Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2016-2017 Sezonu Genel Tartışma

valequenta

Öne çıkan mesajlar

calimero said:

Feamer said:

burjuva kavramına gereksiz anlamlar yüklendiğini düşünüyorum. işin özünde soylu olmaya parası yetmeyen ama onları basitçe taklit edecek kadar zengin olabilmiş şehirli insandır burjuva dediğimiz, biraz daha açarsak, belirli alanlarda parası ile statü kovalayan insan

roma imp. dan başka avam ile zengin arasında geniş kültürel açılımın olduğu başka medeniyet bell ki persler vardır

bizde ise zengin olmadığı gibi zenginin referans alacağı saraylı, villalı partiler ve kıyafet baloları falan hiç olmadı, patronaj şairlere vs. sadaka vermekten ileri geçemedi, böyle bir kültür cumhuriyete kadar -veya osmanlının son zamanların kadar- bu topraklara gelmedi. coğrafi keşiflerin ve sanayi devrimin ortaya çıkardığı avrupa şehirli ahalisi zira doğu topraklarına hiç uğramadı.

hal böyle olunca, avrupa zengin şehirlisinin soylulardan gördüğünü bizim zenginler de onlardan gördü, buna ne kadar sağlıklı bir alışveriş dersiniz bilemem

ama burada sıkıntılı kısım, aşağıdan gelenin üstündekine özendiği bu silsilenin aşağıdan gelenin aşağıda kaldığı bir yapıya evrilmesi

baştan sona yanlış, da konu gs konusu.

tolgay'ı biz lens'i almak için kullanıcaz ya, yavşamayın plx.

dediğim gibi gereksiz anlamlar yüklersen baştan sonra yanlış olur

konuda gs ile alakalı zira faruk süren diyor ki, gs yi gs yapan değerler yozlaşmış, dünyadan bir haber kişiler kulubün içine dolmuş, oturmasını kalkmasını bilmeyen adamlar yönetici olmuş ve bu durum takıma zarar vermiştir, buda bu günlerdeki yönetim anlayışının önünü açmıştır
Sosyal ağlarda paylaş

of ilk 11 korkunc.

muslera
cavanda semih carole
yasin linnes
Selcuk Tolga
Sneijder Bruma
Podolski

cıkıyoruz sanırım. Eger 3 lu savunmadan vazgecmediyse Tudor.

Yazdıgım 11 e tekrar baktım random oyuncuları random yerlere koysam anca bu kadar takım cıkar sanırım. asdf. Trabzon ustumuzden gecicek.
Sosyal ağlarda paylaş

riekerink bey kalsa daha iyiydi.

allahın tudor'u galatasaray'ı pes oynar gibi kullanıyor. deneme tahtası mı lan bu takım. adam gibi kadro kur.

hayır rodrigez varken neden yasin ?

cavanda koca sezon oynamadı oynamadı trabzon deplasmanında mı oynatıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sacmalıgı bırakın biz oynamıyoruz hakem kotu olsa ne olur. hakem duzgun olacak. Yedigimiz gol faul karsı alana gecerken surekli faul yapıyorlar. Her tehlikeli olabilecek yerde cekiyorlar. Bunlar verilmeyince rakibin her yerde 1 adım onde oluyor. Yaptıgı faullerin cezasını almadıgı icin agresifliginden hic birsey kaybetmmemis oluyor.

Hakem duzgun olacak once.

Surda sneijderi arkadan cekti calım yedikten sonra sneijder 1 adım gec kalınca 2. savunmacı onune yatmaya yetisti. Bu kadar basit. O cekmenin cezası sarı kart faulu vermeyip devam ettirsien de.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...