Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

9. Kattan asansörün çakılması ve içindekilere birşey olmaması

ad3m

Öne çıkan mesajlar

Bir sene falan tamamen kırmızı etiketti. Toki sitesi diye belki ellememişlerdir. Şimdi görünüşte yeşil ama her bindiğimde bir ürküyorum.

Bir de yeni bir asansör firmasıyla anlaştılar falan belki yapılıyordur bakımı adam gibi o kadarını takip etmiyorum kfkdkd. Ama etiketin üstündeki tarih gecen senenin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Bizim asansörler normalde kırmızı etiket. İki sene üst üste kırmızı gelince asansör mühürleniyor diye site yönetimi rusvetle falan geçmişe dönük yeşil etiket aldı. Gecen seneden yeşil etiketiymiş gibi yapıştırdılar.

her sene yenilemek gerekiyor o etiketleri. her sene rüşvet mi yediricekler ?
Sosyal ağlarda paylaş

Periyodik kontrol yillik oluyor. 1 senede yonetmelik degisti. Eger asansorun tescil belgesini gostermediyseniz yeni yonetmelige gore yesilden maviye donmus olabilir. Alternatif olarak etiket aydinlatma pislik su nem vs gibi hayati tehlikeye yol acmayan patates eksikler de olabilir bakimsizliktan kaynakli
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

9. Kattayım binmeme şansım yok ya. Uç senedir buradayız daha bir sorun çıkmadı. Ama kalabalık binmemeye çalışıyoruz tedbirden.

5 dakka surer, hadi yoruldun arada dinlendin 10 dakka sursun. deger mi ya o riske.

benim ev 5.katta. oyle etiket metiket seyleri zaten yok burda ama sirf asansor eski diye %50 merdivenlerdeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi o etiketler konusunda da yurdum insanının mallığı devrede ya

Bizim lojmana kırmızı etiket yapıştırdılar, niye diye sorduk "Odalar devlete gıcık gidiyor, ne olursa olsun kırmızı etiket veriyor devlet binalarına" şeklinde insanın içine su serpen, insanın içini ısıtan bir dış mihrak açıklaması aldık.

Neyse sonra görünüşte gerekli tadilatlar yapıldı da yeşile döndü etiket (yani umarım ondan dönmüştür yukarıdaki gibi rüşvet falan değildir sdf) - (Doğrusu gözle görülür şeyler, asansörde iç kapı yoktu küçük kabin olduğu için otobüs kapısı gibi iç kapı yaptılar fazla yer kaplamayan falan)
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

BonePART said:

ad3m said:

Schindler'de mi çalışıyorsun hacıt sen?

ThyssenKrupp

nasıl okunuyor abi sizin şirketin ismi

şurda yazsana
metroda görüyorum sürekli, okuyamıyorum da

Anglo Sakson azıyla TiysenKrup
ama Germen yaklaşımcıysan (ki orjinali öyle) TüssenKrup
Ama Türkiyede TaysenKrup Taysen Grup Asansör Taysen Bulut Asansör