin bir yani yanik geldi... halbuki ben iyi pismis hayal ediyordum..."

gibi bisi kaliyor.

olm derdin ne?
3-4gun kosmaya basla.
olunca olur.

cok ilginc hayatlar lan.
ben amerika'da olsam sanirim son derdim "bingil gobekli adamin beni gecmesi" olurdu. maksimum, "aa amerikadayim lan. central park'ta kosarim her gun filmdekiler gibi!" derdim ve de gulerdim.

acaipli amk.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

1 sene sonra cts half maraton kosup pzr 250km bisiklet binebilcek kivama gelmistim.

Evet abi inspiration lazim. Zaten asil amac boyle gazla bragging rights icin ugrasirken saglikli biraz daha atletik bir yasama ulasmak. Isten erkenden cikip aksam 3 saat dota atacagima gaza gelir haftada 4-5 kere kosarim uzun uzun. He tabi gobekli dayilarin ezmesi cok koydu o ayri:d
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:
Daha genc 30lu yaslarin basinda bir calisana denk geldim, ispanyol birde. Bu tembeldir diye dusundum. Basladim dert yanmaya. ..................... IRON MAN TRIATHLON DOVMESI VAR ADAMIN MK. Et tu, brute? dedim. Kac saat dedim, 11 saatte bitirmis iron mani...

cok yanlis millete sormussun. ispanyolla hep dagda bayirda. kosar bisiklet yapar yapar da yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

sen nerene 110kg aldın?? anam pelüş gibi bişeysindir o zaman atsana fotonu

ayrıca koşmak ne ya afrikalı gibi
http://i.imgur.com/r68g0.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...