Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2016-2017

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Oyun o kadar hızlandı ki, her gece yeni bir NBA rekoru kırılıyor. Herhalde en kırılmayacak rekor ne deseler Oscar'ın triple-double ortalamalı sezonu derdim ama onu da kırdı ayı. Bir de normal sezonda en çok triple-double yapan adam oldu. Gerçi Oscar'ın kariyer ortalaması triple-double ama onu da kıran biri çıkar oyun böyle giderse
Sosyal ağlarda paylaş

boş rekorlara karnımız tok

bu arada yanlış anlaşılmasın. herif hayvanoğlu hayvan gibi oynuyo, takımı da playofflara soktu. ama vay efendim 42 tane triple double'mış, yok ortalaması triple double'mış. geçeceksin. Steven Adams senden daha çok 3'lük contest ediyorsa, ve bu konuda bütün ligdeki guardlar arasında kıyaslanacak seviyede bile değilsen, bana hikaye falan anlatma. saf ribaund almak için adamını bırakıyor her pozisyonda. şaka gibi..

Sosyal ağlarda paylaş

Stat padding yok demiyorum ama kaç kişi stat pad bile yapsa td yapabilir ki? Lebron stat pad kovalasaydı kesin yapardı mesela, belki bu sene hardenda deneyebilirdi. Bunların hepsi TD ortalama için kasardı. Fakat 50 sayılık TD'ler, clutchlar, 42 TD falan derken cidden sadece TD ortalama değil olay yani.

Bi de TD ortalama yapan adama kulp bulmaya çalışmakta çok saçma. Helal olsun gg de geç bence?
Sosyal ağlarda paylaş

Emre333 said:

Maclari izliyor musunuz yoksa sadece grafik bakip mi.yorumluyorsunuz? Napsin adam.bi de defansa mi kosustursun surekli

"defansa mı koştursun sürekli" ?? futbol mu forvetten defansa yardımını bekliyoruz? kaldı ki futbolda bile defansa yardım etmeyen forvetler eleştiriliyor bolca.
basketbolda oyunun %50'si savunma ve bunu yapmak zorundasın...

http://www.youtube.com/watch?v=-YgzY5rOiyU
Sosyal ağlarda paylaş

Stat-Pad yapmıyor demiyorum özellikle 3pt contest kısmı kesinlikle inanılmaz yanlış. Fakat unconstested rebound değil, ikisi çok farklı iki stat.

Üçlüklere el kaldırmaması, orda olmaması, tamamen stat-padding. Uncontested rebound dediğin olay topu brodie alsın hızlı hücuma çıkılsın mantıklı bir hareket. Biri stat-padding iken diğeri taktik.
Sosyal ağlarda paylaş

Harden içinden geçti ilk maç. Gerçi MVP oylaması bitti o yüzden ilk turdaki olası bir Harden dominasyonu kararı etkilemez, ama yine de Harden'ın hakkı MVP orası ayrı.

Doğuda ilk tur çok feci olacak yalnız. 4 seri de 4-3'e gidebilir. Bucks ve Bulls saha avantajını aldı alttan girerek. Belki Cavs rahat geçer Pacers'ı ama diğer seriler 7 maça uzar.

Batı'da SAS ve GSW maç vermez. İkisi de kendilerinin çakması takımlarla oynuyor, Memphis GSW ile, Portland da SAS ile eşleşse 1'er maç alırlardı en az. Onun dışında Rockets da 2 maçtan fazla vermez. Clippers-Utah serisinde kan çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi harden harika, müthiş sezon geçirdi de wb'nin önünde alması cidden ayıp ya

center dışında okc'nin hiçbir +'sı yok houston'a göre, çok daha zayıf bir takımı adam triple double ortalama ile playoff'a sokmayı başardı. normal sezonda daha başarılı bir oyuncu olmadığı gibi zaten kırdığı rekorun yanına 40-45 yıldır yaklaşabilen bile yok.

Hani Harden'in kusursuz sezonu resmen ama WB'nin ki bir tık daha kusursuz resmen. Curry'nin MVP aldığı sezon LeBron'un falan istatistikleri gibi başka bir şey değil.

Triple double ortalama ya bir kere her şeyden önce sdfaadsf

tek sezonda en çok triple double falan.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı anlamsızlık harden in 3 lük assistlerinde de var ki? takım deli gibi 3 lük atıyor. dün oklohoma değil de düzgün bir takım olsa ağır tokat manyağı yapardıı bu houstonı.

bir de harden değil, tamamen tüm takım okc nin içinden geçti. okc nin kadrosu daha iyi diyenler dün utandı mı acaba. çıkart westbrooku direk sonuncuydu bu takım.

smaç kaçıranlar mı, pota altından blok üstüne blok yiyen adams ve enes mi dersin, rezalet yüzdeli atışlar, içeri yardırabilen kimse yok.

edit : ayrıca houston kadar iğrenç oyun oynayan takım yoktur şu an batıda. bütün takım sadece faul almaya çalışıyor ya. takımın hucüm stratejisi;

-son 5 saniyeye kadar faul almaya çalış, (top harden da)
-harden ya da başkası 3 lük atsın

gsw nin 3 lüklerini ayrı tutuyorum, yarı sahayı geçtikten hemen sonra taşak geçer gibi 3 lük atan adama laf edilmez.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

al işte 5 mesaj önce triple double ve ribaund anlamsızlığını video kanıtı ile koymuşken adam kalkıp triple double yeaaaaa diyo :D

harden mükemmel bir savunmacı mı asdfsa en son bıraktığımda wb'den daha iyi değildi hatta daha zayıf savunma istatistikleri var illa savunma diyorsan hacı

adam triple double ortalama yapmış, bu devirde bunu yapmak için zaten bunu isteyip oynamak gerekir ki bunu istesen bile çok çok zor bir şey. daha ne yani triple double ortalamayı bile küçümseyip daha iyi takımdaki adamın istatistikleri üzerinden adamı küçümsüyorsunuz sadfasdfasdfasdf

Triple double ortalama, sezonda. Hatırlatayım Sayı + Asist + Rebound hepsi +10

62'den beri ilk defa. Öyle kolay değil.
Sosyal ağlarda paylaş

yine klasik hiçbişi katmadan tartışmaya aklınca laf sokmaya çalışmaca falan cnms ya.

çok basit ya, zach lowe söyledi zaten benim dediklerimin 1'e 1 aynısını, çok da doğru söyledi. anlamak isteyene aşşırı basit:

said:
If you don't think Russell Westbrook is stat padding his rebounds, you're just blindfully ignorant or not watching.

He is stat padding his rebounds. So if you really care enough about 2 defensive rebounds to make that the deciding factor in who you vote for, more power to you. If you vote for Westbrook, you should not do it because of the triple double. Period.

I might vote for Russell Westbrook. I'm not going to tell you which way I'm leaning, but I might. It doesn't have to matter to you that he is averaging a triple double. That's not why you should vote for him.

You should vote for him because he is carrying a bad roster to 45 wins. The team is a disaster without him. They were designed to be a team of role player finishers around 2 superstars. They lost one of their superstars and haven't fallen into the tank. Those are reasons to vote for him. The fact he averages 10 rebounds instead of 8 and a half is not really a reason to vote for him.
Sosyal ağlarda paylaş

Kim yazdı hatırlamıyorum -Dean Oliver olabilir- ama 2000'lerin ortasından itibaren NBA istatistiklerinin analizi ve oyuna katkısı ile ilgili ciddi değişiklikler ve kafa yorma var. O yüzden biz hep 3 pozitif hücum istatistiğine takılsak da; reel hücum verileri, top kullanma verimliliği vb. çok fazla şey giriyor işin içine. O yüzden WB'nin 3 ana kümülatif istatistikte canavarlaşması inanılmaz olsa da en az Harden da hücum verimliliğini de hesaba katarsak onun kadar iyi bir yıl geçirdi.

Lig dereceleri de etkili. Rockets'ın kendisinden daha iyi kadrolara sahip Clippers ve Utah'ı iyi bir farkla geride bırakıp Batı üçüncüsü (Ve lig üçüncüsü) olması baya büyük başarı. Ama kim alırsa alsın diğerine yazık tabii; zaten bu sene GSW'nin şampiyon olmaması çok zor ihtimal o yüzden MVP yarışı önüne geçti şampiyonluğun
Sosyal ağlarda paylaş

abi oz aman direk green e versinler her sene. 5 x 5 yapan ve sürekli buna yaklaşıyor, adamın bu sene kaçırdığı efsane ötesi bir quadriple double ve 5x5 var ( 4 sayı ne ulan??) blazers maçında yine böyle bir performansı var.

houston ın kadroya nolur boktan demeyin ya, maç izlemeyip sadece linklerden kadro, stat takip ediyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır daha önce de yazdın, bu havalar ne yaw patide bi tek sen izliyorsun nba sanki. bu gece 2 maç izledim hatta gs-por da izledim de 1.5 çeyrek yetti, belliydi uçacağı, bıraktım. Zira 30'la bitti.

westbrook ilk yarı hayvani oynadı ikinci yarı 30'da 9 mu ne şut attı. korkunçtu.

kaldı ki okumayı bilmeyen birisin heralde. westbrook dandik oynamıyor tam tersi eşşeğin çocuğu gibi oynuyor diye kaç kere yazdım. sadece triple double ortalaması balon diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

kiminki derken? ashdfuahds. zaten 1 tane var oscar robertson. onunki daha bile değersiz. 1960'larda ortalama takımlar 130 sayı atıp 70 ribunad alırken yapılmış ortalamalar. bi de o zamanlar oynayanların %50'sinin basketboldan bihaber öle boyu uzun diye oynayan oyuncular olduğunu da katarsak, rezalet yani.

triple double denen şey balon. onun da nedeni ribaundlar. basketboldaki ribaundların %80'i için şu geçerli, o an ribaundu alan X yerine, Y'yi koy, o ribaundu o da alır. neredeyse hepsi uncontested. boş boş, eforsuz ribaundlar.

westbrook bunun yanında bi de özellikle takım çalışması ile kendine düşürüyor ribaundları, pivotlar ribaundları ellerini çekip westbrook'a bırakıyorlar. bütün serbest atışlardan westbrook alıyo ribaundları falan. saçmalık. adam maç başına 7.8 tane bedava ribaund alıyor, bildiğin bedava, adam bu konuda lig lideri. Deandre Jordan-Whiteside Westbrook'un arkasında hsudfhua. listedeki bir sonraki guard Harden 5.9, sonraki de Avery Bradley 4.1

kısacası adama "vauv triple double yapıyor MVVVPVPVPVPVPVP" diyen ya birazcık da ufkunu genişletsin ve derinlemesine bakmayı öğrensin ya da gidip futbol falan izlemeye başlasın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...