Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization VI

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

grafikler tam bir facia. öyle böyle değil, iğrenç yani. civ revolution 2 olmuş. hedef android coc kitlesi direkt. wonder'ı inşa edilirken göstersen ne olur göstermesen ne olur bu kadar kötü görünüyorken. bas resmi geç madem oyalama. tek güzel kısım terra incognita.

civic tech tree fikri iyi. consumable worker kötü. kendi kendine oluşan, rotası belirlenemeyen yollar da kötü. district olayının iyi ve kötü yanları var, daha detayını görmek ve deneyim etmek lazım. evreka fikri iyi. şehir bazlı happiness'a dönülmesi ÇOK İYİ. housing capacity sistemi gene çok iyi.

grafikler çok kötü, gameplay civ5'ten çok daha derin ve mantıklı görünüyor ama. grafikler bu iğrençlikte olmasaydı keşke, yazık etmişler gameplay'e.
http://www.notable-quotes.com/r/theodore_roosevelt_quote.jpg
bıyıklı roosevelt I.
Sosyal ağlarda paylaş

Grafik konsepti olarak ben de 5'i tercih etsem de, hele bir 3-5 saat oynadıktan sonra bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Niye böyle bir tercih yaptıklarını tam anlayamadım açıkçası grafikte. Kesinlikle daha geniş bir kitleye hitap etme kaygısı vardır ama o sırf grafikle olacak iş değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

google botlarının android oyunu reklamını adblock kapıyordu normalde, ilginç.

Android oyunu değil, SQUEE diye karşıladığın I am Setsuna nın grafikleri.

Bir yanda, Prince'ten üstü zorlukta yetemediğin Civ 5'in mekaniklerine, onun devamı olan Civ 6'nın grafiklerine saydırıyorsun (oyunu hakkını vererek oynayan insanlar dururken), diğer yanda yukarıdaki görüntüdeki grafiği "sabırsızlıkla beklerken" bence hiç bir sorunu olmayan Civ 6 grafiklerine laf ediyorsun.

Ha sen yine de, bot, kafayı takmış vs vs. Ben çelişkiyi ortaya koyayım yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

mobil oyun clash of civilizations reklamı yapan botsun işte, anlaşılmayacak birşey yoktu.

jrpg ile ilgilenmediğin ve anlamadığın halde sırf sataşmak için taktın setsuna'ya, cahil cesaretiyle devam ediyorsun hala. bilgin, estetik anlayışın, değer yargın hepsi kıtsa aç bak millet neler diyor bari gelip burada saldırmadan önce. civ6 alay konusu her yerde, setsuna ise çizimleriyle övgü topluyor herkesten.

"arcane enchanted'dan kaçmanın kitabını yazdım" dedikten 2dk sonra ona geberip buna gülününce gurur meselesi yapıp çocuk gibi köpüren adam mı bahsediyor zorluktan? zorlukla ne alakası varsa artık mekaniklerin mantığının.

ayakkabıya yapışan sakızdan betersin cidden. bakmıyorum, basıp geçiyorum, yapışıyorsun. silkiyorum, sürtüyorum, düşmüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

sakıza buz ile pansumanın iyi geldiğini söylerler ama hiç tatbik etmedim...

ilk görselleri gördükten sonra tasarımın ciddiyetten uzak olduğunu düşünmüştüm oyun kaydını izledikten sonra yine aynı fikirdeyim ama grafiklerin ve tasarımın rezalet olduğunu düşünmüyorum. benim için oyun oynarken ciddiye alınacak bir hava yaratamayacağı kaygısı.

bu bağlamdan bakarsak oyun H3 değil, tam anlamıyla H4 gibi duruyor, 3ün görsel kalitesi yanında tam anlamıyla basit, tabi görsel olarak öyle olabilir ama "district" mantığı dışında bütün gelişmeler olumlu gibi geld bana. bu arada teknoloji bulunduğunda çıkan pencere oblivionu hatırlattı...
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

"arcane enchanted'dan kaçmanın kitabını yazdım" dedikten 2dk sonra ona geberip buna gülününce gurur meselesi yapıp çocuk gibi köpüren adam mı bahsediyor zorluktan? zorlukla ne alakası varsa artık mekaniklerin mantığının.

Seninle Diablo oynamak gibi bir hatayı ne zaman yaptım hatırlamıyorum ama komik yani onu köpürmek olarak algıladıysan, Diablo 3 te arcane enchanted a ölmekle Civ 5'i Prince üstü zorlukta becerememeyi bir tutman da takdire şayan (akrobasi vs. strateji).

Tüm argümanların strawman olduğu için zaten seninle tartışmak eğlenceli aslında, kendi kendini haksız çıkarmanı izlemek harika
Sosyal ağlarda paylaş

kanuni ben adamı kaale bile almıyorum, yırtınıyor resmen. benim alıp veremediğim birşey yok, ama belli ki kendine beni dert edinmiş.
quixef said:

Seninle Diablo oynamak gibi bir hatayı ne zaman yaptım hatırlamıyorum ama komik yani onu köpürmek olarak algıladıysan, Diablo 3 te arcane enchanted a ölmekle Civ 5'i Prince üstü zorlukta becerememeyi bir tutman da takdire şayan (akrobasi vs. strateji).

Tüm argümanların strawman olduğu için zaten seninle tartışmak eğlenceli aslında, kendi kendini haksız çıkarmanı izlemek harika

algılamada bayağı sıkıntın olduğu belli. durduk yerde kendi kendine böbürlenip, havalara girmenin komikliğini ve manasızlığını hatırlattım. senin neyin kitabını yazdığın, neyi ne zorlukta oynadığın ne beni ilgilendiriyor ne de konuyla alakalı o gün de bugün de.

sana karşı bir argümanım yok çünkü muhatap almıyorum yıllardır, sen kendi başına gelip gidip birşeyin öcünü almaya çalışırcasına kafadan dalıyorsun. tavuğuna mı kış dedim neyin rahatsızlığı bilmiyorum da, git kendine başka uğraş bul artık.
Sosyal ağlarda paylaş

- UI iyi görünüyor, clutter yok detay yeterli. Grafikleri görünce tabletization diye bi endişe olmuştu ama bu UI ile mümkün değil gayet pc UI

- Grafikler, animasyon ve zoomout işin içine girince ilk çıkan sslerdeki gibi kötü görünmüyor. Ben bu cartoonization mıdır her neyse yine de beğenmedim ama grafik yani meh bitchinge gerek yok. Endişe ettiğimiz kadar da civ havasının dışında değil.

-Stylized fog of waru beğendim, cartography vs techler açıldıkça farklı görünecek sanırım. QoL etkilemese de temaya çok uygun

- Civic tree tech tree ayrımını beğendim, tech tree bu yüzden yarıya indiyse amenna. 4teki statik civiclerden 5teki policylere geçiş gibi çeşitlilik yaratacak bi uygulama. Keza writing için başka empire bul vb. organik bonus mantığı da güzel olmuş

- Tile - District mantığı ezbere improvement yapmayı bi nebze engeller sanki. Tek şehir wonderspamin olmaması bile yeterince iyi. Tabi lategamede micromanagementı nasıl etkileyecek, pop tile çalışma sistemi eskinin aynısı mı onu göremedik.

- Workerların consumable olması konusunda kararsızım. Bi taraftan idle worker olayı saçmaydı evet, diğer taraftan insta improvement sanki çok bi streamlined olmuş. Bilemedim. Traderoute - road da hadi gerçekçi bi yaklaşım olmuş kabul de hiç değilse romaya lejyonlara falan yol yapma şeysi gelsin yine. Baya unique olur.

- Barbarian scout, barbarian invasion. AAAAAA KİKİKİKİKİKİİ

- Global happinessı komple kaldırmak yerine city happinessla birlikte koysalarmış keşke.

Aynı vidyo part2

https://www.youtube.com/watch?v=ZUr5nf3ALCg
Sosyal ağlarda paylaş

@Sam

Bak Axedice'ın postu sağlam, iyi düşünülmüş bir (+) (-) postu.

Ama sen oynamayı beceremediğin oyunun thread ine gelip, GRAFİKLER FACİA diye lafa girersen, seninle elbette uğraşılır, bunun için senin persecution complex ini triggerlamaya gerek yok, kimse senin peşinde değil, saçmalamadığın sürece kimsenin sana dokunmaya ne isteği ne niyeti var.

@Kanuni

Gerçek hayatta, oyun oynarken vs. nasıl bir insandır bilemiyorum. Ama oyunlar, oyun detayları konusundaki istekler, memnun oldukları, olmadıkları, yorumları vs. kısacası şu forumdaki postlarının içeriğinin %95'i objektif olarak yanlış bir insan Sam. Tepkim ona.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice benimle neredeyse aynı şeyleri yazdı birebir ama onunla kafayı bozmadığın için saldırmadın. hala utanmadan "takıntım yok" diye iddia etsen de boş şu noktadan sonra.

lakin senin psikolojik rahatsızlığın veya bunun ifşa olmasıyla da ilgilenmiyorum. kendi işine gidip bana bulaşmaman fazlasıyla kafi.

civ'de ne zorlukta oynadığın sana bir otorite kazandırmıyor, iki sayfadır ettiğin lakırdıların toplamında bana ve alakasız bir jrpg'ye sataşmak hariç zerre birşey yok. başkası neredeyse aynısını deyince süklüm püklüm oldun kaldın zaten.

hadi yeter git işine ya. bana sataşmadan yaz fikirlerini, sana da bulaşmıyorum zaten. istediğin kadar saçmala kendi başına.
Sosyal ağlarda paylaş

Samle neredeyse aynı şeyleri mi yazdım? Ya bana niye hakaret geliyor arada suçum ne benim =(((

İkinci vidyoyu izliyorum da oha government ve kart sistemini çok beğendim. Özetle her governmentın military-economy-diplomacy gibi farklı slotları oluyor ama sayılar değişken, misal autocracy olunca 2 military 0 diplomacy, republic olunca 2 econ 0 military vb. , civic tech buldukça kart olarak buralara yerleştiriyorsun. Çokzel düşünmüşler helalz, bunu bi yerden aparmamışlar bide.
Sosyal ağlarda paylaş

Unit stackingle ilgili şimdilik sadece support type unitleri ve civilian-military stackingi görmüşler. Eski açıklamaya göre yeni bişi yok şimdilik.

said:
“Two like units will be able to combine into a more powerful corps. There will also be a new class of support units that can be embedded in other units to supplement their power, such as assigning field medics or anti-tank artillery to a squad of infantry, or formally linking up warriors with vulnerable settlers for protection out in the wilderness,”
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...