Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

en iyi kameraya sahip smart

Dynun

Öne çıkan mesajlar

Samsung ekmek kızartma makinesi var =)

Ayrıca şu devirde telefon üretmek çok zor değil. Yani bu alanda tecrübeye aşırı ihtiyaç yok.

Sadece tasarım ve arayüz için tecrübe gerekli. Vereceğin destek ve pazardaki payını ayarlaman vs ayrı konu.

Zaten hazır donanımları satın alıyorsun ve birleştirtiyorsun. Bazı kendine has şeyleri koyuyorsun. Misal LG belki dünyanın en iyi panel üreticisi. Telefonlarına kendi panellerini koyuyor. (Hatta Apple seneye samsung ve lg panel kullanacağını duyurdu. Amolede geçiyor muhtemelen.) Kamera lens konusunda sony kadar olmasa da yine aynı şekilde. Zaten geri kalan en önemli cpu yu qualcom dan rami başka yerden pili kendi markası vs topluyorsun. Isınma problemi, çekim kalitesi v.s ince ve önemli mühendislikler için ise LG nin zaten tonla bilgi birikimi ve çalışanı mevcut.

Geriye en önemlilerden OS kalıyor. Onuda zaten malum android üzerinden kişiseltirme yapıyorsun. İşte burada tecrübe çok önemli. Hafif ve stabil arayüz hazırlamak için. LG arayüzlerde şuana kadar hep başarılıydı.

Bir anda elma çizgimden kaydım =) Ip OS de eziyor alın aldırın o ayrı konu
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

senko said:

sipeyskeyk said:

Buzdolabı olan markadan telefon almam.

buzdolabı alır mısın?
alırım. ama mesela apple buzdolabı çıksa onu da almam. herkes kendi işini yapsın.

katılıyroum
ama mitsubishi için klima ile araba arasında gidip geliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

bence ona gelene kadar neden cep telefonu ile fotoğrafçılık kastığınızı sorgulayın abi. merakınız varsa gerekli cihazı alın, onunla yapın. cep telefonuyla "fotoğrafcılık" genç kız hobisi.

şunu yazacaktım değişik dersiniz diye yazmadım.

4.8-5 inch bin lira civarlarında güzel ekranlı bir telefon al.
2 bine de makineyi hallet.
Sosyal ağlarda paylaş

su anda en iyisi sony.

bu kadar sayfa neyi yazmissiniz simdi bakacagim.

lol 6s falan yazilmis. gecin abicim bunlari. adam kamera demis. su anda ilk 3 siralasan girmiyor 6s camera icin.. belki iphone 7girer.

edit2: naftalinli biri lumia demis LOL
baska biri 6s ile film cekiyorlar demis. dogru ama yanlis
soyle aslinda genelde adamlarin elindeki movi freefly, lensler ve hatta anamorphic lensleri gen1 gopro'ya koysan da ayni sonucu rahatlikla elde ediyorsun. editing vs de var tabii.. anamorphic icin mesela 2.00:1 acabilen app var mi bilmiyorum. ha bir de bunlari hayvani camera operatorlara veriyorsun kullansinlar diye.
ozetle o olay PR value sadece. cheap camera challenge gibi bi durumun daha cool olani. marka destekli cheap camera challenge for PR!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...