Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Helal Satranç Takimi

Xaero

Öne çıkan mesajlar

Llama said:

Cokomantis said:

peygamberin şey hikayesi yok mu ya

bi adam varmış aşırı iyi satranç oynuyormuş. mekke'de herkesi yenmiş. hz muhammed demiş ki bi gün getir şu takımı da kozlarımızı paylaşalım. adam başta aman efendimiz olur mu falan diyor ama getiriyor sonra. herkes toplanıyor tabi, adam peygamberi yenebileceğini fark ediyor ama herkes izlediği için bilerek yenilmek istiyor. hz muhammed de bunu fark edip adamı kendisini yenmek zorunda bırakıyor yaptığı daha ustaca hamlelerle. sonra da işte diyor ki kimsenin önünde boyun eğmeyin, bu adam adil bi oyunda kendini yendirmeye çalıştı ama ben izin vermedim, hakkınızı yedirmeyin falan.

yanlış mı hatırlıyorum?

tavladır o

ahahah aynısını yazmaya girmiştim ya.

hikayenin anlatılışından, hamelelerin tarifinden ilk uydurup anlatanın hayatında satranç gördüğünden bile emin değilim. yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

hadisler dindeki en buyuk kodlama acigi ya, buldumu hani kendi kodunu inject edip homebrew kendi dinini yukleyebiliryorsun custom firmware sonrasi

update cikmadigi icin 1000 senedir patchliyemedide dini yazanlar

update cikmasina gerek yok.

anlamiyorum bu hadis mevzusu neden bu kadar ragbet goruyor, hadisler yillardir uydur uydur kondur modunda istedigini yazabildigin, yoruma acik, tamamen oznel seyler.

bilgisayarin mouse'unu sol elle kullaniniz.

hadis-i serif

boyle bir din, inanis, felsefe olabilir mi ya.

mutezile nedir, maturidilik nedir onu arastirin merak eden varsa.

ben hadislerin tumunu reddediyorum mesela.

o kadar hadis var ki zannedersin hz. muhammed durup durup soylemis. uydur uydur kondur iste. tam arap felsefesi.
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

cübbeli taşlara laf etmiyor ki, peygamberi filan yenersen olmaz diyor.o yüzden lanetleniyormuş oynayan.hatta sadece satranç değil tüm oyunlar yasak, dünya eğlence yeri değilmiş.

futboluda günah yapsalar.
ay olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

Peregrin said:

anlamiyorum bu hadis mevzusu neden bu kadar ragbet goruyor, hadisler yillardir uydur uydur kondur modunda istedigini yazabildigin, yoruma acik, tamamen oznel seyler.

Aslinda dine kiyasla cok daha az yoruma acik, analiz gerektirmeyen basit emirler seklinde. Ortalama ortadogu insaninin isine geliyor "biri bana ne yapacagimi soylesin ben onu yapayim Kurani okuyup onu anlayip analiz etmektense".
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...