Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi ve Köpeklerin Tıraş Edilmesi ile İlgili Bir Yazı

aquatik

Öne çıkan mesajlar

_Rave said:

Archangel_ said:

ettirmeyelim eyvallah da benimki bu sefer haftanın iki günü adam gibi yemek yiyemiyor, haftada bir kesin kusuyor. poşet poşet tüy çıkıyor hayvandan. anestezisiz traş oluyor, traş olunca tribe girme durumu da yok ve bildiğin rahatlıyor sanki. bilemedim ne yapmalı

abi bu dediklerinde anormal bi durum yokki.senin için zor olabilir ama kediyi rahatsız eden bi durum yok.tüylerini yalayıp sonra onları kusması,yazın tüy dökmesi falan hayvanın kendine bakma şekli.

çok şikayetçiysen tüy dökmesinden vs. taraklar var al bi 5 dakka tara.dökülen dökülüyor toplayıp atarsın.traş ettirmek baya saçma

şikayetçi olan ben değilim abi, tüy nedir ki hayvan tuvaletinden çıkıp yatağıma, yanıma geliyor. onlardan çekinecek adam değilim de cidden onun o halleri beni üzüyor işte. her gün tararım bu arada ama uzun tüylü ankara kedisi olunca hiç bi türlü kar etmiyor, her daim tüy saçıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bizdeki kedilerde gayet uysal oluyor unutmadan kendisi sırtını çevire çevire tıraşını oluyor. İlk tıraştan sonra saklanır gibi oldular ama sonraki 7 tıraşta hiç öyle olmadı günlük hayatları ne ise aynen devam ediyorlar. Hele bir de kusup içinde kalan son tüyleri attıkları zaman bildiğin keyifleniyor hayvanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 6 yıl sonra ...
  • Genel Yönetici
Absolut, 25.05.2016 11:52 tarihinde dedi ki:

Yoda baya sakin bi kedi daha 1 kez ciddi ne tıslama ne tırnak ne ısırma sıkıntısı oldu herhangi bir canlıya karşı.
Traşlarda da kuzu gibi duruyor kestiriyor kolay oluyor.
Rezil edeceğimi bilmesem kendim traş makinesi alıp sürekli kısa tutayım tüyleri diyorum ama kesin dengesiz salak bir hal alır garibim bi zaman sonra. Zaten çok şekilli yakışıklı değil 😛

Kedi traşıyla ilgili eski mesajları aratırken bu topic'e denk geldim. Benim kedi benzer şekilde aşırı uysal hatta bugün ilk defa kuzu gibi traş oldu. Tüy dökülmesinden ziyade sol tarafında birkaç kıtık olmuştu. Tarak ile düzeltmeye hiç izin vermedi, muhtemelen o yüzden de geldiğinden beri taranmaya bir türlü alıştıramadım. İyice kötü olmasın diye bugün ilk defa traş ettirdim.

Traş edenler kuyruğunun ucu ve ayaklarının oradaki tüyleri bıraktı. Sorun şu ki eve geldiğinden beri kuyruğuna alışamadı. Kuyruğun ucunda ponpon gibi bişi bırakmışlar, böyle dolanırken onu gördükçe korkup koşuşturuyor. Biraz saklanıp tekrar aynı döngüye giriyor, doğru düzgün uyuyamadı. İlk geldiğinde evin bi ucundan öteki ucuna tur atıyordu şimdi biraz daha az kaçar gibi oldu ama bu duruma alıştırmak için yapabileceğim bişi var mı? Birkaç güne kendiliğinden alışır dimi? 🥺

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...