Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PTR 2.5

Gangren

Öne çıkan mesajlar

tunch ne kadar bahtsız bir yorum olmuş seninki bariz 1 kere poe kurup oynamışsın yani yorumundan çıkan bu.
Uzun uzun iki oyunu oynamış biri olarak söyleyeyim.
Grafik akıcılığı/optimizasyon ve server kalitesini çıkartırsak eğer diablonun poe'nin yanından geçebileceği başka hiçbir şeyi yok malesef.
Release sonrası patchler ve rosda gelen off oyun yeniden doğdu denilen bir çok özellik poeden arak zaten.

Meta build için önermen için şöyle açıklayayım insanların meta build oynamasının sebebi boş hissiyatından çok stressiz/safe bi progress oynamak istediklerinden.Yoksa aktif oyuncu olsan daily falan yaparken hiçte azımsanmayacak bir kitlenin hipster build oynadığını görürdün.

Hipster build

[video]https://www.youtube.com/watch?v=HMgXYiUKcAg?feature=oembed" width="459">

Çeşitlilik olayına girmeyelim zaten build/map/craft/item kısacası oyunu oluşturan core unsurların hiçbirinde diyemezsinizki diabloda daha çok çeşit var.

Herneyse yerden yere vurmuş gibi oldum ama son olarak şunu ekliyeyim.
Eğer günde 1-2 saat gireyim vurayım kırayım ve ilerleyip eğleneyim mantığındaysanız diablo 3 bunların hepsini karşılar başınız da ağrımaz zevkle oynar geçersiniz.Bu mantıkla poe ızdırap olur çünkü oyunun dinamiklerini öğrenmek için bariz bir araştırma yapmanız gerekiyor bu konuda h&s'lerin ultima online versionu poe.
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl diablo 3 ün grift i poe nin endgame haritaları gibi?
bişeyler değiştide benim haberim yoksa eyvallah, fakat ben hiç böyle hatırlamıyorum diablo 3 ü.

"Gameplay için diablo 3" lafınıda doğru bulmuyorum açıkçası. Aynı yaratığa 30sn vurup ölmesini beklemek sıkıcı geliyor. Yaratıkların can/hasar oranı tırt (poe deki de kötü. buildi tamamladığında, dps ağırlıklıysan tek atıyorsun). Eskiden reflect vardı. Dikkat etmek gerekirdi. En son oda nerflenmişti (yanlış anlaşılmasın reflect saçmalıktı fakat en azından bir heyecan yaratırdı).

Trade olmaması çok bayık. Casual mmo kafasında arpg pek hoş değil. Trade kapat, drop arttır. Millet bot gibi takılsın.

Botları can sıkıcı. Aynı guildde sen oynamaya çalışırken, guildin yarısı bot açıyor. Akşam loota bakıyor.

oynayan oynar, zevk meselesi tabiki. Fakat almak isteyen birisine asla tavsiye etmem. İlle casual bir şey aranıyorsa "Marvel Heroes" oynardım ben. (tabi 199$ paket ile başlamak çoooooook iyi fikir mh de).

Sanki blizzard arpg savaşını kafadan kaybetmiş gibi hiç uğraşmıyor oyunuyla. Yaptıkları büyük değişiklikler, kendi hayatlarını kolaylaştıracak şeyler gibi görünüyor bana. Diabloya ayıracakları iş ve para gücünü düşürmek için yapılmış gibi geliyor.
Poe ye gelen patch notlar ile diablo 3 alakasız.
Böyle büyük bir firmanın, böyle güzel bir oyunu yalan etmeye çalışması kötü.

Bir oyunun iyi olup olmadığını anlamanın yeni yolları var. Reddit e girersin, yeni açılan mesajlara gelirsin. Son 2-3 sayfa konu başlıklarına bakarsın. Ortada bir muhabbet var mı? Yoksa sadece "adam lazım, şunu verin, bunu alın, yeniyim, yeniden dönesim var, son lvl a geldim şimdi ne olacak" konuları ne kadar fazla? Bunların dışında neler konuşuluyor?

Diablo 3 e kötü demiyorum! Diğer alternatifler varken oynanmamalı diye düşünüyorum. Büyük köklü değişikliklere ihtiyacı v ar oyunun. Bunları yapacaklarını sanmıyorum. Daha fazla kişiye hitap etmeye çalışmak için sistemleri basitleştiriyor blizzard. Her zaman yaptığı bu oluyor zaten. Oyuncu sayısından zarar etselerde, harcayacakları zaman ve emek azaldığından dengelemiş oluyorlar :P.

katılır katılmazsınız. Bunlar benim fikirlerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye sevmiyorsunuz nedenlerini yazın diyip sonra topic haters dolmuş demekte efsaneymiş.
İkimizde parasını verdik ikimizin de oyundan beklentileri var.
Benimkini karşılamadı işte oyun yüklü bu arada sezon rewardlarını toplayıp derin bir uykuya yatırıp poe oynuyorum.Çünkü içinde et yok.
Sosyal ağlarda paylaş

e çünkü yazdığınız nedenlerin çoğu yersiz ve de poe fanboyluğu yapmadan oyunu eleştiremiyorsunuz ne hikmetse.

ad3m said:

Eğer günde 1-2 saat gireyim vurayım kırayım ve ilerleyip eğleneyim mantığındaysanız diablo 3 bunların hepsini karşılar başınız da ağrımaz zevkle oynar geçersiniz.Bu mantıkla poe ızdırap olur çünkü oyunun dinamiklerini öğrenmek için bariz bir araştırma yapmanız gerekiyor bu konuda h&s'lerin ultima online versionu poe.

bold ile vurguladığım yerdeki gibi oynayan adam 1 haftada GR65 filan görür ancak. ve böyle bir eleştiri getirince de benim anladığım şu oluyor: ya artık HİÇ diablo oynamıyorsunuz, ya da ölümüne casual takılıp yüksek riftleri falan görmeden oyunu çözdük diyerek ARTIK oynamıyorsunuz. hayır şu sunulan argümanlar direkt olarak DIABLO 3 CASUAL OYUNU, GERÇEK HARDCORE TRUE RPGCİ OYUNU POE'DİR hipsterlığı.

poe'de birsürü build var diyorsunuz. olabilir. evet. ama o birsürü build ile en tepedeki zorluk yapılabiliyor mu? yoksa diablo'da da LoN sayesinde SINIRSIZ build yapabilirsin, ama limitin T13. gidip herhangi bir LoN buildi ile 95 filan deneyemezsin, ha istisna buildler var, demon hunter'ın kendini %25 canda tutup sürekli crit vurduğu LoN buildi gibi mesela.

bunun dışında Densiz yukarıda şey demiş:
Densiz said:

"Gameplay için diablo 3" lafınıda doğru bulmuyorum açıkçası. Aynı yaratığa 30sn vurup ölmesini beklemek sıkıcı geliyor.

farklı oyunlar mı oynuyoruz acaba. "Eskiden reflect vardı. Dikkat etmek gerekirdi." evet. 60 zamanı glass cannon demon hunterım ile MP6 farmlıyorken reflect damage geldiğinde kendime tek atıyordum.

cidden oyunu en son ne zaman ve de hangi seviyede oynadınız ki bu kadar yerden yere vurup PoE'yi göklere çıkarıyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet poede bi sürü build endgame yaapbiliyor ve oyunda bi amaç var. Diabloyu ben sonsuz oynadım ama GR90 yapsan ne olur 250 yapsan ne olur bunu söyler misin? Benim amacım ne yani oyundaki? Sarı item yok diabloda releasedeki gibi. Legendaryleride 2 günde tamamlıon sonra belki ancient düşerse ki silah dışında öyle hemen düşsün dediğin bişi yok onu da küpten yapıon zaten?
Sosyal ağlarda paylaş

Mesajımı tam olarak okusaydın eğer poedeki high-end zonelara göndermelerimi görebilirdin.Evet hemen her buildi doğru kombinasyonlarla end-game taşıyabilirsin.Öyle herşeyim unique olsun da değil olay zaten build enable eden uniqueler harici craft (rare) itemlar her zaman çok çok daha iyi olabilir (suffix/prefix combo ve tierlarına göre)

Sınırsız build dediğin nedir allah aşkına bir kere seni set kullanmaya (belli skillere) mahkum etmiş bir oyun statların bütün derinliği dps ve toughness üzerine kurulmuş.Theorycraft yapabileceğin bi bok yok çünkü kombinasyonlar belli en fazla more dps vs more def şeklinde seçimler yapabilirsin.

Full ancient legendary gear dizip 1m vuramazken bir set çekip spesifik bir skille yüzMİLYORlar vurmaya başlıyorsun. (rakamları sallıyorum anafikire odaklan)
Bu yazdıklarımı sil/yazmadım varsay.Seni oyunda tutan ne var yeni sezonlarda? 3 ay boyunca oynamanı gerektirecek özellikleri sıralarmısın bana lütfen.He streamersındır para kazanıyorsundur bu işten söylediklerimi zaten pas geç.

Bu sezon diyelim girdin herşeyini upgrade ettin perfect bir karakter ile girdin top10 laddera ee sonraki lig? Birebir aynı şeyleri tekrar edeceksin extra bank slot pet 2 skin falan bu mu yani oyunu devamlı oynamam için sebepler?

Sürekli poe denmesinin sebebi kendini tekrar eden hissini adamlar bir şekil aştırıyor.Mekanikleri sayılamayacak kadar fazla kombinasyonlu build/item var. Birbirinin klonu gibi görünen buildlerde bile 1 itemla tüm mekaniğini değiştirebilirsin yani buildin. Her 3 ayda bir eşi benzeri olmayan bir mekanikle yeni sezon geliyor ve adamlar şuan tartışmasız diablo 2 den esinlenip başladıkları oyunu en iyi arpg yaptılar ve indie bir avuç adam.

Bu gencolar sınırlı imkanlarla bu kadar efsane içerikler çıkarta dursun hem de BEDAVA bizim ömrümüzü yemiş blizzard major update için sadece birkaç QOL feature, damage revision ve more RNG eklesin ve mutlu olalım he mi? Burada kim fanboy ben çözemedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya oynama demiyoruz onu eğleniyorsan onu oyna. Ama 3 sezonda oyuna hiçbirşey eklemeyen oyunu ben oynamamç. POE'de her sezon uniq mekanik var. Ayrıca hem POE hem D3 oynamış ve D3 dah iyi diyen bi tanıdığım yok.

Ancak şunu söylemem gerekir POE'nin grafikleri biraz itici gelmişti ilk başta biraz oynayıp oynamamıştım. Ancak 2. kere şans verince gözüm alışınca rahatsız etmemeye başladı. Zaten steamde 1000 saat falan playtime yazıo artık ki standalone clientte başlamıştım oyuna o dahil değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Mesajımı tam olarak okusaydın eğer poedeki high-end zonelara göndermelerimi görebilirdin.Evet hemen her buildi doğru kombinasyonlarla end-game taşıyabilirsin.Öyle herşeyim unique olsun da değil olay zaten build enable eden uniqueler harici craft (rare) itemlar her zaman çok çok daha iyi olabilir (suffix/prefix combo ve tierlarına göre)

Sınırsız build dediğin nedir allah aşkına bir kere seni set kullanmaya (belli skillere) mahkum etmiş bir oyun statların bütün derinliği dps ve toughness üzerine kurulmuş.Theorycraft yapabileceğin bi bok yok çünkü kombinasyonlar belli en fazla more dps vs more def şeklinde seçimler yapabilirsin.

Full ancient legendary gear dizip 1m vuramazken bir set çekip spesifik bir skille yüzMİLYORlar vurmaya başlıyorsun. (rakamları sallıyorum anafikire odaklan)
Bu yazdıklarımı sil/yazmadım varsay.Seni oyunda tutan ne var yeni sezonlarda? 3 ay boyunca oynamanı gerektirecek özellikleri sıralarmısın bana lütfen.He streamersındır para kazanıyorsundur bu işten söylediklerimi zaten pas geç.

Bu sezon diyelim girdin herşeyini upgrade ettin perfect bir karakter ile girdin top10 laddera ee sonraki lig? Birebir aynı şeyleri tekrar edeceksin extra bank slot pet 2 skin falan bu mu yani oyunu devamlı oynamam için sebepler?

Sürekli poe denmesinin sebebi kendini tekrar eden hissini adamlar bir şekil aştırıyor.Mekanikleri sayılamayacak kadar fazla kombinasyonlu build/item var. Birbirinin klonu gibi görünen buildlerde bile 1 itemla tüm mekaniğini değiştirebilirsin yani buildin. Her 3 ayda bir eşi benzeri olmayan bir mekanikle yeni sezon geliyor ve adamlar şuan tartışmasız diablo 2 den esinlenip başladıkları oyunu en iyi arpg yaptılar ve indie bir avuç adam.

Bu gencolar sınırlı imkanlarla bu kadar efsane içerikler çıkarta dursun hem de BEDAVA bizim ömrümüzü yemiş blizzard major update için sadece birkaç QOL feature, damage revision ve more RNG eklesin ve mutlu olalım he mi? Burada kim fanboy ben çözemedi.

sevgili ad3m'ciğim, senin(ve sizin) ısrarla anlamadığınız şu:
-poe, diablo 3'e oranla daha kompleks, daha derinliği olan bir oyun.
-diablo 3'te poe'ye oranla daha casual bir oyun.

bu bir opinion değil, bu bir fact.

sıkıntı burda değil.

sıkıntı kompleks+derin>casual şeklinde düşünüyor olmanızda. bunu savunurken de abartıyorsunuz.

sınırsız build dediğim de şu

Legacy of Nightmares adı altında bir çift yüzük var. bu iki yüzüğü taktığın zaman üzerindeki tek set bonusu bu iki yüzüğün verdiği set bonusu ise eğer: giydiğin her ancient başına %100 dmg increase ve %4 dmg reduction alıyorsun. bu da istediğin build ve item ile oynamanı sağlıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj alıntıayıp cevap verirken, alakalı kısımları silerek yapma lütfen. Reflect den sonra şunu yazmıştım. : En son oda nerflenmişti (yanlış anlaşılmasın reflect saçmalıktı fakat en azından bir heyecan yaratırdı).

TheRiverBelow said:

farklı oyunlar mı oynuyoruz acaba. "Eskiden reflect vardı. Dikkat etmek gerekirdi." evet. 60 zamanı glass cannon demon hunterım ile MP6 farmlıyorken reflect damage geldiğinde kendime tek atıyordum.

cidden oyunu en son ne zaman ve de hangi seviyede oynadınız ki bu kadar yerden yere vurup PoE'yi göklere çıkarıyorsunuz?

Problem şu aslında. d3 ü eleştirebilmek için sürekli oynamaya ihtiyaç yok. Oyunla ilgili yenilik veya değişiklik çok az oluyor. Şuan oynamadığımı düşünüp, oyun ile ilgili fikrim yokmuş gibi düşünme. Emin ol 2-3 günde bir reddite girer bakarım. Patch notları takip ederim. Fakat malesefki hüsran.

En temizi buradaki insanların görüşlerini umursamayaksan fikirlerini sormamak ve gidip 2 oyunuda oynamış arpg seven insanların incelemelerini okumak/izlemek.

Poe ne kadar oynadın bilmiyorum ama bana göre diablo 3 ün tek ezici özelliği "ilk baştaki çekicilik".
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:

Ya oynama demiyoruz onu eğleniyorsan onu oyna. Ama 3 sezonda oyuna hiçbirşey eklemeyen oyunu ben oynamamç. POE'de her sezon uniq mekanik var. Ayrıca hem POE hem D3 oynamış ve D3 dah iyi diyen bi tanıdığım yok.

Ancak şunu söylemem gerekir POE'nin grafikleri biraz itici gelmişti ilk başta biraz oynayıp oynamamıştım. Ancak 2. kere şans verince gözüm alışınca rahatsız etmemeye başladı. Zaten steamde 1000 saat falan playtime yazıo artık ki standalone clientte başlamıştım oyuna o dahil değil.

aynen ben de beta zamanı grafiklere bakıp ön yargıyla attım çöpe sonra release le başlamıstım daha sonra steam e geçince bnm de 1000+ saatle steamde en cok oynadığım oyun olmuş poe. Bu kadar saate toplamda 4-5 buildi ancak hakkını vererek oynadım yani daha bi 1000 saat daha gider bu haliyle. Ama diğer bir yandan d3ü ve exp i pre orderla aldım şu necro dlcsinide çıkar çıkmaz alacağım sanırım. Ama d1-d2 yi (hele d2) bu kadar cok oynamasaydım yani diabloyla d3 le tanışsaydım belki exp i bile almazdım o da ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:

İyide oyun hem casual olup hemde yeni bişiler ekleyebilir. Patch noteda gerçekten gerçek ancient item düşecek yazarsa bende dalga geçerim

Grinding Gear gamesten 100 kat büyük oyun firması her sezonuna 3-5 uniq 1 tane mekanik ekleyemiyorsa camdan atlasın bi zahmet.

GGG o itemleri yapmazsa, yeni birşeyler getirmezse her patch para kazanamaz.

Blizzard'ın böyle bir derdi şu dönemde yok. Bir sonraki eklenti - Necromancer DLC - gelene kadar böyle devam edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...