Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Yaklaşık 3 hafta sonunda 28 sene sigara içmiş birisi olarak; son 25 sene kırmızı malbuş tüketen (ortalama 1.5 paket, alkolle 2 paket)

- 12 mg tütün aromalı nikotinler - ASLA (cidden çok kötüler. Bana çoğu ağır geldi.)
- 9 mg fiziksel alışkanlıkları ve nikotin bağımlılığını kesmek için en güzel seviye esasen. Ancak burada likitin kalitesi çok önemli. Zaten Likit başlığında sevilen aromalı likitleri sigarayı bırakmaya çalışanlar 9mg nikotin ile denesin. 9 mg bana göre en doğru eşik.
- Yürümeden koşmaya başlamak 1 hafta sonunda 6mg nikotin denemek. Ki denedim, ancak likit tüketimi artıyor direk. 9mg ile yarım tank içtiğiniz aynı aromalı likiti 6mg de 1 günde çoook rahat bitiriyorsunuz.
- 3 mg li likitleri bugün denedim, 5 saat sonunda tankı 2. kez doldurdum. Bu şu demek, likitler aynı ama nikotin ihtiyacı maalesef fazla :( Bu anlamda, e-sigara ile tavsiye edilen azaltma limitleri hakikaten yanlış değil. Yaklaşık 3 ay da bir nikotin miktarını düşürme meselesi.
- Ha kişisel olarak 6mg ile an itibarı ile 3 ay meselesini beklemeden yoluma devam edebilrim, ya da 9 mg ile likit tüketimimi azaltabilirim. Bu tamamen tercih.
- Ben kişisel olarak sigarayı çook ama çok seven biriyim. Ve halen 1 tane yakmadım an itibarı ile. Ancak derdim bu illetten tamamen kurtulmak. Yoksa e-sigaranın duman meselesi de bir bağımlılık ki, aroma çeşitliliği yüzünden aromatik bağımlılık bile olabilir. Vaping zaten bence bir bağımlılık.

Kısacası "hype" ile başlayan "wipe" olur. Keyif için içene laf yok zaten, ayarını kendisi biliyordur. Benim gibi bağımlılara tavsiye, en "ucuz" ve "işlevsel" cihazlar ile başayın. Mod vs meselesi de bir anlamda e-sigara bağımlılığı be hobi bir nevi. Ben bırakmaya çalışıyorum naçizane. Ama en keyifli yöntem kanımca e-sigara meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahali soyle bisey sormak istiyorum zira arada nargile lafi gectigini gordum anlatimlardan birinde;

Ayda bir nargile icen, ara ara krizi tutan birine tavsiye eder misiniz bu cihazlardan? Bi de maliyetini bi kenara birakirsak saglik acisindan daha az zararli diyebilir miyiz?

Her ikisi de evetse marka model olarak ne bakmali ? =P
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
di said:

Ahali soyle bisey sormak istiyorum zira arada nargile lafi gectigini gordum anlatimlardan birinde;

Ayda bir nargile icen, ara ara krizi tutan birine tavsiye eder misiniz bu cihazlardan? Bi de maliyetini bi kenara birakirsak saglik acisindan daha az zararli diyebilir miyiz?

Her ikisi de evetse marka model olarak ne bakmali ? =P

Nargile tadina ulastim ben tam aradigim ayarlariyla oynarak. Ederim tavsiye. Daha cok icersin ama nargile'den bir 10.000 kat filan daha az zararli oldugundan np.

eVic VTC Mini with TRON benim aldigimin adi ve memnun caldim CL-Ti coiller ile. Tanki en iyisi degilmis ama altindaki cihaz en iyilerdenmis.

Git al derim =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
SenariouS said:

ilginc benim ijust iade gitti bana gelmeden
05/02/2016 11:11:48 İADE-İthali Yasak İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Benimki geldi bugun iste iStick Basic yine FT'den. Uzerinde gift diye isaretlemisler ve sadece Electronic Component yaziyor. Not dusmemistim ama dusmek gerek demekki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...