Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanser hakkında, benimle ilgili aslında

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Fransuxa said:

abi nolur bi yardımı dokunabilicek birisi bişey yazsın. ağzımın yeryeri yara oldu konuşamıyorum bile sabah doktora gittim ateşin yok antibiotik vermicem gargara yapıcaksın dedi. öyle bi haldeyim ki yüzüm şişti resmen konuşamıyorum canım acıyo. karbonat tuzlu su gargara asılıyorum sürekli ama çok fenayım yani. varmıdır bi merhem bi ilaç hemen acil etki edicek bişeyler

geçmiş olsun Fransuxa. kemoterapi nedeniyle mi oluşuyor yaralar? bir bağlantısı var mıymış yani. o nedenle ise bilemem, özel bir merhemi falan vardır belki de, benim özellikle kışın soğuktan ve kuruluktan dudaklarım ve kenarları yara olabiliyor, o durumda bol bol bepanten sürünce çok iyi geliyor. eğer ağız içindekiler aft gibi bir şey ise o durumda da piraldyne kullanıyorum. tedaviye etkisini bilemiyorum ama çok rahatlatıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

Fransuxa said:

abi nolur bi yardımı dokunabilicek birisi bişey yazsın. ağzımın yeryeri yara oldu konuşamıyorum bile sabah doktora gittim ateşin yok antibiotik vermicem gargara yapıcaksın dedi. öyle bi haldeyim ki yüzüm şişti resmen konuşamıyorum canım acıyo. karbonat tuzlu su gargara asılıyorum sürekli ama çok fenayım yani. varmıdır bi merhem bi ilaç hemen acil etki edicek bişeyler

geçmiş olsun Fransuxa. kemoterapi nedeniyle mi oluşuyor yaralar? bir bağlantısı var mıymış yani. o nedenle ise bilemem, özel bir merhemi falan vardır belki de, benim özellikle kışın soğuktan ve kuruluktan dudaklarım ve kenarları yara olabiliyor, o durumda bol bol bepanten sürünce çok iyi geliyor. eğer ağız içindekiler aft gibi bir şey ise o durumda da piraldyne kullanıyorum. tedaviye etkisini bilemiyorum ama çok rahatlatıyor.

kemo ağızdaki iyi bakterileride yok ediyomuş. o yüzdende ağız mağız komple parçalanıyo. tanflex gargara + tuzlu su + karbonatlı su + karadut şurubu. şu anda yüzümde ağrım yok gibi bişey. dün geceden kalma uykusuzluğun verdiği belime sopayla vurmaları gibi ağrılar var bi tek.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

idilik said:

Fransuxa said:

kemo ağızdaki iyi bakterileride yok ediyomuş. o yüzdende ağız mağız komple parçalanıyo. tanflex gargara + tuzlu su + karbonatlı su + karadut şurubu. şu anda yüzümde ağrım yok gibi bişey. dün geceden kalma uykusuzluğun verdiği belime sopayla vurmaları gibi ağrılar var bi tek.

çok çok geçmiş olsun tekrar. kemoterapi olayı bitti mi, bir kür daha mı var? bir an önce atlatır, kurtulursun umarım. kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

eyw. gece hastaneye kaldırdım kendimi 2.30 da. ateş çıkmış 39 a. ya bu doktorlar varya tam bir orospu cocugu yani çok afedersiniz ama. herife diyorumki abicim heryerim kopuyo benim anormal bel ağrım var bana gargara yazıp gönderiyo. ulan bi kan istesene? kanda öyle bi enfeksiyon çıktı ki acil antibiyotik başladılar.

kuddusi abi uykusuzluk falan çekiyomusun? 3. gün bugün bir gram uyumadım. suratım şişti balon gibiyim hem ağız yaraları hemde uykusuzluktan mosmor suratım.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben baslik acicaktimda unutoyrum hep
agzinda isirik kaynakli aft cikan bi adamim ben. Agiz ici yaralarin tedavisini buldum.

doktor moktor hikaye, o kadar doktor gezdim 1 tanesi duzgun ilac vermediydi.

abi sut ic, yani bazik(sut bazik dimi) ne bulabiliosan doldur agzina. Sut bu konuda cok iyi. hemen rahatlatiyo bide iyilestiriyor.
kesinlikle asidik seylerden uzak dur. sut yogurt aban.
Sosyal ağlarda paylaş

iyide aft ilaci vermis iste oda gargara falan
hic bi ise yaramio o gargaralar ben neler denedim. yogurdun sutun bi zarari yoksa bas aga.
normalde bende major aft falan olur isirdikca isiririm 2-3 hafta surdugunu bilirim
sutle 1-2 gunde geciyor

he bide bu iranda kekik suyu var oda cok ii gelio. iranli doktorlar baya oplar zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Nerde olduğuna bağlı , ben senelerce devlete gittim , evlendikten sonra bir indirim yaptı tanıdık walpfre mi ne bi özel sigorta yaptırdım hanımla kendime , anaa özel sigortam var özel hastaneye gidiim lan dedim. Yemin ediyorum grip diye girdim , orta afrika cumhurbaşkanı olarak çıktım mekandan. Çok kaliteli bişiymiş özel hastane , bi daha bişiyim olursa kesin özele giderim lan çok kral hissettiriyolar insana kendini.

GİRİŞ KIRMIZI HALIYDI LAN , baya kırmızı halı sermişler girişe. Limuzinden inip fotoğrafçılar arasından giricem sanki hastaneye emenike.
Sosyal ağlarda paylaş

fena o zaman.
ozel hastanelerde doktor bilmiyorsak gitmemek lazim. ben acilde falan hep devlete gidiyorum o yuzden.
İstanbuldaki özel hastanelerin çoğu ticarethane direk zaten, hipokrat hak getire. Devlette en azından art niyet yok, sadece fazla yoğunluktan dolayı ilgilenememe var.
Haliyle çok daha stresliler vs. Ama her türlü ist için devlet hastanesi doktoru > özel hastane doktoru ( spesifik olarak bilinen ve tanınan bi doktor değilse ).

İzmirde mesela kent var, doktoruna kota koymayan nadir hastanelerden. Böyle yerleri bulup gitmek lazım işte.

Gataya giderdim hep ben, çok zor zamanlarımda çok güzel yardımcı olmuşlardı allah razı olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

Onkolog herifin salladigini enfeksiyon bolumu asistan kiz gozumun icine bakarak anladi. Hemen kan verin hic gecikmeden bi kontrol edelim dedi. Heryerde yaziyo ya yani google a kemoterapi yan etkiler yaz agizda yara ciktimi enfeksiyon var net. İsguzar pezevenkler.

istanbul'daysan sen de kuddusinin methettiği, memnun kaldığı doktoru denesen?
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun öncelikle,

benim de annem 2 senedir beyin tömürüyle mücadele veriyor, çok geç fark edildi. o da yıllardır başı ağrırdı ağrı kesici alırdı hatta bağımlıydı gunde 2 taneye çıkartmıştı. defalarca mr çekildi hiç bir şey çıkmadı. felçten sonra bodrum devlette yine mr çekildi psikolojik diyip yolladılar. tekrar edince ataklar acıbadem bodruma gittik adam aynı mr a bakıp 3 tane parça var dedi. Beyin tümöründe en iyi doktor uğur türe türkiye'de yeditepe hastanesi gittik ona, elinden geleni yaptı 3 ameliyat oldu ama kötü huylu tekrar türedi.

asla burada yazılan tavsiyelere, mucize diye satılan şeylere aldanma. Bu hastalık olunca insan milyarda bir ihtimal bile olsa denemek istiyor şansını ve orospu çocukları bundan para kazanmaya oynuyorlar.

Benim başıma gelse asla kemo/radyo terapi görmezdim diyorum ama annemin başına gelince ve yapmadığımızda kaybetseydik hayatım boyunca acaba bi faydası olur muydu dıye dusnurdum o yuzden yaptırdık. bize yaramadı aksine hayat standartlarını düşürdü. çok ağır şeyler çünkü.

yaptığımız araştırmalarda en çok işe yarayan şey ve normalde 6-9 ay ömür verilen annemin 2 sene yaşamasına vesile olan şey karbonhidrat ve şeker diyeti.

kısaca şöyle bir açıklama yapıp uzatmak istemiyorum,

vücut aç kalınca hücreler ölüyor, kanser de vücuttan bağımsız da olsa vücutla beslenen bir hücre yapılanması olduğu için o da ölüyor. daha sonra tekrar beslenmeye başladığında sağlıklı hücreler eskisinden daha iyi olarak kendisini toparlıyor.

1. hiç bir şey yeme. HİÇ. açlıktan ölmek diye bir şey yok. vücut savunmanı ne kadar güçlendirirsen güçlendir kanser günde 15.000 çoğalıyor vücudun 1 tanesini hadi 2 tanesini yok edebiliyor. O yüzden kanserin çoğalmasını engellemeye oyna. ki bütün veriler 25-30 yaşlarından sonra yemek yemenin zararlı olduğunu, aç ve zayıf insanların hep daha uzun yaşadığını gösteriyor.

2. hiç bir şey yemeden duramam diyorsan elinden geldiğince az ye ve asla karbonhidrat/tuz/şeker kullanma. bunlar kanserin en çok beslendiği grup. internete kansere karşı karbonhidrat diyeti yazarsan daha detaylı açıklamalar bulacaksın ki zaten şeker tüketmediğine göre okuduğunu var sayıyorum.

3. terle ve bol yüksek ph lı su iç. tuvalet ve ter vücuttaki pislikleri atmamızın tek yolu. bunları ne kadar çok yaparsan o kadar çok faydasını göreceksin. özellikle terlemek çok önemliymiş doktorumuz dedi, eğer kalkamıyorsan da eline ağırlık al götün çatlayana kadar kaldır zaten terleyeceksin.

daha fazla yazacak bir şeyim yok malesef. anneme bu diyeti elimizden geleni yaptırdık ama zaman zaman kıyamadık, zaman zaman misafirler iyilik yapmak amaçlı bol tuzlu pilavlar börekler vs getirdi yedirdi. atlatamadık ama yaşamı uzattık
Sosyal ağlarda paylaş

aç kalıp zayıf düşmek çözüm değil. evet basit karbonhidratlar kanserli hücrelerin ana besini ve şekeri kesmek etkilidir. ancak unutmamak gereken bişey var, sağlıklı bir insanın zaten normal döngüsü boyunca vücudunda kanserli hücreler oluşabiliyor ve vücudun bağışıklık sistemi bu hücreleri ortadan kaldırıyor. farkına bile varmıyoruz. o yüzden aç kalınıp zayıf düşülmesinin doğru olduğunu düşünmüyorum. protein ağırlıklı beslenilebilir. aç kalıp zayıf düşüp hem bağışıklık sistemini zayıflatıp başka hastalıklara davetiye çıkarmanın hem de vücudun kanserle kendi savaşma yöntemini zayıflatmak pek mantıklı gelmiyor bana.

Yukarda yazdıklarım tamamen şahsi bilgime dayanmaktadır bu arada medikal biyoteknoloji master'ı bitirdim şuan doktora yapıyorum kendi bilimsel çalışmam direk olarak kanser üzerine olmasada bu konuda eğitim aldım ve direk olarak bu konuda çalışan insanlarla içli dışlıyım. Herkese kendi doktoru ne derse onu esas alıp bu tip ortamlarda ki bilgileri ikincil olarak değerlendirmelerini öneririm.

ayrıca eklemem lazım radyoterapi/kemoterapi gibi gerçekten ağır bi tedavi süreci geçiren bir insana bu konuda uzman olmadan hiçbişey yeme demeyi gerçekten çok yanlış buluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Nerde olduğuna bağlı , ben senelerce devlete gittim , evlendikten sonra bir indirim yaptı tanıdık walpfre mi ne bi özel sigorta yaptırdım hanımla kendime , anaa özel sigortam var özel hastaneye gidiim lan dedim. Yemin ediyorum grip diye girdim , orta afrika cumhurbaşkanı olarak çıktım mekandan. Çok kaliteli bişiymiş özel hastane , bi daha bişiyim olursa kesin özele giderim lan çok kral hissettiriyolar insana kendini.

GİRİŞ KIRMIZI HALIYDI LAN , baya kırmızı halı sermişler girişe. Limuzinden inip fotoğrafçılar arasından giricem sanki hastaneye emenike.

Özel hastane iyi ya. 2 gün kaldım ameliyat için, çok rahattım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...