Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şişli bölgesi psikiyatri tavsiyesi

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Daemir said:

dasaa cahillik yapmış direkt. psikologların ne yaptığını da ne yapmadığını da çok iyi biliyor herhalde.

bilim dediğimiz şeyi ortaya çıkaran aynı kültürün psikolojiyi ortaya çıkarıp bunun bir bilim olduğunu ortaya koyması dasaa için yeterli değil. Ve bilimin sürekli ilerlemesine rağmen psikolojiyi birkaç yüz yıldır hala bilim dalı olarak kabul etmesini sorgulamıyor. Sözde kendi kişisel deneyimlerine göre karar verebiliyor bilim olup olmadığına.

haci sadece psychology is pseudoscience diye search ettirir misin? ozellikle psikiyatri tam bir kocakari ilaci sozdebilimi. "size bunu verdik ama ise yaramadi mi? hmmm demek ki buradan cok kaldirdik, suradan indirirsek bence olur.. evet evet.."

oyle yani, universitede okutuluyor olmasi oracle of delphi'den farkli olmadigi gercegini degistirmiyor.
kesinlikle muhtesem bir para tuzagidir bu. belki bizim omrumuz yetmeyecek ama yarim asir sonra bunlarin sirklerde yer alacagina gelecek jenerasyonlar tanik olacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Psikoloji'ye mi saydırıyosun farmakoloji, kapitalizm vs. gibi şeylere mi dasaaa?

Bilim muhabbeti yapmak istersen mesela, bütün bilim dallarında paranın düdüğü ötüyor onu konuşalım. Birkaç yıl içerisinde sonucu meta'ya dönüşemeyecek bir çalışma (bilimin kümülatifliği açısından ne kadar önemli şeylerin peşinde koşarsa koşsun) grant komisyonlarından babayı alırken, kanser ilacı vs. umudu ile gelenler yüz binlerce dolar grantı şrlap diye götürüyor. Bilmen lazım böyle şeyleri.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Daemir said:

dasaa cahillik yapmış direkt. psikologların ne yaptığını da ne yapmadığını da çok iyi biliyor herhalde.

bilim dediğimiz şeyi ortaya çıkaran aynı kültürün psikolojiyi ortaya çıkarıp bunun bir bilim olduğunu ortaya koyması dasaa için yeterli değil. Ve bilimin sürekli ilerlemesine rağmen psikolojiyi birkaç yüz yıldır hala bilim dalı olarak kabul etmesini sorgulamıyor. Sözde kendi kişisel deneyimlerine göre karar verebiliyor bilim olup olmadığına.

haci sadece psychology is pseudoscience diye search ettirir misin? ozellikle psikiyatri tam bir kocakari ilaci sozdebilimi. "size bunu verdik ama ise yaramadi mi? hmmm demek ki buradan cok kaldirdik, suradan indirirsek bence olur.. evet evet.."

oyle yani, universitede okutuluyor olmasi oracle of delphi'den farkli olmadigi gercegini degistirmiyor.
kesinlikle muhtesem bir para tuzagidir bu. belki bizim omrumuz yetmeyecek ama yarim asir sonra bunlarin sirklerde yer alacagina gelecek jenerasyonlar tanik olacaklar.

abi psikologa gitmek sadece dert anlatmak değil. ciddi problemi olan insanlar gidip yardım alabiliyor. sorunlarını çözebiliyor.

psikiyatri ise beyindeki bazı hastalıkları dengeleyebilmeni sağlıyor. bipolarlar veya paranoid şizofreni hastaları mesela hayat boyu ilaç kullanmak zorunda. Veya psikolojik olarak tedaviye ihtiyaç duyan insanlar bazen psikologtan faydalanamayacak seviyede oluyor (dikkatini verip herhangi bir konuya odaklanamama vs.) bu durumlarda kişinin sorununa göre, tedavinin sağlanması açısından ilaçlar da verilebiliyor. mesela şiddetli depresyon geçiren bir insana sadece konuşarak etki edemeyeceğin gibi sadece ilaçla da depresyonunu geçiremiyorsun. ilacı bıraktığında yine başlıyor depresyon.

ülkemizde antidepresanların falan boku çıkmış şekilde gereksiz kullanımı söz konusu zaten. buna bende karşıyım. ancak asıl yararlı olan insan ve uygulamaları gözardı edip böyle bir itham da bulunmak yanlış.

psikiyatrinin giderek eczaneciliğe dönmesinin asıl sebebi ise insanlar. sorunlarının gerçekten çözümlerine inmeyi istemeyecek kadar başka şeylere dalmışlar. zamanları yok, bitkinler. bir hap olsa da şöyle hissettiğimde geçirse yeter bana modundalar. çünkü öylesi daha kolay.

e para kazanmak isteyen ilaç üreticileri talebi görünce o ilaçları yapmaya çalışıyor. O ilaçları yapınca zaten habire hediyeler götürüp yedirdiği psikiyatristen isteyen adamlara o ilaçları yazmasını söylüyor. bazı psikiyatrislerde yapıyor bunu insanın kendisi istiyor diye.

zincirin başı yine kolaya kaçmak isteyen insan yani. diğerlerinde de hata yok demesem de, asıl başlangıç kolaya kaçma eğilimi.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

kolaya kaçmıyacaksak niye teknoloji geliştirioz...
heralde kolaya kaçıcaz.

kaçtığın şey kendi psikolojin olduğu için. ya da aldığın ilaçlar çözüm olmadığı için. olmayacağı için. teknoloji o kadar ilerler mi bilmiyorum ama şu an bunu yapamadığı için kolaya kaçmanın anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ritaline bagimli olmak icin ciddi risk faktorleri icermeniz ve suistimal ederek kullanmaniz gerek (inhale veya intravenoz) gerek. Bu yuzden tek tuk olgu sunumlari disinda bagimlilik yoktur. Tibbi literatur de bu yonde.
Ama bosuna kirmizi recete degil, ezbere ritalin kullanilmaz gidin bi psikiyatriste Gerekliyse baslanir zaten bedava :)

Bu arada modiwake(modafinil) de iyidir kirmizi recete de degildir hem. Yine de hekim basvurusu olmadan olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Psikoloji'ye mi saydırıyosun farmakoloji, kapitalizm vs. gibi şeylere mi dasaaa?

sana bu ilaclari yazan kim? gidince alabiliyor musun marketten muz alir gibi?
yok alamiyorsan sana bu ilaclari veren "hacit bagimlilik yapmaz lan" diyen DEALER kimse onu ve daha onemlisi ona bu title'i veren kim ise o pseudoscience'i elestriyorum

said:
psikiyatrinin giderek eczaneciliğe dönmesinin asıl sebebi ise insanlar. sorunlarının gerçekten çözümlerine inmeyi istemeyecek kadar başka şeylere dalmışlar. zamanları yok, bitkinler. bir hap olsa da şöyle hissettiğimde geçirse yeter bana modundalar. çünkü öylesi daha kolay.

e para kazanmak isteyen ilaç üreticileri talebi görünce o ilaçları yapmaya çalışıyor. O ilaçları yapınca zaten habire hediyeler götürüp yedirdiği psikiyatristen isteyen adamlara o ilaçları yazmasını söylüyor. bazı psikiyatrislerde yapıyor bunu insanın kendisi istiyor diye.

cok sukur bunlarin kocakari ilaci, ve bunlari saglayanlarin da sadece sirklerde calismaya basireti olan insanlar oldugu konusuna bir adim daha yaklastiniz!

gercekten jenerasyonlar gectikten sonra torunlarimiz, cocuklarimiz "bunlara hakikaten guvendiniz mi? nasi yaaaaaaa" diyecekler.

e haklilar yani.
Sosyal ağlarda paylaş

evrimi harun yahya'dan dinlemiş gibi oldum teşekkürler dasaaa...
daha önce troll sanıyordum, fakat

edit: yazmayacaktım da koskoca tıbi bir bilim dalına sirklerde hede hödö dediğini şimdi okudum...
mesleki alanının ne olduğunu bilmiyorum ama kendi alanınla ilgili bilinçaltında ne kadar yetersizliğin varsa hepsinin psikiyatriye projekte etmişsin.
hadi bu da pro bono olsun...

Sosyal ağlarda paylaş

arada kaynamasın:
yazmayacaktım da koskoca tıbi bir bilim dalına sirklerde hede hödö dediğini şimdi okudum...
mesleki alanının ne olduğunu bilmiyorum ama kendi alanınla ilgili bilinçaltında ne kadar yetersizliğin varsa hepsinin psikiyatriye projekte etmişsin.
Sosyal ağlarda paylaş

wow, bilinc alti falan da gelmis..

iste bunlardan dolayi ancak sirklerde yer alacak.

GELIN VE BUYUK PSIKOLOG ILE KONUSUN!! SIZE BILINC ALTINIZDAN BAHSETSIN VE GELECEGINIZI OKUSUN!!!

tabii sirke gidince biraz daha renklendirmek gerekecektir bu pseduoscience'i.

insanlarin bunlari is olarak yapiyor olmasi ne kadar komik ya.

gerci reiki, nlp, hayat koclugu falan da var bu kafada.
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

arada kaynamasın:
yazmayacaktım da koskoca tıbi bir bilim dalına sirklerde hede hödö dediğini şimdi okudum...

Abi boşver hala ciddi ciddi cevap vermeye çalışıyorsun ya. Adama psikodinamik psikoterapi hakkında pubmed wotları döşesen de, dissosiatif kişilik bozukluğu tedavisinde psikoterapi üzerine son guidelineları dizsen de fayda etmez. Kafasına kodlamış, ümraniye devletteki psikiyatrist günde ikiyüz hastaya bakıp her birine lustral yazıp yolluyo diye sanıyo ki tüm dünyada psikiyatri prozac ve lustral üzerine kurulu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...