Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baba Olmak

paparnoz

Öne çıkan mesajlar

cicibeybe said:

senko said:

bu arada cocuk yetistirip uniden mezun etme maliyeti
nerden baksaniz 500k-700k arasinda degisiyor istanbulda.

ona gore paraniz varsa yapin.

yuh abi abartmasaydin
ben ve 2 kardesim nasil oldu da annemin 2-3klik maasiyla uni okumayi basardik peki, matematiksel olarak imkansiz lan?

bayağı sıkıntı çekmissinizdir.

özel ilkokul + özel lise üstüne özel üniv
diye düşündüm. geçenlerde hesapladık geçenlerde, arkadaşın kızını. 500k gidiyor her şekilde.

yoksa çocuk çok zeki çıkar, ilkokuldan sonrasını paso burslu okur o da mümkün tabii, ama kaç kişinin çocuğu zeki çıkıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

zeka =/= eğitim başarısı

çocukta ilgi dağınıklığı olur, cevher gibi çocuğu oturtup sınava çalıştıramazsın. o zaman iyi eğitim almasını istiyorsan çıkartıp cüzdanı fırlatacaksın. eğitim başarısının zeka ile doğru orantılı olduğu bir gerçeklik yok. benim eğitim aldığım yerlerdeki burslu kesim çoğunlukla averaj altındaydı zeka olarak ama oturup köpek gibi çalışır, ezberler sınavda anasın dağlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Çocuk yetiştirmek ilerisi için düşünmek demek. Hesaplamanız lazım, her türlü ihtimali hem de.

İhtimalleri gözden geçirmeyip yetiştirenlerin çocukları travmalarını başkalarına da yayabiliyor hal ve hareketleriyle. Çevrenizdeki yetişkinlerin bazılarında gözlemleyebilirsiniz belki bunları.
Sosyal ağlarda paylaş

maliyet kabaca desen...

senelik kres 10 dan 30 a aylik..kendin birakmayacaksan en az 5 de ulasim arti ivir zivir ekle kirtasiyesidir kostumudur ekle..

ilkokul +lar ted 20 den basliyor 25 ort lise..
ortalama 25 30 civari digerleri de..

arti yemek arti servis..

12 sene okul 360 -30 dan yemek servis 60-420 filan..

kres arti fantaziler 500 u bulur..
Sosyal ağlarda paylaş

her türlü ihtimali nası hesaplıcan ki. Yapamazsın onu, zira daha 1 hafta sonra nolcagını bilmiosun.

Evrime güvenip insanin adaptasyonuna güvenip yapıp geçicen. Çok düşünmeye gerek yok bence,
öyle yada böyle herşey insanlar için, doğum büyüyüp ölüyosun işte.
güzel şeyler olucak, boktan şeyler olucak. Tahmin dahi edemezsin yani

bide madem böle yapıosun, okul parası vs hesaplayıp "hakkından gelemeyiz" diosun.
O zaman ya daha ucuz bi yere taşınıcan ya da daha çok kazanıcan. Çocuk yapmamak işin baya kolayı heh.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Okulda namaz kilinmasindan bahsetmiyorsun dimi? Namaz yasinin geldigini mi ogretiyorlarmis yani?

muhtemelen kildiracaklar abi..ozel okul..dinci filan da degil de buyuk basganin kafa boyle..herhangi bir ilkokula ugradin mi bilmiyorum da 4. sifinlarin katlarinda - 5. sinifta artik ortaokula gidiyor..- imam hatip ortaokullarinin reklamlari dolu..zaten yersen genellikle ilkokuldan sonra semtin en iyi altyapisi en guzel okullarini imam hatip ortaokulu yaptilar ..ben baska yere gonderecegim dediginde sizin semtin en alakasiz yerinde en kotu bina en sıkısık tikisik yerde bir ucubeyi gosteriyorlar evet size de bunu ayirdik diye..seve seve imam hatibe gonderiyorsun cunku kontenjanin bilmem kac kat fazlasini imam hatip olarak actilar doldurmalari lazim..bakin halkimiz severek gonderiyor diyecekler..keza bu dersler seve seve secmeli..sectiniz diyorlar ama sıkıyorsa secme..
Sosyal ağlarda paylaş

eğitim yok. expertise yok. yaş gelmiş 30'a. alıyorsun 2 bin tele mayış. çocuk yapınca arttıracağım diye yola çıkarsan ohoooo.

eğitim konusunda senko aynı fikirde değilim. türkiyede aldığımız eğitimi unutmuş gibi yazıyorsun. en salak çocuk bile türkiyede yeterince çalışırsa başarılı olup burs alabilir. ezber üzerine kurulu her düzende abanan yürür. üniversitede ayrışma biraz olabilir, artık o da olamaz. nişantaşı üniversitesi bebeğim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi istisnalar disinda belli devlet univ belli bolumleri disinda is zaten yok..olanlar da belli..tip.malum..cok az egitim fakul pdr ozel egitim...odtu bogazici onceki mezunlarinin simdi karar verme basamaklarinda iyi yerlerde olmasi sebebi ile mezun oldugunuzda es kaza ik lari oralardan mezunsa bir sansiniz olabilecek okullar..ozellerde malum koclar sunlar bunlar..onlarin da 2 3 isim disinda is guvencesi yok gibi..

ben bayagidir cocuklara alternatif meslekler bulmaya calisiyorum..dunyada olup da trde muadili olmayan..neredeyse sallaya sallaya okuyup para kazanabilecekleri..bir ara meslek danismanligi kitabi okuyayim bir de amerikadan meslek indexi getirip kurcalamak lazim..
Sosyal ağlarda paylaş

bıde cocuga en ıyı ımkanları sunmak niye ki
biraz zorlıcan ki çelik olsun

yoksa plastik olur. comfort zonundan çıkamaz ağlar durur

bu kadar karamsar olmaya gerek yok ya. Sanki dışarda veba salgını var yada 20 senelik seferler yapılıomuş gibi konuşuonuz

en kötü 8 5 memur olur mutlu mesut geçinir adam
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Abi saka yapiyor olmalisiniz ya, cocuga okulda namaz kildirma, seve seve imam hatipcilik falan. Ben musluman degilim yahu, ailemde de musluman yok. Namaz kilmak neymis amk. Ne kadar degisti yahu bu egitim sistemi goz acip kapayincaya kadar.

uyan mamos..yavrum artik sinavlarda soru olarak din kulturu sorusu cikiyor ne diyorsun..teog da ygs de artik su anda adi her neyse..din kulturu sorusu var..
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben hep özel okulda okudum, kekemeyim diye vermemişler kazandığım okullara falan fıstık
bi bok farkı yok ortaokulda aldıgım güzel ingilizce dışında.
çok reröre yani,

ha bide, gidip çomarın mahallesinde oturursan, onun okuluna gidersin. Normal zaten bu. Kendi gettonda takılman lazım
Sosyal ağlarda paylaş

alakasi da yok esasen..su anda alakasiz bir getto da yasiyorum..gecekondunun dibi..bir sokak altimizda yeni bina ilkokul var kresiyle beraber ogretmenler gayet nitelikli yontulmus vs hani hanimi ikna edebilsem gondermeyi deneyebilecegim biryer..-edemedi haliyle-

ust 3 sokak otede de imam hatip komplexi var bilmem kac bina piril piril ama ogretmenlerin yarisindan fazlasi uberfetodan yok su anda..

hani sansiniza..gidip bir bakin ogretmenlerle konusun..
Sosyal ağlarda paylaş

kasımpaşadan çıkıp cumhurbaşkanı olan ülkede siz neyin hesabını yapıyorsunuz. kaç tane okuyan milletvekili var ülkede bi bakın bakayım.

özel okullara verdin ettin bitirdi ne olacak sanıyorsunuz torpili olmayınca yada siz birilerini tanımadıktan sonra cocugu nereye sokup çalıştırabileceksiniz. geçin bunları bu ülkede hersey okuyarak iyi insan oldugunda elde edilmiyor.

bu ülke cocugunuza verebileceğiniz en güzel şey ufku olur. gönderin yurtdışına 3-5 sene bir o zaten orda medeniyeti gördüğünde burada birşey yapmak için uğraşır ki benim en büyük tavsiyem mutlaka ticaret yapması yonunde olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

iyi de burada da arkanda tarikat su bu yoksa ticaret yapmaya calismak romantik bir hulya dan ibaret..

-oglani gondereyim mi yazin isi ogrensin..

büyük çaplı ticaret yapıyorsun evet arkanda illa bi bağlantı olması lazım. ama sen işini iyi biliyorsun ve parmakla gösteriliyorsan tarikat lideri gelir rica eder...

Bu kadar çomarın olduğu bir ülkede yaptığın işi yüzde 70 bile doğru düzgün yapsan parmakla gösterilirsin.

hiçbirin bi boktan haberi yok yalandan şirketler kurup kurup ona buna iş verip dönüyorlar. o işleri de genelde kendinden falan değil partiye yada iş aldığı belediyeye firmaya rezil olmamak için en iyi kim becerecekse paraya bakmadan ona veriyor. nasıl olsa 3le yapılacak işe 5 yazıyorlar sıkıntı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...