Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara'da Özel Ders

feverfeverray

Öne çıkan mesajlar

Selam paticik,

İtalyan Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim, ekstra gelir elde etmek istiyorum. İtalyanca seviyem henüz süper olmadığı için bir kurumda resmi olarak iş alamam diye tahmin ediyorum. Çeviri yapmak için de çok erken. Hani hiç İtalyanca bilmeyen birini B1 seviyesine kadar getirebilecek durumdayım sadece o da gramer açısından. Bu koşullarda özel ders vermem mümkün mü sizce?

Lise öğrencilerine İngilizce ders vermek istemiyorum açıkçası. Zaten bir sürü kadrolu çalışan ekstra olarak özel İngilizce dersi veriyor hali hazırda.

Fikirlerinize ihtiyacım var.
Sosyal ağlarda paylaş

başka işlere bakabilirsin öğrenciler için olan, hem kendini de geliştirmiş olursun okurken.

özel ders verecek seviyede değilsin belli ki. ingilizce pazarında zaten ekmek yiyemezsin. ancak eşe dosta.

web siteleri falan böyle senin profilinde stajyer altında düşük maaşa ama haftada 1-2 gün gitmeni gerektiren işlere sürekli birilerini arıyorlar diye biliyorum. hiç eğlenceli bir tarafı yok içerik gönderiyorlar onu ufak tefek editlemeler yaparak siteye giriyorsun. az uz ek gelir elde edersin en azından ayrıca CV'de deneyim deneyimdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Özel ders dediğim gibi gramer açısından çok iyi durumdayım ama konuşma dersleri veremem tabii ki. Sene içerisinde belki bir tık daha ilerlemiş olurum ama şu an 1. sınıflardan daha iyi gramer bilgimiz hazırlıktan yeni çıktığımız için. Kendi notlarım ve kitaplarımla destekleyebilirim. Resmi bir kurumda part-time çalışıp hata yapmaktan korkuyorum açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

resmi bir kurum o okulu bitirsen de seni almayacak ki..uzulme yani bosuna..

..neden agir olsun ki..su anda farkina varip rotasini ona gore duzenlemesi daha anlamli olur..italyan filolojisini bitirip de meb da memur olmayi dusunmek zaten zor..hani italyan kultur filan varsa oralarda calisabilir.italyan koca varsa onunla ilgilenebilir..

italyanca supriz dil..aradaki baglantiyi iyi kurabilirsen ithalat ihracata yardimci vs guzel is de getirebilir..
Sosyal ağlarda paylaş

Yani bi kur italyanca öğrenmek isteyen birilerini bulur muyum diye mi soruyorsun anlamadım ki. Onda da konuşma da çok iyi değilim diyorsun. Zaten iyi değilsindir ilk kuru bitirdim öğrendiğimi öğretirim değil ki olay sana sorulan soruya da doğru cevap verebilmen lazım. Yalan yanlış şeyler öğretmemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Yani bi kur italyanca öğrenmek isteyen birilerini bulur muyum diye mi soruyorsun anlamadım ki. Onda da konuşma da çok iyi değilim diyorsun. Zaten iyi değilsindir ilk kuru bitirdim öğrendiğimi öğretirim değil ki olay sana sorulan soruya da doğru cevap verebilmen lazım. Yalan yanlış şeyler öğretmemek lazım.

Bir kur benim seviyeme denk gelmiyor. Akıcı konuşamıyorum ingilizce kadar. Tabii ki konuşabiliyorum italyanca yoksa öyle şey mi olur 1 senedir italyanca görüyorum ben ağır bir şekilde :D yalan yanlış şeyler öğretmeyeceğimden eminim, gramerim çok iyi çünkü 3 kere falan tekrarladım bunu. :'

kişinin kendisine de bağlı ne kadar geliştirmek isterse o kadar gelişir. ben oturup kelime öğretemem ki. genel kültür anlatabilirim, italyanca gramerini kendi seviyeme kadar anlatabilirim. ama maalesef ingilizceyi konuştuğum kadar hızlı ve akıcı konuşamıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

isterse 30 yıldır öğretsin, iyi öğretiyor gibi bi anlam çıkmıyor sonuçta.

eğer sen iyi öğretebilirim diyorsan daha makul fiyata tercih sebebi olabilirsin gayet.

bi de bu tarz işler öğrencilerin hocayı birbirlerine övmesiyle büyüyeceğinden gerçekten iyi anlatırım diyorsan ingilizce için de öğrenci ara derim. sonuçta 1 dil seçme gibi bi zorunluluğun yok ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar bildiğini falan sorgulamak istemiyorum, seninle tartışmaya da çalışmıyorum. Sadece bende bir kaç dil öğrenme teşebbüsünde bulunmuş biri olarak 1 senede başkasına öğretecek kadar bilebileceğine güvenemiyorum. Yani insanlar senden bir hizmet satın alacak falan doğru da bir şeyi yanlış öğretmek hiç öğretememekten daha kötü. Bence başlangıç seviyesinde birine (grammarın mükemmel bile olsa belli bir seviyeye kadar var demek ki) öğretmeye çalışacağına ingilizce de şansını denesen insanlık için daha iyi birşey olabilir ama senin cebine ne kadar faydası olur bilemem asdasdfa. Altyazı çevirisi yap kendini geliştirirsin hem ingilizce.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...