Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2016-2017

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Emre333 said:

abi oz aman direk green e versinler her sene. 5 x 5 yapan ve sürekli buna yaklaşıyor, adamın bu sene kaçırdığı efsane ötesi bir quadriple double ve 5x5 var ( 4 sayı ne ulan??) blazers maçında yine böyle bir performansı var.

houston ın kadroya nolur boktan demeyin ya, maç izlemeyip sadece linklerden kadro, stat takip ediyorsunuz.

Emre33; maçları izliyoruz, peşin hüküm yapmayalım önce. Sadece senin maç takip ettiğinle ilgili bu kadar emin olman sıkıntılı. Neyse; Houston'ın kadrosu boktan değil, D'antoni sisteminde de çok güzel rolüne uygun oyunculardan kurulu. Bir de oyun 3'lüğe evrildi; bundan önce Ryan Anderson, Eric Gordon gibi adamları "Abi sadece üçlüğü var bir bok yok başka" diye değerli görmezken, artık sırf bu özellikler ile müthiş değerli parçalara dönüşüyorsunuz, orta mesafe şut yok oldu ; RIP Hamilton falan şu dönemde oynasa takım bulamazdı.

Ama ligin en iyi 3. kadrosu da değil, bana göre ilk 10 bile zor. Bu yüzden konumuz MVP ise; takım durumunu da düşüneceğiz ve Houston'ın kadro kalitesi olarak altında olduğu bazı takımların üstünde bitirmesi; hatta diğer konferanstan da Cavs, Raptors'tan falan daha iyi galibiyet yüzdesine sahip olması büyük başarıdır ve bu klasmanda Westbrook'un önüne atar. Bundan seneler önce olduğu gibi sadece takım başarısı yüzünden Steve Nash'in 2. MVP'yi alması falan gibi bir mesele değil. İstatistik olarak da eğer analitik ve sağduyulu bakarsan Harden'ın reel hücum yüzdelerinin de farkıyla en az Westbrook kadar stat'ı olduğunu görürsün. 1,9 rebound daha fazla ortalaması olsa o da TD ile bitirecekti sezonu misal.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

dreagloth said:

wb nin tripdub ortalaması balonsa, kiminki değil mesela?

Lebron james , jason kidd

abi wb ikinci oyunu tripled ile bitiren tün nba tarihindeki. Takımı adına pek bir şey ifade etmediği için balon falan denebilir, takımda baika oyuncu yok diye yapabildiği düşünülebilir de, karşı takımda mı oyunda yok, küçültmeye çalışma çabalarını anlamıyorum amerikadaki, hadi burada biz her şeyi biliyoruz da
Sosyal ağlarda paylaş

abi stat kasmıyor demiyoruzki çok belli de şu adam haketmiyor, kawhi alıcak desen eyvallah. harden dediğiniz adam aşşa yukarı şu, son 2 maçtır da iyice bokunu çıkardı. yani madem harden a verilecek, e o zaman westbrook a gitsin

https://www.youtube.com/watch?v=y3I2haEzeZo

https://www.youtube.com/watch?v=-XfidMLyZyk
Sosyal ağlarda paylaş

kawhi neler yaptı gece ya.... çok yazık oldu. son çeyreği ve uzatmayı izleyemedim daha da sapıklaşmış bi de.

%47 şut, %100 serbest atış, 7 üçlük, 43 sayı, 8 ribunad, 3 asist, 6 top çalma

insan değil yemin ediyorum.

takımda en ufak blok tehdidi yok, çok yazık oluyor kawhi'ya. bir de patty mills denyosuna da acayip gıcık oldum, onun yüzünden 5 sayı oynamış maç resmen... 104-100 olacakken 102-103 gedi düşmüş takım.
Sosyal ağlarda paylaş

Play-off'lar genel anlamda iyi gidiyor ya. O hayvansı normal sezon oyun temposu düşünce de hücumlar eskiye döndü, isolation'lar falan. Joe Johnson, Nene, Rondo vb. normal sezonda iş yapmayan adamlar baya büyük oynuyor. 5 seri 7 maçta bitebilir. İzlediğim seriler arasında mücadele büyük olsa da Raptors-Bucks oyun olarak en leşi. Atlanta-Washi serisi güzel; Wall baya tek tabanca sinirlenip tam saha hücum yapıyor. Cavs Deron Williams'ı kullanarak guard rotasyonunu derinleştirdi ama uzunlar hala sertlik olarak ligin en kötülerinden. GSW çok rahat şampiyon olacak gibi
Sosyal ağlarda paylaş

houston gece ne şut attı be.... spurs de son yıllarda ilk kez bu kadar "yaşlı" gözüktü gözüme. hücumda hiçbişi işlemediği gibi, savunmada da hiç yavaşlatamadılar houston'ı. bu düşük enerji seviyeleri devam ederse 4-1 veya 4-0 alır houston.
d'antoni'ye karşı baya hayvani üstünlüğü var popovich'in geçmişte, phoenix serileri sağolsun. ama ilk maça bakınca bu sefer ters dönecek gibi olay
Sosyal ağlarda paylaş

Abi o zamanlarda da hatırlıyorum Phoenix yok bilmem kaç saniyede hücum ediyor, inanılmaz bir tempo deniliyordu. Günümüzde ligde en yavaş hücum eden takım bile ortalama o civarda top kullanıyor artık. Zamanının ötesinde ve insanların benimseyemediği bir oyundu o; o yüzden tam oturmadı ve Phoenix playoff'larda loser kaldı SAS ve Dallas karşısında hep. Bir de o zamanların Duncan-Ginobili-Parker'ı da üçlü gibi üçlüydü. Savunması da tırttı Phoenix'in; özellike Duncan ve Nowitzki hep içinden geçti adamların.

Ama bu sene artık ligin evrildiği hücum bu ve D'Antoni'nin takımı müthiş yapıyor bunu. SAS da ambale oldu ilk seride Memphis kağnı gibi takım bu seride Houston ateş ediyor. Ayak uydurmaya kalktılar ve ezildiler. Tony Parker'a bakıyor hala SAS, karşıda da Beverley bela gibi herif oynatmaz yani adamı
Sosyal ağlarda paylaş

gerçek mvp konuşuyor ya. kawhi İ-NA-NIL-MAZ oynamaya devam ediyor.

kendini bulan parker haricinde takım komple çöp ama kawhi taşıyor valla. parker da sezonu kapatmış. pof ya. yani spurs'ü tuttuğumdan değil de, sadece kawhi'a üzülüyorum yazık olacak diye.

patty mills dengesizini sevmiyorum, inşallah düzgün oynar parker'ın yokluğunda, ama öle katkı verebileceğini sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

LMA eski performansında değil çünkü. Olay LMA kötü oyuncu olduğundan veya pozisyon olarak uymadığından değil, adam bildiğin kötüleşti. Portland döneminde olan LMA ile bu LMA aynı değil. Normalde LMA dediğin adam Draymond Green gibi birini parçalar yer, fakat gel gelelim bu seneki yavru kedi gibi kalıyor. Belki SAS sistemine falan mı oturmadı? Bilmiyorum ama Portland hali şuan kasıp kavururdu, adamda sorun var ligin değişmesinde veya karşısında ki rakipte falan değil bence.

Yine de SAS bence houston'a karşı bir atak yapabilir, kawhi kalkıp harden'ı savunduğunda noldu gördük, alırlar demiyorum ama kesinlikle şansı var. Sonra tabii warriors parçalar o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Normalde LMA dediğin adam Draymond Green gibi birini parçalar yer, fakat gel gelelim bu seneki yavru kedi gibi kalıyor.

LMA hep yavru yedi ayarındaydı, hiçbir zaman Draymond gibileri yiyebilen bi adam olmadı. Öyle ahım şahım savunmacı değil ama savunmada aşırı istekli adamdı sadece.

Hedefli takımda sırıtması doğal bu yönüyle.

ha sakatlık, form tutamaması vs. de önemli. normalde iyi sayılabilecek bi reboundcuydu mesela ama onu bütün sezon hiç gösteremedi bile.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi savunma kıyası olarak demek istememiştim ya. Hani draymond green bile savunamazdı prime LMAyı anlamında demek istemiştim. Hep hücumu daha iyi bi adamdı LMA, zaten dün yardırmış yine, diyorum ne ligle ve küçülmesiyle alakalı ne SAS ile, adamın kendi performansı düştü.
Sosyal ağlarda paylaş

Play-off'lar cidden daha farklı bir ortam. Indiana serisi göz boyamıştı ama Toronto gibi play-off'lara feci formda giren ve Cavs'ın istemediği türde tüm sert oyuncuları barındıran Toronto'yu da süpürmek feci bir gösterge. Kral; %56 ile saha içi, %48 ile üçlük atıyor. 34.3 sayı, 9 rebo, 7 asist, 2.4 steal, 1.6 blok play-off ortalamaları. Adam anasını ağlattı ya Toronto'nun.

Wall reis ile çıkarlarsa konferans finaline maç verirler ama Boston gelirse 2001 Lakers'dan sonra konferansı süpürerek NBA finaline çıkan ikinci takım olabilirler. Ama şampiyonun GSW olacağı gerçeğini değiştirmez tabi bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

GSW'nin işi de kritik bana kalırsa.

SAS gelirse GSW karşısına Popovich tecrübesi triggerlayıp en az 2 maç alırlar, hatta biraz uçuk ihtimal ama geçebilirler bile.

Houston gelirse direct süpürürler gibi geliyor. Belki 1 maç verirler.

Sonuçta SAS ile eşleşirse GSW daha yorgun gelir finale Cavs'a kıyasla. Bunun da etkisi olur diye düşünüyorum. Finalde kolay lokma olmaz kral, en az 2 maç orda da garanti yazarım ben Cavs'a.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen seneye göre Cavs'ın bir artısı yok GSW'ye karşı. Ki geçen sene gelen şampiyonluk bile çok ekstraydı, Draymond Green ceza aldı maç kaçırdı falan. Ama bu sene Durant faktörü var. Harden, WB falan iyi hoş adamlar ama Lebron ve Durant bu ligin en iyi 2 oyuncusu. Durant feci bir koz.

Ayrıca GSW'de Iggy falan da devreye girdi, opsiyonları arttı play-off'larda. 7 maç olur yine seri ama GSW şu kadroyla şampiyon olamazsa; LeBron, MJ mertebesine gelir artık
Sosyal ağlarda paylaş

Valla Kobe çok çok iyi bir skorerdi, iyi de savunmacıydı ama oyunun her yönüne baktığında bir MJ diyemezdik. Lebron için aynı şey geçerli değil, baya baya MJ gibi all-around oynuyor, oyunu çok iyi biliyor ve takımına da çok çok iyi liderlik yapıyor.

Bu yüzden ben bu sene de kral bırakmaz diye düşünüyorum finalde. Curry'nin de karşısında Kyrie olduğu için güveniyorum aslında biraz, boş beleş adam değil. GSW'nin pota altını darmaduman eder gibi geliyor Lebron.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...