Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bakmak sexist midir?

sostizm

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

youtube'da bile videolar var, feministlerin "sokakta yürürken biri arkamdan baktı, açık saçık giyinme hakkımız yok mu!!!1!!11!" şeklinde şeyler paylaştığı.
facebook ve youtube'da bazı kanallar/gruplar bu çiftestandartlık üstüne eğilip, eleştirip/ dalga geçiyor.
(bir örnek isteyenler TL;DR - Teal Deer diye arasın, güzel videoları var)

Çok iyiymiş teşekkürler epey oyalar bu kanal beni.

Ben de size Thunderf00t'u vereyim

https://www.youtube.com/user/Thunderf00t

Muhtemelen feministlerin en çok nefret ettikleri adam. İşinden kovdurmak için imza falan topladılar. ÇOK zeki adam ama çok dağınık anlatıyor. Bazı çok acayip bilgiler / hikayeler hiç başlıktan beklemeyeceğin videolar içinden çıkıyor. Naziler, yobaz hristiyanlar, feministler, bilimsel olmayan bilim insanları Thunderf00t'un konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Marl0_on said:

böyle her şeyi kalıba sokup, yalnızca ikiye ayırıp ''FOK ÖTEKİ'' demek hangi -yumuşatılmış haliyle- yetersizlikten doğuyor merak ediyorum.

bir sürü farklı feminizm türevi var, ataerkil dünya görüşünün de olduğu gibi. o nedenle her şeyi iki renk görüp ordakiler kıllı çirkin, çekemiyorlar demek, mühendisler şişman olur, pis kokar, hiçbir kadın zaten yaklaşmaz, bu nedenle feministlere nefret kusuyor diyip genellemekle aynı şey. senin bir şekilde yarattığın değerlerin, düşüncelerin bir anda ''inek'' etiketi altında eziliveriyor, neden? çünkü mühendissin.

sen neden persephone5'in "HAYIR BEN SISKO VE KILLI DEGILIMKINE TABIIKIDEEEE!!!" deme ihtimalini ve bizim buradan bilgi alip yuruyebilme opsiyonumuzu kesiyorsun ki. ne hakla! kimsin sen? sen kimsin!

low quality bait atmisim bir de. ona bile yakalanmissin lan?
hayir senin aga takilmis olman aklimda "var mi bir kiriklik sende?" sorularini doguruyor ama site adi paticik olunca ondan bu izlenim olmus olabilir emin degilim.

kimsin olm sen? white knight misin?
address ver "mr duyarli kokarti" yollayacagim. kokartli duyarli olacaksin bundan sonra.

agiz tadiyla bait yaptirtmadilar ya.
boyle sey olmaz. olabilemez

hmmm, peki persephone5'in bizden biri olup aoe bait attığını varsayarsak, high quality bait olarak nitelendirebilir miyiz postunu?
Sosyal ağlarda paylaş

amerilalarin abaza olmasi degil durum, turkiyede sunu yapmayi deneyen erkeklere aninda mudehale eder kendini ahlak polisi sanan cengaverler :P

burda fisilti ile oluyor catcall kimsenin duyamiyicagi sekilde

turk erkeginin aptalligini uzun uzun yazicak vaktim yok, tutumlarinizla birbirnizin agzina siciyorsunuz aslinda spiral halde :P kezbani tanri degil turk erkegi yaratti

argumentum ad ana-baciumu herkes isletince bu ulke cinsel acligin afrikasi oluyor iste :D

https://www.youtube.com/watch?v=vJRB_dMhC0I

solcusu bile bu kafada iste :P
Sosyal ağlarda paylaş

o değilde ayrı konu açacaktım, konu açmaktan korkar oldum :) buraya yazayım dedim

ekşide şöyle bir alıntıya denk geldim ve genel olarak fikirleri merak ediyorum:

said:
bir kız arkadaşım vardı. onu gerçekten seviyordum ve yavaş yavaş onunla ciddi bir gelecek düşünmeye başlamıştım.

günlerden bir gün bana bir yemek sözü vermişti. hikayenin o kısmı hem uzun hem gereksiz. bana "falan filan olursa sana güzel bir restoranda balık ısmarlicam" demişti. yemek günü geldi. mekana gittik. yemeğimizi yedik. hesap gelmeye yakın, baktım çantasından kredi kartını çıkarıp gizlice bana uzattı. o sıra yüzünde öyle güzel bir gülümseme, gözlerinde öyle sıcak bir bakış vardı ki asla unutamam.

biraz kaba bir tabir olacak ama, mekanda "karı parasıyla rakı-balık yapıyor lavuk" demesinler diye hesabı ben ödüyormuşum gibi yaptık. tabi aramızda öyle bir diyalog geçmedi. o kartı aldığım vakit şaşkınlık ve mutlulukla gözlerim hafif nemlendi. kız arkadaşım bana neden öyle baktığımı sordu. sadece "hiiiçç :)" dedim ama içimden çok uzun cümleler kurdum. evet o karşımdaki kadın gerçekten kaliteli bir kadındı. bunu daha önce zaten defalarca göstermişti. bu sefer de perçinlemiş oldu.

şimdi o kadın beni nişanlım. yakında da karım olacak. seviyorum seni hatun*

buda adamın, tarafına yapılan eleştirilere verdiği edit mesaji, eklemeyecektim ama çeşit olsun dedim

edit: arkadaşlar, öncelikle bu entry' nin bu kadar popüler olacağını hiç tahmin etmezdim. entry' yi yazdığımdan bu yana, mesaj kutuma bir kısmı kadın yazarlardan olmak üzere sayısız mesaj geldi. hemen hemen hepsi mutluluklar dileyen mesajlardı. buradan o arkadaşlara tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. sadece bir iki tane olumsuz fikir beyan eden mesaj geldi. onları görene kadar, yazdığım entry' nin ardına ne yazılmış diye bakmamıştım. şimdi biraz göz gezdirdim ve gerçekten çok şaşırdım.

kadın - erkek eşitliği savunuculuğunun ve hatta feministliğin suyunu çıkarmanıza gerek yok arkadaşlar. bakın ondan sonra hayattaki güzel şeyleri göremeyen bireylere dönüşüyorsunuz.

kimisi nişanlım için ezik demiş, kimisi benim kadınları ve tabi nişanlımı mal olarak gördüğümü söylemiş, kimisi nasıl öyle bir çıkarımda bulunduysa artık, hesabı hep benim ödediğimi ve öyle olması gerektiğini düşündüğümü iddia etmiş, kimisi yine hayal dünyasından bir şeyler uydurarak kadının erkekten daha az para kazanması gerektiğini düşündüğümü iddia etmiş, kimisi kalite sözcüğüne, kimisi de karı sözcüğüne takılmış.

birincisi; gerek kişiliğiyle, gerek özgüveniyle, gerekse sosyal yaşamdaki saygınlığıyla, nişanlım için en son kullanılacak sıfat ezikliktir. hele ki bu feminist bozuntularıyla kıyas dahi yapılmaz. asıl ezikler, feministlerin ta kendileridir.

ikincisi; ben değil nişanlıma, hayatımdaki hiçbir insana, hatta hayvana bile mal muamelesi yapmam.

üçüncüsü; nişanlım şimdiye dek sayısız defa hesap ödemiştir. hesabı da çoğunlukla kendi kartıyla öder. eğer biraz daha alaturka bir mekandaysak kendisi kartı bana uzatır, ben de öderim. hikayedeki mekan da aynen böyle bir yerdi ve ilk defa böyle bir olay cereyan etmişti.

dördüncüsü; nişanlım zaten benden daha çok kazanıyor. hem de benden iki kat fazla kazanıyor. ben x kadar maaş alıyorsam, o 2x kadar maaş alıyor ve bu, ne benim ne de onun umurunda.

beşincisi; karı parası yeme tabiri benim değil, mekandaki garsonun aklından geçmesi muhtemel bir sözdür.

altıncısı; karı sözcüğü kesinlikle kötü veya aşağılayıcı bir söz değildir. o benim karım olacak, ben de onun kocası. bu kadar basit.

yedincisi; her şeyin bir kalitesi vardır. kadının, erkeğin, insanın, gömleğin, havanın, suyun..

sekizincisi; hayata böyle dar kalıplar içinden ve önyargı gözlüklerinizle bakmaktan vazgeçin. sevin, sevilin ulan.

Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

o değilde ayrı konu açacaktım, konu açmaktan korkar oldum :) buraya yazayım dedim

ekşide şöyle bir alıntıya denk geldim ve genel olarak fikirleri merak ediyorum:

said:
bir kız arkadaşım vardı. onu gerçekten seviyordum ve yavaş yavaş onunla ciddi bir gelecek düşünmeye başlamıştım.

günlerden bir gün bana bir yemek sözü vermişti. hikayenin o kısmı hem uzun hem gereksiz. bana "falan filan olursa sana güzel bir restoranda balık ısmarlicam" demişti. yemek günü geldi. mekana gittik. yemeğimizi yedik. hesap gelmeye yakın, baktım çantasından kredi kartını çıkarıp gizlice bana uzattı. o sıra yüzünde öyle güzel bir gülümseme, gözlerinde öyle sıcak bir bakış vardı ki asla unutamam.

biraz kaba bir tabir olacak ama, mekanda "karı parasıyla rakı-balık yapıyor lavuk" demesinler diye hesabı ben ödüyormuşum gibi yaptık. tabi aramızda öyle bir diyalog geçmedi. o kartı aldığım vakit şaşkınlık ve mutlulukla gözlerim hafif nemlendi. kız arkadaşım bana neden öyle baktığımı sordu. sadece "hiiiçç :)" dedim ama içimden çok uzun cümleler kurdum. evet o karşımdaki kadın gerçekten kaliteli bir kadındı. bunu daha önce zaten defalarca göstermişti. bu sefer de perçinlemiş oldu.

şimdi o kadın beni nişanlım. yakında da karım olacak. seviyorum seni hatun*

başka insanların cinsiyetçi ve gerizekalı fikirlerini aşırı önemseyip hayatını başka insanlar "erkekliğim(?)" hakkında ne düşünür diye mal gibi yaşayan adamla malesef bu iğrenç sistemin içinde yetiştiği için el mahkum buna göre davranan ve doğruyu bu sanan kızın aşk hikayesi.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

O ne lan ben kız arkadaşım ödeyeceği zaman garsonu ona gönderiyorum arkadaş ödeyecek deyip sagafafafagaaf şu üstteki tam bir kezban ile ahmet in aşk hikayesi
Edit: Bir de gözleri dolmuş eziğin ya, of içim parçalandı.

ek not olarak bunu her zaman kabul etmiyor garsonlar veya kasa duran eleman, sen böyle söyleyince senden para almaya gayret eden tiplerde mevcut bolca
Sosyal ağlarda paylaş

Aga garsonun kadından parayı kabul etmediği memleket nere? Allahın unuttuğu mersinde kız arkadaşım yemeği ben ödüyorum dediyse o ödüyor, kasadaki elemanın biri bi defa abla çok kötü baktı kusura bakma diye utandı hatta benden.

Bunu dediğim yer kebapçı. Küşleme yedikten sonra oldu olay.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Aga garsonun kadından parayı kabul etmediği memleket nere? Allahın unuttuğu mersinde kız arkadaşım yemeği ben ödüyorum dediyse o ödüyor, kasadaki elemanın biri bi defa abla çok kötü baktı kusura bakma diye utandı hatta benden.

Bunu dediğim yer kebapçı. Küşleme yedikten sonra oldu olay.

olm bari gercekci uydur, tokmakcım falan dede inanalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kızın düşünceli davrandığı taraf ne? Kadınların para kazanamadığı çağda mı geçiyor bu olay? Kız elindeki parayla bile ikinci sınıf insan muamelesi görmeyi doğal karşıladığı için mutlu mu olalım? Adam madem böyle bir şeyden utanacak karakterde biriyse, çalışıp zengin olsun başkasının ısmarlamasına ihtiyaç duymasın.

edit:

sipeyskeyk said:

O ne lan ben kız arkadaşım ödeyeceği zaman garsonu ona gönderiyorum arkadaş ödeyecek deyip sagafafafagaaf şu üstteki tam bir kezban ile ahmet in aşk hikayesi
Edit: Bir de gözleri dolmuş eziğin ya, of içim parçalandı.

aynen lel.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...