Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pic Thread #3

quixef

Öne çıkan mesajlar

applev0dka said:

dikkat edin de fazla insanlık insanları işinden etmesin.

herkes tepsisini yerine koyarsa tepsi toplayacak elemana ihtiyaç duymaz iş veren

normalde olması gerekn durum insanların tepsilerini toplaması, IKEA herhalde tepsi toplamak için sadece türkiyede insan çalıştırıyor

sovyet dönemi rusyasında değliz ki insanlar sırf işsiz kalmasın diye hizmet işi uyduralım
Sosyal ağlarda paylaş

ne alakası var.

ikea'da tepsi koyma yerleri var koyuyorum, 5.5 sene okulda her gün yemek tepsimi götüdüm.

eğer oranın düzeni masada kalmasıysa bırakıyorum yani.
ama bitirdikten sonra herşeyi toplayıp tepsinin içinde düzenli bırakıyorum. nasılsa temizleniyor diye masanın bokunu cıkartmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

applev0dka said:

herkes tepsisini yerine koyarsa tepsi toplayacak elemana ihtiyaç duymaz iş veren

normalde olması gerekn durum insanların tepsilerini toplaması, IKEA herhalde tepsi toplamak için sadece türkiyede insan çalıştırıyor

sovyet dönemi rusyasında değliz ki insanlar sırf işsiz kalmasın diye hizmet işi uyduralım

ikeda çalışanlar var sanırım ama tepsi alıyorlar mı bilmiyorum, üstte de yazdığım gibi ikea'da hiç masada bırakmadım koyma yeri ayrılmış ve koyun diyorsa koyuyorum, özel bişey belirtilmeyen yerlerde masada bırakıyorum doğrusu da o.
Sosyal ağlarda paylaş

"arkada tepsi bırakmak" alakart restoranda değilsen normal bir şey değil kaldı ki alakart restoranda tepsi diye bir şey yok

şu fast food restoranlarda arkada tepsi bırakmak insanımızın tembelliğinden ötürü bizde normalleştirildi, fast food işinin doğasında yok

4.5G diye bağlantı yumurtlayan ülkeden beklenen bir hareket elbette bu

zincir hamburgercileri bile ayağımıza getirttirdik, dünyada ilk BK McD motorcusu ortaya çıkaran ülkeyiz

tembellik etmezsek, normal insan davranışı sergilersek ölürüz çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

applev0dka said:

yaa ben yanlısta hatırlıyo olabilirim ama mcdonalds falan ilk geldiğinde trye sanki biz çöpu atıp tepsiyi o raf gibi şeye bırakıyorduk

sonradan değişti öküz gibi bırakıp gidiyoruz masada şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

mc ve bk larda işte gene büyük bi kova var içindekileri atıp tepsiyi üstüne koyduğun.

İşsizlik bu sayede düşecek dimi Tr de sırf ondan yapmıyoruz.Ondan sonra bizi nie europe union almıyolar nie biz 3.dünya ülkesiyiz bla bla

Emniyet şeridinde trafik olan ülkeyiz emenike
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

BabacumMostors said:

applev0dka said:

yaa ben yanlısta hatırlıyo olabilirim ama mcdonalds falan ilk geldiğinde trye sanki biz çöpu atıp tepsiyi o raf gibi şeye bırakıyorduk

sonradan değişti öküz gibi bırakıp gidiyoruz masada şimdi

doğru hatırlıyorsun hatta bir detay daha, eskiden McD çöplerinin kapağında "Teşekkür ederiz" yazıyordu ama yeni yapılan restoranlarında bu ibare yok, eski şubelerde (mesela taksimdeki restoranda yazıyordu en son) yazıyor hâlâ

o kadar normalleştirildi ki şu durum artık yazma ihtiyacı bile hissedilmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Komodo said:

heryere çöp atalım ki başka insanları iş sahibi yapalım

olay şu değil.

tepsi koyma alanı olan yerde masada bırakana istediğini de.
ama eğer gittiğin yerde bu iş için çalışanlar varsa, masada bırakman seni hayvan yapmaz, linç edilmeni haklı cıkartmaz.

ikea'da masada bırakan barzoları linç edin orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

hepiniz öküzssünüz ahuahuahua

BabacumMostors said:

hayır bir de bu mantıkla geri dönünüşüm için çöpleri de ayırmamaız lazım nasıl olsa kağıt toplayıcılar ayıklıyor diye ama napıyoruz ayılık yapmıyoruz ve evimizde geri döüştürülebilir veya elektronik atıkları çöplerle bir tutmuyorus değil mi? atıklarımızı ayırırken gösterdiğimiz özeni ve insan duruşunu her yerde sergilemekten bir zartar gelmez

çöp olayı gelmiş bahsetmezsem olmaz

2k-2,5k falan insanın çalıştığı kocaman bir kurumdan bahsediyorum. çöpler ayıklanıp atılıyor evet. herkes özen gösteriyor. sonra atıldıığı yere, evet çöpe gidiyorsun hepsini aynı yere atmış dallamalar. sonra çöp arabası gelip hepsini alıp gidiyor

ülkemi çok seviyorum ya
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Komodo said:

heryere çöp atalım ki başka insanları iş sahibi yapalım

olay şu değil.

tepsi koyma alanı olan yerde masada bırakana istediğini de.
ama eğer gittiğin yerde bu iş için çalışanlar varsa, masada bırakman seni hayvan yapmaz, linç edilmeni haklı cıkartmaz.

ikea'da masada bırakan barzoları linç edin orası ayrı.

Abi sen şimdi bana hem bu iş için çalışan birinin olduğu ama aynı zaman da tepsi koyma yeri olan bi yerde yemek yiyince napıyosun onu yaz hele
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...