Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oriental, çöl, gizem, büyü vs...

Bone

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
Doğu'dan müzik seçim olayı cidden zahmetli ve rahatsız edici bir olaydır. Ola ki her ne kadar Arapça dilini güzel buluyor olsan da, belli bir yerden sonra o dil seni toplumsal normlardan dolayı rahatsız edebiliyor dilin sesi kulaklarına çarptığı zaman. Ama Arapların güzel enstrümantal parçalarına giriş yaptıydım bir ara ve baya güzel şeyler çıktıydı.

Şöyle ki şuradan başladıydı: Hollanda'nın Susam Sokağı tadındaki Leeuwarden şehrinde Repelsteeltje diye bir cofee shoptayken, standart pazarlarımızın birinde, hiç bekledemiğiz bir anda bir grup sahnesini kurmaya başladı. O kadar güzel müzik yaptılar ki, adamların notalar arasındaki müziksel paslaşmalarını hissedebiliyordun. Hicaz ile Caz müziği karıştırıp ortaya sucuklu yumurta tadında enfes bir müzik çıkıyor. Neyse sonradan öğrendiğim kadarıyla Belçikalı birkaç adamın kurduğu bir grupmuş. Dunes isimli. Ben şöyle bırakayım en sevdiğim şarkılarını, sonrasında Doğu müziklerine giriş yaptıktan sonra keşfettiklerim arasındaki en favori (gözde) şarkılarımı da arkasından serpeceğim. Genelde doğu dokunuşlu caz ağırlıklı olacak ama arasında bir kaç sevdiğim başka türde şarkı da var. Bir tane de izninle araya Uzak Doğu koyacağım.

Dunes - Hijaz

Favorimdir:

Dhafer Youssef - Soupir Eternal

Ibrahim Maalouf - Beirut

Farklı bir tarza dönüş:

Latif - The Spy from Cairo
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Bone said:

ya bi şarkı vardı, klibinde karaçarşaflı bi hatunun kafası gösteriliyordu sadece, siyah beyaz klipti, arapça rock şarkısı gibi bişiydi. o klibi bulup ve getirene yüzbin lira veriyorum!

kendime yüzbin lira veriyorum!

https://www.youtube.com/watch?v=m6QwpeQ37dk
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
buradaki şarkılardan bir liste hazırlamıştım, şöyle paylaşayım:

https://open.spotify.com/user/muratogut/playlist/1dB0JxxcrvL2WJlXAXMlG4

Mercan Dede + Azam Ali - Dem
Russell Shaw - Desert
Russell Shaw - Kalin
Niyaz - Iman
Vas - Kali Basa
Mosavo - Awaken The Goddess
Aynur - Veda
Yasmine Handan - Hal
Elane - Samarkand
Vangelis - Tales Of The Future

yalnız çok az oyunun müzikleri var Spotify'da, Fallout, Torment, Diablo felan koyamadım, üzdü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...