Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlefield 1 (Bir)

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

liberal said:

reyou'ya katılıyorum bu konuda. bana göre en önemli olan vanilla maplerin çeşitli olması.

ben katilmiyorum. oyun dinamiklerinin gercekciligi ile tarihsel,mekansal, objesel ve hikayesel gercekcilik karistiriliyor.

treni gercekci ve tarihsel haline uygun dizayn edersin. oyun gene istersen arcade olur.
Sosyal ağlarda paylaş

benim baya hoşuma gitti ya gameplay. evet biraz daha yavaş ve oturaklı olabilirmiş ama bf oyunu bu. hep böyle oluyor ve yine sevip köpek gibi oynuyoruz.

mapler falan çok güzel. modeller şahane. silahlar çok tatmin edici. vuruş hissi beni tatmin etti. sesler muazzam yine. adamlar yapıyor abi.

hands down en eğlenceli hızlı fpslerden biri olmuş yine.

uniformalar, ufak detaylar falan fazla iyi.

böyle cepheler oturduktan sonra çatışmalarda immersion ı iliklerime kadar hissettim. özellikle flamethrower ile bir odada 6 kişi cayır cayır yandığımızda veya gaz gelip zıbardığımızda falan böyle bi fena oldum asdasd.
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğim o değil. Sadece şu pasaj bile yeterli oyunun taraflılığı üzerine:

https://youtu.be/giaYcGWO8_E?t=82

metin:

Büyük savaş tüm dünyayı sarar.

Ortadoğu'nun çöllerinde arap aşiretleri uzun yıllardır altında ezildikleri Osmanlı imparatorluğuna karşı ayaklanır.

Sıradışı bir İngiliz subayı olan Lawrance, hareket kabiliyeti çok yüksek küçük bir asi grubuyla çalışır.

Kahramanlıklarıyla ün salmış büyük bir İngiliz subayı...

Bu nedir ya? Hadi saçmalığını geç, ilkokul 5. sınıf kompozisyonu tadında saçma sapan bir kurgu bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Murray said:

Bahsettiğim o değil. Sadece şu pasaj bile yeterli oyunun taraflılığı üzerine:

https://youtu.be/giaYcGWO8_E?t=82

metin:

Büyük savaş tüm dünyayı sarar.

Ortadoğu'nun çöllerinde arap aşiretleri uzun yıllardır altında ezildikleri Osmanlı imparatorluğuna karşı ayaklanır.

Sıradışı bir İngiliz subayı olan Lawrance, hareket kabiliyeti çok yüksek küçük bir asi grubuyla çalışır.

Kahramanlıklarıyla ün salmış büyük bir İngiliz subayı...

Bu nedir ya? Hadi saçmalığını geç, ilkokul 5. sınıf kompozisyonu tadında saçma sapan bir kurgu bu.

Ya ne bekliyorsunuz anlamıyorum ben gerçekten.

" Osmanlı çok muhteşem olmasına rağmen araplar ********* olduğu için ayaklandılar. " (yıldız yerine herhangi bir kötü laf)

Böyle mi olması gerekiyor ?
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da ortası yok mu bunun ? Olması gereken bunu objektif ve olduğu bir şekilde aktarmak değil mi? Ben "niye osmanlı gözünden anlatmıyor ya" mı dedim?

Bariz Arap ve İngiliz bakış açısıyla ele alınmış. Öykünün vurucu olması için falan da yapılmamış bu, bariz bir şekilde taraflı bir tarih anlayışı ki gerçek tarihin böyle olmadığını biliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

araplar ezelden beri ezildi ve bu kafayla da hep ezilecek zaten. şimdi bile bütün dünya kuyruğa girmiş bekliyor. oynayacak %95 için de normal bi durum olacak bu. filmlerde dizilerde random text generator'dan çıkmış gibi bi dünya ülke duyuyoruz kötü rolde. hangini sallıyoruz? biz de o kategorideyiz. acı ama gerçek. kimse durup kafa yormayacak bile. =)
Sosyal ağlarda paylaş

lawrenceın son 100 yılda ortadoğuda dökülmesi bitmeyen kanın başlangıcı olduğunu itiraf ederek başlayamazlardı tabii.

yalnız şaka bir yana son 2 yılda eğlence alanında türklere karşı söylevler rekor kırıyor, tesadüfün böylesi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...