Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Euro 2016

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

Eğer ileride top tutacaksak ve forvetin pas yapması gerekiyorsa evet o zaman haklısınız , burak pas yapamaz , burak araya kaçacak gelen topa vurup gol atacak. Cenk pas yapar ardaya verir emreye verir oğuzhanla paslaşır falan , o zaman çok işe yarar. Türkiye hiç bir zaman bu oyunu oynamadı ama , hep burak için işe yarayacak tarzda oynuyoruz. Önde basıcaz falan deniyorsa o zaman eyvallah cenk olur ama beceremez ki bizim takım.
Sosyal ağlarda paylaş

Youtubeta cenk tosun hightlights izleyip mi yorum yapıyosunuz abi siz. Gomez'in yedeği diye mi iyi duruyor size yoksa.

Burak bu sene yattı diye bi anda kötü mü oldu. Bu seneye kadar her sene en çok gol atanlar listesinde her sene ilk 5 içinde olan adam bu ya. Baya yardırır güvenim tam benim ona. Bi de dediğim gibi oynadığımız top Burak için , cenk stili olsa forvetin striker değilde complete olduğu olsa o zaman cenk coşarda coşar ama maalesef türkiye oyle oynayamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi ne alakası var, yıllardır izliyoruz sonucta, TS'de 30 küsür gol attığı zaman da gol videolarını aç %90 kopya goller, tek tip gol atıyor adam, selcuk önüne yuvarlıyor, topu sürmeden tek dokunus gol atıyor. ama işte maçta 10 tane böyle pozisyon alıp 1 tanesini zor içeri atıyor.

kısır geçen maçlarda burak güven vermez yani. karşı kaleye yığacaksın oyunu, paso şut çekeceksin de burak birini sokacak içeri.

tosun'un vuruş kalitesi, sertliği burak'ın cok önünde bu konuda. olay geçmişleri değil
Sosyal ağlarda paylaş

Hırvatlar bize top bile göstermeyecek, tek umut %1 şansla selçukun geriden vurdugu topa burak'ın koşup outa atması ki FT çıkıp biz de pozisoyn bulduk olmayınca olmuyo diyebilsin.

Cenk oynarsa kafa topunca çıkar. İndirir, geriden gelen adamlarla paslaşır, ceza sahası önünde verkaça duvar olur, uzaktan şut çeker, yakından şut çeker, kaleyi tutturur, Burak gibi bomboş bırakıldıgında degil, 2 stoperle beraber yükseldiginde de kafa vurur. Hatta gerekriginde frikik bile kullanır, o kadar komple bi oyuncu.
Burak en formdayken bile Cenk oynar ki Burak şu an hayalet gibi uçuşuyo sahada.

Burak sadece, "biz defans yapıcaz, kaptıgımız topları ileri vurucaz" taktiginin santrforu olabilir.

Ayrıca Cenk'i kıskananların laf sokmak için "kim oynayacak Gomez mi?" yazmaları kadar aptalca bişey yok.

edik: Ha GS teknik direktörünün sırf Beşiktaşlı oyuncular deger kazanmasın diye oynatmıyo olması da bana hiç mantıksız gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Burak sadece, "biz defans yapıcaz, kaptıgımız topları ileri vurucaz" taktiginin santrforu olabilir.

Türkiye böyle oynuyor zaten benim bahsettiğim bu.

Keşke beşiktaş gibi top yapabilse milli takım ama yok abi takım tırt. Bu taktikle oynayıp burağa gelince burağın beeeeelki atmasını umucaz. Gerisi fasa fiso.

Öyle cenke top gelecekte indirecekte paslaşacakta ohooo çevresinde o adamlar yok. Arda mı g*tünü kaldırıp cenke gidecek , kim olduğunu yeni öğrendiğimiz emre mi? Oğuzhan olursa belki o işe yarar.

Oğuzhan Töre Cenk çok iyi olurdu , solda da volkan şen falan gibi koşan biri olsa , orta saha selçuk ve ozan tufandan daha iyi savunmaya yönelik biri olsa (eski aureilo falan gibi) selçukta azıcık açılsa paslaşsa o zaman bu takım gruptan bile çıkabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

aktiftablet said:

Keşke beşiktaş gibi top yapabilse milli takım ama yok abi takım tırt. Bu taktikle oynayıp burağa gelince burağın beeeeelki atmasını umucaz. Gerisi fasa fiso.

Öyle cenke top gelecekte indirecekte paslaşacakta ohooo çevresinde o adamlar yok. Arda mı g*tünü kaldırıp cenke gidecek , kim olduğunu yeni öğrendiğimiz emre mi? Oğuzhan olursa belki o işe yarar.

Oğuzhan Töre Cenk çok iyi olurdu , solda da volkan şen falan gibi koşan biri olsa , orta saha selçuk ve ozan tufandan daha iyi savunmaya yönelik biri olsa (eski aureilo falan gibi) selçukta azıcık açılsa paslaşsa o zaman bu takım gruptan bile çıkabilirdi.

En güçlü yerimiz orta saha diyip duruyoruz. Oyunu hurvatlara bırakıp ileri top vuracaksak zaten 5-0 yeniliriz, hadi 5-1 olsun. Selçuk Ozy Topal'ı koysa ortaya mis gibi top yapar orta saha. Hadi topal'ı koymaycak Ozan'a da razıyım, o kadar da kötü degildi hazırlık maçlarında bence. Arda her topu alıp ezmek yerine eskisi gibi kanat oyuncusu olarak oynasın, diger tarafta da Volkan la bence yine iyi bi ortasaha var.
Defans ileri bam güm vursa bile Cenk bu adamlar biri ikisiyaklaştıgı zaman indirir oraya adam gibi atak yapabilirz.

Zaten ntvspor da verilen kadroıya göre ilk11 de Cenk varmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

aktiftablet said:

e zaten FT'ye bu yüzden kızıyoruz abi.

sen stopr çağırıp topal'ı orta sahaya koyup oyunda söz sahibi olma şansın varken, stoper çağırmayıp topal'ı stopere koyuyorsun (ki adam bölgesinde atiba ile sezonun en iyisi), sonra orta sahaya ozan gibi bir halta yaramayan, selcuk gibi sertlikten kaçınan adamları koyuyorsun.

elinde imkan var, adam gibi stoper çağır, topal'ı ileriye selcuk'un yanına koy ozanı da köyüne yolla. sırf şu hamle bile 2 gömlek ileri taşır takımı.
orta sahada zayıf kalıcaz acayip derecede, sertlik koyacak adam yok.

yapamayacağından değil tüm evlatlarını aynı anda oynatabilecek sistem aradığından yapıyor şunu sırf FT

Türkiye böyle oynuyor konusuna gelirsek de, seçtiği adamlar bu oyunu mecbur kılıyor, sen orta sahada düzgün pas istasyonları kur, defansa kapanmana da gerek kalmaz, koşmuyor denilen adamları koşturmana da, topu koşturacaksın işi bitireceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak kadroya çağırma konusunda haklısın , ona lafım yok. Al bir stoper (konyada galiba biri vardı efsaneydi niye gelmedi anlamadım , konya mı başakşehir mi şimdi unuttum) onu alsa , topal orta saha olsa selçukla , arda dediğin gibi kanat olsa ya da yerine volkan şen olsa , oğuzhan olsa cenk olsa , ohoooo kupaya talibiz beyler. Bunlar olmuyor ama işte. Olsa diyoruz ama olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

takımın oyun planı evlat selçuk ve arda topu şişirsin, evlat burak topu kaleye doğru denk getirsin olduğu sürece cacık olmaz bu takımdan. paslı ve modern futbol oynayabilecek kadar yetenekli insanlar var türkiye'de. topal ortaya alınmalı ve oğuzhan ile oynamalı, 100kg'lık orta saha saunaya yollanmalı, arda faul almaya çalışacağına paslı oynamalı, bekler zaten iyi onların önündeki oyuncular töre tarzında içeri katedenlerden seçilmeli, forvette cenk oynamalı ve burak gerek varsa 80+ girmeli.

şöyle oynansın elenseler bile helal olsun diyelim. burak karambole gol atacak ya da penaltı almaya çalışacak, arda kendini yere bırakıp selçuk frikikten gol bulacak vs geç bunları artık yıl 2016.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Bak kadroya çağırma konusunda haklısın , ona lafım yok. Al bir stoper (konyada galiba biri vardı efsaneydi niye gelmedi anlamadım , konya mı başakşehir mi şimdi unuttum) onu alsa , topal orta saha olsa selçukla , arda dediğin gibi kanat olsa ya da yerine volkan şen olsa , oğuzhan olsa cenk olsa , ohoooo kupaya talibiz beyler. Bunlar olmuyor ama işte. Olsa diyoruz ama olmuyor.

olmuyor ne demek ya.

adam 3m euro alıyor senede bu iş için. ve hala bunu yapamıyorsa pardon diyip yollayacaksın.

ama burası 3. dünya ülkesi, biat kültürü yerleşik, padişah ya da imparatora tapma, eylemlerine ses çıkartamama yaygın olduğu için olmuyor işte napcaksın kader kısmet diyorsun.

yılda 3m euro alacaksın, turnuvada en cok kazanan 3. hoca olacaksın, ama stopere 1 tane adam bulamayacaksın ve ligin o pozisyondaki en iyi yerlisini başka yere kaydıracaksın.

avrupada olsa öperler adamı.
Sosyal ağlarda paylaş

E oynamıyolar? Böyle oynasalar tamam kadro dediğiniz gibi olsun. Böyle oynamadıkları için , şuan oynanan oyun tarzına bu kadro normal diyorum ben sabahtan beri. Evet öyle oynanırsa çok daha iyi kadro ve daha iyi sonuçlar olur fakat böyle oynanacaksa bu kadro olur diyorum ben zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

yok abi ne alakası var, yıllardır izliyoruz sonucta, TS'de 30 küsür gol attığı zaman da gol videolarını aç %90 kopya goller, tek tip gol atıyor adam, selcuk önüne yuvarlıyor, topu sürmeden tek dokunus gol atıyor. ama işte maçta 10 tane böyle pozisyon alıp 1 tanesini zor içeri atıyor.

kısır geçen maçlarda burak güven vermez yani. karşı kaleye yığacaksın oyunu, paso şut çekeceksin de burak birini sokacak içeri.

tosun'un vuruş kalitesi, sertliği burak'ın cok önünde bu konuda. olay geçmişleri değil

öncelikle cenk'e helal olsun gomez'in arkasında bile olsa sürekli hazır olup verdiği katkı takdire şayan, zaten bu yüzden girdi milli takıma da.

ama ya allasen. hala burak yılmaz konusu var. bu sezon çinde naptı bilmiyorum, sakatlığı ne durumda bilmiyorum bunlar ayrı konular da, hala gidip burak yılmaz'ın attığı gollere falan laf ediliyor. kaçırdıklarına da laf ediliyor, gören de torres gibi depresyona girdi, azalarak bitti, gol atamamaya ve sürekli kaçırmaya başladı falan sanacak. adam her daim leblebi gibi gol attı be.

adam muhteşem bir tek vuruşa sahip, ayrıca hakan şükür sonrası türkiye'nin en iyi kafa vuran forveti. en çok gol atan forveti. en olmayacak pozisyonlarda gol atan forveti... cenk tosun kim anasını satiim.

aşağıdaki videoyu bi izleyelim

Sosyal ağlarda paylaş

Burak <3

Gruplarda sampiyona gol krali olsa bile herkes basarisiz bulmaya devam edecek, cok komik

Kac gol atarsa basarili kabul ediyoruz onu soyleyin, muhtemelen daha fazlasini atacak. Yillardir ayni seyi yapiyor ama yillardir ogrenemiyorsunuz

Cin'e gidip napti bilmiyorum umrumda da degil ama Burak'in ilk 11 yazilmasi akil almaz bisey degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısınız, İbrahimoviç varken Benzama varken niye Burak oynuyor yahu?

Zorla Terim'i savundurtacaksınız bana.

Burak'ın eleştirilmesi saçma bence. Tek alternatifi kendi takımında da 11 başlayamayan Cenk Tosun. Tabii Gomez varken zor, adamı kötü göstermez bu. Ama milli takımda Burak'la ikisinden hangisi daha iyi durumdaysa o oynayacak. Şu ana kadar gösterdikleri maksimumlarda Burak eziyor, ama son dönemi sakat geçirdi, an itibariyle nasıldır bilmiyoruz. Evet Burak çok kaçırdı, formsuzken çok saç baş yoldurdu da form tuttuğunda adam inanılmaz top oyunyordu.

Stoper hayati bölge, buraya tecrübesiz adam koyma riskine girmemeyi anlıyorum. Elde bilinen tecrübeli adamlarla devam etmek istemesi normal.

Kadro seçimleri bence de hatalı, ama eleştirilmesi gereken yerden değil abes yerden vuruluyor adama.
Sosyal ağlarda paylaş

Ortada formda halleriyle Topal-Selçuk-Oğuzhan üçlüsüne sahip olmayı dileyecek en az 8-9 milli takım vardır şu turnuvada ama bizim kurt hoca eldeki malzeme ile olabilecek en kötü kombinasyonu yine yapmayı başarıyor.

Her GS'ye geri dönüş arifesinde olduğu gibi tekrardan büyük hocada oldu bu aralar zaten Twitterda, gruplarda vs. yine tapılıyor adama. Şurada bi temiz tokat yersek bakalım ne olacak.

Tarihin belki de en iyi milli takım oyuncu havuzu var ama bunun elinde. Ha diğer yandan yoktan buralara getiren takımı da bu adam inkar edilemez işte de...
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Burak <3

Gruplarda sampiyona gol krali olsa bile herkes basarisiz bulmaya devam edecek, cok komik

Kac gol atarsa basarili kabul ediyoruz onu soyleyin, muhtemelen daha fazlasini atacak. Yillardir ayni seyi yapiyor ama yillardir ogrenemiyorsunuz

Cin'e gidip napti bilmiyorum umrumda da degil ama Burak'in ilk 11 yazilmasi akil almaz bisey degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Cenk'in olması için bu arada arkada Oğuzhan gibi bir adamın, kenarda da Olcay veya Töre gibi ya da işte aynı takımdan örnek vermek gerekirse Burak gibi bir forvetinde her şekilde olması gerekiyor. Durağan adamlarla Cenk zaten işlevsiz kalıyor.

Cenk'in gol attığı pozisyonların çoğunda zaten Gomez veya Olcay ile çarpraz koşulara falan girip, boş alanları değerlendirdiğini görürsünüz. Sistem ve set oyunu içinde etkili bir adam Cenk. Şişir oyunuyla işte durağan adamlarla Burak 10 kat daha etkili forvet. O kararını pek yadırgamamak gerek.

Ha Cenk'in türünde, modern oynama şansı varken oynamıyor, tercih etmiyor. Bu işte sonuna da yadırganır...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...