Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avea, TTNET ve Türk Telekom Birleşti

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Yaklaşan 4.5G'nin de etkisiyle yeni bir sayfa açmaya hazırlanan Türk Telekom sahibi olduğu Avea, TTNET ve Tivibu'nun hepsinin adını Türk Telekom yaparak kendi adı altında birleştirdi. Bu akıllıca hamleyi "Fiber Gücü" temalı reklamıyla yaparken yeni logolarını da tanıttılar, pek beğenilmemiş gibi ama neyse :)

[video]https://m.youtube.com/watch?v=djZduy3dIUg?feature=oembed" width="459">

Türk Telekom

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Telekom tarafında gidişat o yönde aslında hepsini Türk Telekom altında birleştirmekle kötü yapmamışlar, gün geçtikçe eriyen sabit telefon tarafından sonra şirketin ana adından daha büyük Avea ve TTNET kalacaktı.

Bence asıl saçmalık bundan bir süre öncesinde Avea'nın logosunu yenileyip ona para dökmeleriydi, gerçi Avea'da ne çekti ya isim değişikliklerinden :)
Sosyal ağlarda paylaş

Aycell'di. Aria'yı satın alıp TT bünyesine Avea olarak katmışlardı.

AVEA birkaç ay sonra tahminen çekim kalitesinde Turkcell seviyesine falan gelecek hatta babamın dediğine göre daha da iyi olacak. Zaten genel "hiçbir yerde çekmiyor" kanısı yüzünden özellikle AVEA'yı bünyeye katmak için bu birleştirme işinin içine girmişler. Ha ben de babam bunu demesine rağmen geçen ay Vodafone geçtim çünkü cidden internet konusunda özellikle bekleyecek halim kalmadı. 4.5G'den sonra düzelecek vs. dedi babam işte de düzelirse 1 sene sonra taahhüt bitince geçerim :D

şirket ailesinde kar eden tek firmada yanılmıyorsam TTNET'ti. Birleşme bana kalırsa da iyi olacak yani brand name olarak zarara uğrayacaklarını hiç sanmıyorum ben de
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

bi *okluk donuyor bence..sirketlerin hepsini bir yerde paketlediler..parlattilar 4.5 bilmem ne diye..bence araplar bu topu baskasina paslayacak..direkt satis var bence..

Bokluğu zaten 1-1.5 senedir aralıksız yapıyorlar. Personel maaşları vs. kredi çekilerek ödeniyor ve zarar bildiriliyor falan. Şuan firmanın yaptığı bütün kar Arapların kasalara hortumlanıyor. Yiğit Bulut'u da oraya sözde bunu ortaya çıkarsın diye yolladılar deniyordu da bildiğin göz yumuyor. Mamalarını alıyorlardır oradan tahminen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
DarKRideR said:

Aycell'di. Aria'yı satın alıp TT bünyesine Avea olarak katmışlardı.

AVEA birkaç ay sonra tahminen çekim kalitesinde Turkcell seviyesine falan gelecek hatta babamın dediğine göre daha da iyi olacak. Zaten genel "hiçbir yerde çekmiyor" kanısı yüzünden özellikle AVEA'yı bünyeye katmak için bu birleştirme işinin içine girmişler. Ha ben de babam bunu demesine rağmen geçen ay Vodafone geçtim çünkü cidden internet konusunda özellikle bekleyecek halim kalmadı. 4.5G'den sonra düzelecek vs. dedi babam işte de düzelirse 1 sene sonra taahhüt bitince geçerim :D

şirket ailesinde kar eden tek firmada yanılmıyorsam TTNET'ti. Birleşme bana kalırsa da iyi olacak yani brand name olarak zarara uğrayacaklarını hiç sanmıyorum ben de

Aldıkları frekanslarla kesinlikle Vodafone'dan daha iyi olacaklar, eskiden görülen çekim sorununu artık müşterileri yaşamayacak ama bence mobil tarafta elindeki frekanslarla Turkcell liderliği rahat devam ettirir :)
Sosyal ağlarda paylaş

Turkiye'de düzgün yönetilen bir Telekom şirketinin batma ihtimali yok. Ev telefonlarını kullanım azaldı evet ama hattı olan adamdan 17 lira aliyorlar hiç konuşmasa da. Avea en ucuz olduğundan öğrenciler memurlar arasında bir numaradır her zaman. Ttnet zaten yine aşırı fatura kesiyor boktan hizmete.

Su şirketler zarar ediyorsa cok büyük hortum vardır baska açıklama olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
2 yıldır devam eden bir süreç diye biliyorum epeyidir içeride çağrı merkezinden mağazalara kadar hazırlık yapmışlar. Aynı grup altında farklı isimlerle hizmet veriyorlardı artık direkt Türk Telekom olarak hepsini sunabilecekler. Yalnız Rekabet Kurumu'nun Turkcell'e Turkcell Superonline ve Vodafone'a Vodafone Net olarak yapılandırmayı zorunlu tutup Türk Telekom'a izin vermesi neyse anladınız siz onu ;)
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

dana22 said:

bi *okluk donuyor bence..sirketlerin hepsini bir yerde paketlediler..parlattilar 4.5 bilmem ne diye..bence araplar bu topu baskasina paslayacak..direkt satis var bence..

Bokluğu zaten 1-1.5 senedir aralıksız yapıyorlar. Personel maaşları vs. kredi çekilerek ödeniyor ve zarar bildiriliyor falan. Şuan firmanın yaptığı bütün kar Arapların kasalara hortumlanıyor. Yiğit Bulut'u da oraya sözde bunu ortaya çıkarsın diye yolladılar deniyordu da bildiğin göz yumuyor. Mamalarını alıyorlardır oradan tahminen.

TUrktelekom gibi bir şirket geçen son çeyrekte milyar TL zarar açıkladı nası başardı bunu bilmiyorum ama yaptılar yani bi şekilde.

Mühtelemen açıkları kapamak için birleşmeye girtmiş olabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

asrın branding hatası için araplara teşekkür ederiz.

ulan marka dediğin odaklanır, şirketler umbrella brand altında sub brand'leri büyütmeye kasar, bunlar tutmuş hepsini birleştirmiş. cühela.

şnayderden iyi mi bilecen? fiberlemiş o da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...