Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Offişıl Paticik Düğün Topiği [gg ve teselli başlığı]

Dragonfire

Öne çıkan mesajlar

Eylülde evlendim Dikili ve Ankara olmak üzere iki yerde düğün yaptık neyse ki eşim bokunu çıkaran tiplerden değil. Ablasının gelinliğini kullandı düğünü sadece Dikilide yaptık alkolsüz idi tabi Belediye Başkanı Milletvekili fln gelince onlara alkol sunuldu yapılacak bir şey yok :) Ankara'da nikah salonunda nikah kıydık sadece. İki yerde de fotoğrafçı ile anlaştık + video ekibi tuttuk fotoğrafçı arkadaşımız olduğu için her şey dahil 1500TL ye geldi. Video ekibi hatıra binayen geldiği için para almadı zaten.

E o kadar parayı nereye mi harcadık yaşayacağımız eve harcadık işte süpürge miele, ütü phillips silentcare, mevye sıkacağı kuvings fln gibi gündelik hayatımızı kolaylaştıracak şeylere yatırım yaptık milleti camış gibi doyuracağımıza kendimiz tatmin olduk. Gelen takılar ile bütün borcumuzu kapadık sorunsuz şekilde çok az bir miktar da köşede kaldı. Ben şımarmak istediğim zaman kendime GoPro fln aldım işte yakındır o para biter :P
Sosyal ağlarda paylaş

ee işte onu diyorum bizim aileler gayet maddi destek noktasında sıfır noktası seviyelerinde gezdikleri için herşeyi kendimize göre yaptık vs. simdi de kimsenin kararlarımıza tercihlerimize karışma hakkını görmüyoruz, resmen huzur.

aile karışması ve bunu bahane etmek kadar komik bişey yok, kardeş hello sen de bir aile oldun artık kurtul ananın eteklerinden babanın kanatlarından.

ben boyle yapıyorum yersen de geç, hanımla böyle karar verdik size ne de geç.

küsüyorlar mı? keyifleri bilir 3 eşya 2 keyif için kendi cocuklarından, kuzenlerinden yeğenlerinden vazgeçebilecek insandan zaten hayırlı akraba olmaz bişey kaybetmezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

oha abartmayın. Benim ailem gayet destek oluyor. Herşey bizim isteidğimiz gibi. Kız tarafı pek yok hatuna bunun eksikliğini hissetirmemek için kendi kızları gibi her istediği yapılıyor. Hatunda bokunu çıkarmıyor mantık ile yaklaşınca hee tamam o zaman öyle olsun diyor. Herkesin içine sinecek bir nihak olacak diye umuyorum.
Maddi olarak ta çok açılmıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

bizimkilerin bize dediği istediğiniz gibi düğün yaparız ama harcamadığınız her kuruş size kalır. İster ev alırısnız ister araba isterseniz çatır çatır yersiniz. Zaten yeme içme den daha önemlisi takı gibi geliyor bana. Onda da annem hatunu mahçup etmez gereğini yapar. Böyle olunca tabi kafada rahat oluyor bende.
Sosyal ağlarda paylaş

120 de harcarsın, 300 de harcarsın, 500 de harcarsın

ne kadar paran olduğu ve ne istediğinle alakalı

mantığınız "onun yerine bunu yapardım" da tekliyor. adam o para ile ne yapardım derdinde değil ki, o diğer istediğini zaten yapacak kadar parası var. düğünü de yapar, dünya turunu da yapar, araba da alır, yatta alır.

parası varsa seçim yapmak zorunda değil.
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

abi iki tarafında aile aynı şehirde olunca boku çıkıyor.

her şeye karışıyorlar bu böyle olacak, şunu isteriz vs. vs.

öyle olunca da 120k oluyor. çok şükür fazla borç yok ama ilk bir kaç senede alacağım evi çok açıldığım için alamayacağım.

aga topicten gider misin ben 5k ile dügün yapmaya calisiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

120 de harcarsın, 300 de harcarsın, 500 de harcarsın

ne kadar paran olduğu ve ne istediğinle alakalı

mantığınız "onun yerine bunu yapardım" da tekliyor. adam o para ile ne yapardım derdinde değil ki, o diğer istediğini zaten yapacak kadar parası var. düğünü de yapar, dünya turunu da yapar, araba da alır, yatta alır.

parası varsa seçim yapmak zorunda değil.

kaç tl kredi çektin söyle
Sosyal ağlarda paylaş

para yoksa paranın olmadığını gizliyor musunuz lan lord barzos gibi?

paran yoksa "valla durum bu" dersin, nikah salonunda nikahını kıyar geçersin. ondan sonra yakın aileyi bir yemeğe götürür kutlarsın. oldu bitti işte.

herkes mekanda düğün yapacak diye bir şey yok. bir yerin uzayıp kısalmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

para yoksa paranın olmadığını gizliyor musunuz lan lord barzos gibi?

paran yoksa "valla durum bu" dersin, nikah salonunda nikahını kıyar geçersin. ondan sonra yakın aileyi bir yemeğe götürür kutlarsın. oldu bitti işte.

herkes mekanda düğün yapacak diye bir şey yok. bir yerin uzayıp kısalmıyor.

almanyada yasayinca direkt para sictigini düsünüyorlar. "Askitom paramiz yoksa dügün yapmayiz ailelerle bi yemek tamam" diyen türk kizi henüz bir anne tarafindan dünyaya getirilmedi.
Tuzun kuru senin gibi zengin bebesi degiliz.
Sosyal ağlarda paylaş

tanımadığın insanlarla ilgili nasıl konuştuğuna dikkat et, bir gün yolda sağda solda denk gelirsin, ondan sonra söylediğin şey sorulduğunda kem küm demek zorunda kalırsın.

öyle kızlar yok diye bir şey de yok. benim birlikte olduğum insan öyle en basitinden. ben bugün düğün yapamıyoruz durumumuz yok desem bana neden diye sormaz. olay üzüm yemek çünkü bağcıyı dövmek değil.

köylü ile evlenmeyin. hayatını kolaylaşsın.

durumu olmayan adamdan düğün isteyen kadından kimseye hayır gelmez. hayatınıza gereksiz yere dot atmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...