Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Snowboard - karda kafa göz yarma sanatı

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:

92de universitede başladım snowboard'a ve hala de sadece board kayıyorum. Süper keyiflidir ama kro tekniği ile öğrenmek yerine 1-2 ders paraya kıy basic öğren sonra kendin geliştir derim.

Şu da çok iyi tavsiye yalnız.

1-2 sene öküzleme kaydım bende, sonra ders alınca ufkum açıldı.

Çanta başlarda sıkıntılı olsa da alıştıkça ve götün daha az yer görmeye başladıkça vazgeçilmezin oluyor.

Ben artık çanta olmadan dengemi daha zor sağlıyorum mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:

Bucket list gibi son zamanlarım. İçimde kalan her şeyi parasız halimle yapmaya çalışıyorum.

Yazın dalış bröve mi aldıktan sonra içimde kalan bir diğer spor için dün sabah çıktık kartepe ye gittik.
kiraladık board'ları enişteminde eski xl kıyafetlerine çöktüm.

müthiş eğlendim. ders almadık yüzbinlerce kez düştüm genelde çok hızlandığım için kendimi attım tabi.

board kiralama 30 tl
ski pass de 40-50 tl olunca yapılabilir bir spor dedim.

şimdi devam edeceğim.

ama olm nasıl duruyoruz lan? :(

nerelere bakalım hangi videoları izleyelim

ahahaha şunu ilk başladığımda ben de çok yaşamıştım.

abi burdan anlatmak çok zor. ama deli eğlenceli bir şey board. ben kayak ile başlamıştım, yanarım 4 - 5 sene board yapmayıp kayak ile vakit kaybettiğime.

kartepe'ye hiç gitmedim, ama kartalkaya-ılgaz gibi yerlerde öğrenmek için çok küçük eğimlerin olduğu alanlar var. oralarda deneyip, sonra tepeye çıkmak daha mantıklı.

çünkü düşmek ne kadar eğlenceli olsa da insanı yoruyor. ayakta durman birkaç saat sonra zorlaşıyor. zaten teçhizat ağır.

bir de tek bir yönde kayma. atıyorum kıçın hep sola bakarken gitme, iki tarafa da dönebiliyor olmaya kas. o sana baya bir kolaylık sağlar. yani atıyorum board'un hem iç kısmından (ayak uçlarından) hem dış kısmından (topuk kısmından) dönmeyi öğren. kendini yere atmana da gerek kalmaz böylece.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

92de universitede başladım snowboard'a ve hala de sadece board kayıyorum. Süper keyiflidir ama kro tekniği ile öğrenmek yerine 1-2 ders paraya kıy basic öğren sonra kendin geliştir derim.

pahalı yaa o yüzden girişmedim bi de kartepe çok keko sarıklı adamlar dolaşıyordu pistte :)

kartalkaya gibi yerlerde zorlamak lazım o işi hatta 2-3 gün orada kalmak lazım biz günübirlik gittik.

zaten bizim ders almadan kaymadığımızı gören bi eğitmen laf çarptı
"eğitim almadan çıkıyorlar piste kamikaze gibi geziyorlar"

tertemiz kaydım kimseye çarpmadan ama mesela bi ara 3-4 kişi eğimde önümde kaldı adamlara açılın kaycam ben yhaa da diyemedim slalom yapmaya da götüm yemedi mecbur bekledim gitmelerini :)

Bi ara da kara saplandım çamura saplanmış encik gibi debelendim durdum boardu çözüp çıktım
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Esh said:

Tamamen dengeyi hissetmekle alakali.

Zor degil ama kanimca. Biz 3 gunde kapmistik kaymayi, ilk gum 1 saat hoca gosterdi, sonrasi duse kalka geliyo zaten

siz kaptınız olm
ben bildiğin eşşek tecavüzüne uğramış hesabı 1 hafta götümün arısından oturamadım

Sen zorlamamistin olm, ya da bilmiyorum sorun neydi :P

Hard boardla baslamistin ondan olabilir. Bana 50 numara greyder bot kiralamislardi, literally
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
yeniyseniz ve devam etme düşünceniz varsa (aksiyon olsun diye kot pantolonla kayanlardan değilseniz) kartepeye gidip kendinizi üzmeyin hiç. uludağ-kartalkaya veya 2+ gün için gidiyosanız kayseri erciyes'e gidin. erciyes gerçekten çok daha iyi yeni başlayanlar ve spor için yapanlar için
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...