Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #13

wastyrx

Öne çıkan mesajlar

senko said:

Soyle
Italyada is bilmeyenlerin arabaya hasar vermesi oldukca cok gorulen bir durum.

Sie =)

Olm ziyaret ettiğim italyan firma iş teklifinde bulundu ya la!!
dedim anasını avradını çek kurtar beni bu hayattan
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/600x315/16/8d/48/168d48ce7caaaa727cf301a0b6be41a8.jpg

yalnız taşak geçiyorlarsa 2 hafta sonra geri gelecekler pasaportlarını alıp suriyelilere satarım böbreklerini
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

minnacık arabaların kullanıldığı dar sokaklı italyad dana gibi golf kullanırsan olacağı bu!

park derken sağ kapıyı tömbekledim. kiralık arabaydı güya karşılıyor ama içe doğru sıçtım. adamlara haber versem mi hemen yoks verirken aaa ben burayı geirken yolda çarptım mı desem akıl verecek var mı

abi alirken aciklamislardir.

kimisine soyle oluyor, (5cm'den buyuk cizikler de bu kosula dahil olmasi gerek) haber veriyorsun, tutanak tutturuyorsun, kaza olmussa hemen polis cagirip sonra haber veriyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

sunu okudum da

said:
desteklemediğim kampanya..
bir aptallık yapıp hem öğrenim hem de harç kredisi almıştım zamanında. okul biter bitmez evlendim. eşimle ikimiz de yeni mezun mühendis olarak kuş kadar paraya çalısıyorduk o zamanlar.. eşimin kredi borcu yoktu ama benim borcu üç aydan üç aya 675 tl olarak ödedik. kızım doğduğunda son iki taksit kalmıştı ve ben işten ayrılıp bebeğimi kendim büyütmek istiyordum. ödeme günü geldiğinde ona ayıracak paramız yoktu, annemi aradım ödemelerini istedim. annem "ödeyemeyiz kızım, kocan çalışıyor kendiniz ödeyin" dedi. eşim ödeyemem dedi, annemler ödeyemeyiz dedi -ki olmadığından değil eşime tavırlarından dolayı- ödemediler. kucağımda bir aylık bebeyle günlerce ağladığım bu tavra.. ve hala aklıma geldikçe gözüm dolar. o günden sonra arkamda dağ gibi ailem var da diyemedim dağ gibi kocam var da diyemedim. anladım ki beni benden başka düşünenim yok. sırf bu tavır yüzünden 3 aylık kızımı bırakıp işe döndüm.
yani demem o ki ben o şartlarda ödediysem herkes ödemek zorunda kimse kusura bakmasın..

kaynak:https://eksisozluk.com/ogrenim-kredisi-borclari-silinsin-kampanyasi--3896837?a=popular
son metin buram buram turkluk iceriyor. zihinleri sarmis bir kanser bu. aile drami, berbat kararlar ve sonunda gelen "kimse kusura bakmasin" kalibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Sonra uzuldum yazdiklarima :(
naif bi adamim olm ben
axedice said:

Mesela di'ye ben allahın dombilisi desem beni banlamaz çünkü samimiyet var (:D

famous last words quote u oldu tam asd

Günlük bazen çok mu sert oluyorum acaba? Geçen de wow bölümünde suarkla dalga geçtim, adam özel mesaj atıp bana küstü. Ama böyle bildiğin ciddi ciddi küstü =(
Sosyal ağlarda paylaş

İran'ı sevmeye başladığımı kendime itiraf ettiğim günlerdeyim ginlik. Çook tatlı insanlar, yumuşacık güzel kalpli insanlar bir ülkeyi sevdirir mi? sevdirirmiş. Türklerin kibiri, egosu, suratsızlığı ve dedikodusundan uzak olmak hafifletiyor insanı ginlik. Uzaklaştıkça kendini görüyor insan başka aynalarda. Hani lisede felsefe dersinde 'kendinizi bir dağın tepesinde hayal edip hayatınıza uzaktan bakın' önermesini somut olarak böyle yaşayabiliyormuş ancak insan. Tamam, çıldırdığımız da çok oluyor ama tüm geri kalan şeyleri atınca her şeyin bu kadar saf ve duru olacağını düşünmemiştim ginlik.
Bazı renkler insanı ısıtıyor ginlik. hadi by.

https://scontent-lga3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/15000674_10211154198471887_1546510120462940537_o.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Patice said:

Archangel_ said:

@patice; Stockholm Sendromu?

Ne alaka anlamadım hissettiklerimi net şekilde yazdım. Bir yere bağlamaya açık durum yok, gerçekten yazdıklarım gibi.

Tr'ye İranlının da pis dedikoducusu falan geliyor o halde sanırım. ya da gelince bozuluyorlar tam emin olamadım :D
racist bi söylem gibi anlaşılmasın, tanıştığım irandan gelen insanlarda bu dediklerini pek gözlemleyememiştim sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

bu da @ adem; Patice nin de geçen zamanla birlikte irana karşı boş olmadığını hissetmeye başlaması?

Ya ama gerçekten keyifli insanlarla dolu burası. Tamam arada saçmasapan bir sürü şey yaşıyoruz ama 3 sene önce internet gelmiş ülkeye. Öğrenmeye, gelişmeye, dinlemeye açık insanlarla dolu, sordukları soruları duysanız..
Ve bu baskı, bu dünyadan geri kalma duygusu onları daha temiz daha duru kılıyor bence. Zaten türk hayranı hepsi. Kıymet görmediğimiz, şahane hissettirilmediğimiz zamanlar az.
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

Patice said:

Archangel_ said:

@patice; Stockholm Sendromu?

Ne alaka anlamadım hissettiklerimi net şekilde yazdım. Bir yere bağlamaya açık durum yok, gerçekten yazdıklarım gibi.

Tr'ye İranlının da pis dedikoducusu falan geliyor o halde sanırım. ya da gelince bozuluyorlar tam emin olamadım :D
racist bi söylem gibi anlaşılmasın, tanıştığım irandan gelen insanlarda bu dediklerini pek gözlemleyememiştim sadece

Türkiye'nin suyu ekmeğiyle ilgili o dejenere olma durumu bence :) Şartlar insanı böyle olmaya zorluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Olmamış benzetme bence iranı övmeli sarıkaya karikatürü daha güzel dururdu.

Pff bişeyi övdüğüm falan yok. Günlüğe not düştüm sadece. Aslında tam da böyle bişey işte anlatmaya çalıştığım. Gelmeden, yaşamadan anlamak zor burayı. Bekleriz geçenlerde @kithnos geldi. Gezdik, yedik içtik. Bekleriz panpalar.
Sosyal ağlarda paylaş

sen iyi vakit geçiriyorsan ne güzel ya, bırak diğerlerini. fotoğrafa bakınca aklıma isis videoları geldi ben şahsen en ufak özenmedim asdasd. insanın güzeli ülkemizin doğusunda da çok var bu arada. ben urfada gördüğüm insanı antalyada, istanbulda, ankarada görmedim. hepsi yörelerindekilerin çoğu pammuk gibi iyi niyetli falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...