Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şişli bölgesi psikiyatri tavsiyesi

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

terapilik durumum yok abi
çok canım sıkılıyor sadece
ilaç olsa böyle atsam 3-4 saat sıkılmasam
lustral fln bu işe yarar mı?

masa said:

senko said:

lan bişi sorcam
trollemeyin de
veya trolleyin
bu piskologlarda can sıkıntısına kaşrı ilaç var mıdır
benim acayip canım sıkılıyo son bikaç aydır
bööle bişi kullanayım canım daha az sıkılsın
mümkün mü?

Pati halkının alayının psikolojisi bozulmuş yalnız.
Abi psikolog ilaç yazamıyor ama can sıkıntısına iyi gelir. 8 seansın sonunda can sıkıntının nedenini bulabilirsin. Bizim üni yüksek lisans öğrencilerine eğitim amaçlı terapi yaptırıyor, terapiyi bitirmeden dersten geçemiyon. Birkaç kişiyi yönlendirdim patiden, söylediklerine göre memnun kaldılar. İsteyeni ikinci dönem başında yönlendireyim. Hem ücretsiz hemde çok deneyimli bir terapist hoca tarafından takip ediliyor, bence iyi bir fırsat.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

masa said:

senko said:

lan bişi sorcam
trollemeyin de
veya trolleyin
bu piskologlarda can sıkıntısına kaşrı ilaç var mıdır
benim acayip canım sıkılıyo son bikaç aydır
bööle bişi kullanayım canım daha az sıkılsın
mümkün mü?

Pati halkının alayının psikolojisi bozulmuş yalnız.
Abi psikolog ilaç yazamıyor ama can sıkıntısına iyi gelir. 8 seansın sonunda can sıkıntının nedenini bulabilirsin. Bizim üni yüksek lisans öğrencilerine eğitim amaçlı terapi yaptırıyor, terapiyi bitirmeden dersten geçemiyon. Birkaç kişiyi yönlendirdim patiden, söylediklerine göre memnun kaldılar. İsteyeni ikinci dönem başında yönlendireyim. Hem ücretsiz hemde çok deneyimli bir terapist hoca tarafından takip ediliyor, bence iyi bir fırsat.

ilaç

http://www.mazirestaurant.com.tr/wp-content/uploads/2012/06/yeni_raki.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Basliga butun cahiller dolusmus gene.
Bilale anlatir gibi anlatiyorum ona gore pay cikarin.

Devlet hastanesindeki paikiyatristler tukaka degil ancak hem performans sistemi rezaleti hem de kamu hastanaleri birligi ceo ve bashekim baskisiyla gunde 60dn fazla hasta gorenler oluyor. Durum boyle olunca da hasta basina 5 dk ayirabilirsen sanslisin. Hekim de ama bana az sure taniyoar ben hasta bakmicam diyemedikleri icin en ulasilabilir tedavi ilac onerisinde bulunuyorlar.
Hepinizin literaturee psikiyatri reviewlarini taradiginizi bildigimden soyluyorum kisa vadeli olarak ilac ve terapiler es etkinlik duzeyinde saptanmis. Uzun vadeli icin yeterince calisma olmamakla birlikte benim de pratikte edindigim izlem tekrar eden rahatsizliklarda terapi cok faydali.

Psikoterapi NLP veya kahve konusmasi degildir. Bir ton para veriyorsunuz lutfen sertifikasyonunu sorun. Ayrica sadece uzman psikologlar hasta gorebilir.(hastanede yuksek lisansini tamamlamislar)

Bu sartlar saglaniyorsa Psikiyatri ve psikolog tercihi size ait. Psikologlar ilac recete edemez veya oneremez! Bazi cakal ozel hastaneler psikolog onerdigi ilaclari pratisyen hekime yazdiriyor. Kulak dolma farmakoloji biligisi olan birisine sagliginizi emanet etmek sizin karariniz.

Tibbi ilaclarla uyusturucu maddeleri karsilastiran arkadas da dogru yolda. Bazen dogal seleksiyona mudahale etmemek gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi saniyorum kariya gitmenin, uyduruk bir pseudo-science'a inanmadan daha mantikli oldugunu bilimsel bilgiler ile kanitlamis olduk.

top gear tavsiyesi gibi

40-50sene sonra sanirim psikolog diye bisi kalmayacak. dahasi buyuk ihtimalle psikiyatri tamamen sekil degistirecek. hormonlarin detayli olcumu yapmadan, "bunu al bak, iyilesirsin.. ama bu seni cok dusurebilir, yaninda bunu da alirsan bu kaldirir" diyen adamlarin verdigi ilaclarin yesil recete ile, cici ambalajlarda satiliyor olmasi bu adamlarin kocakaridan bir tik daha bilimsel oldugu gercegini degistiremiyor ne yazik ki.

o yuzden manasiz isler ile ugrasacaginiza kendiniz guclu durun ve kariya gidin.
Sosyal ağlarda paylaş

Cahil ve troll oldugun icin cevap vermiyorum.
Sadece metabolizmasi msn ile ifade edilen norotransmitterleri(hormon ne hakkaten lise biyoloji terk), reseptor affinitelerini ve bireysel reseptor dagilimini olcumleyecek metodu gelistir de pc basinda trollukten daha faydali bir hayatin olur.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Ritalin diye birşey var. dikkat eksikliği ve hiperaktive bozukluğu tanısı olan çocuklara yazıyorlardı sanırım. Bazı ülkelerde yasaklandı. Türkiyede kırmızı reçeteli. Üniversite öğrencileri sınav zamanları kullanıyor bunu amacı dışında. Aradığın şey bu olabilir. Aldıktan 1 saat sonra için içine sığmaz, nedensiz bir mutluluk geliverir, yaptığın herşeyden keyif alırsın, sürekli ertelediğin işleri yapmak için hazır gibi hissedersin.1 saat önce yapmaya inanılmaz üşendiğin şeyi keyif alarak yapıyor bulabilirsin kendini. Ama etkisi 4-5 saat sürüyor. Aldıktan sonra 4-5 saat uyumak çok zor. Çok seversin diye tahmin ediyorum ama sonra bağımlısı olursun. Burundan çekcek kadar düşersin.
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

Cahil ve troll oldugun icin cevap vermiyorum.
Sadece metabolizmasi msn ile ifade edilen norotransmitterleri(hormon ne hakkaten lise biyoloji terk), reseptor affinitelerini ve bireysel reseptor dagilimini olcumleyecek metodu gelistir de pc basinda trollukten daha faydali bir hayatin olur.

haci onlari bulmus olsa bu pseudoscience sacmaliklarini nihayetinde gercek ve ise yarar bilim seviyesine getirebilirdim. ve gercekten de bu sektorde calisan sarlatanlara bir faydam olurdu dedigin gibi.

senin de altini cizdigin gibi o zamana kadar bu meslekler SACMALIK ve de hicbir degerlendirme yapmadan yazilan ilaclar, abi ise yariyor vallahi denilen receteler KOCAKARI YONTEMI olarak kalmaya devam edecekler.

ha bu realitelere sinirlendiysen haplarina sarilabilirsin gerci..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...