Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karlı havada yılbaşı yolculuğu istanbul-izmir

tambjk

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlarla rezervasyon yaptık izmirde otelde 20+ kişi. İstanbuldan dahil olacağız plana, ödemeler yapıldı.

Ama şansımıza da kar yağacağı tuttu. Çarşamba gecesi başlayacağı söyleniyor, ne kadar etkili olur kestirmesi zor.

Bizde çarşamba gecesi yada perşembe sabah çıkmayı planlıyoruz, 3 yekişkin 1 çocuk(2yaş) ile.

İstanbul izmir yolunu karlı havada araç kullanarak gitmiş olan var mı? Bizi ne gibi zorluklar bekliyor?

Ataşehir den yenikapı, oradan feribot ile bandırma da yapabiliriz. Yada eskihisardan yardırabiliriz. Böylelikle yalovadan sonraki dağlık yolu atlatmış oluyoruz.

Güzegah üzerinde yol çalışmaları nasıl? Kar tutarmı hemen?

4 mevsim lastik var, kar lastiği ve zincir taktırma arasında kaldım. Lastikler +700TL gibi ilave masraf çıkarmakta ama aldım mı da bikaç sene kullanırım diyorum. Yada çıkma mı bulsam ki vakit dar nereden bulacağım?

Uçak fiyatları uçmuş durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

kar lastiği mecburi değil genel olarak, bölgesel olarak olabilir ama o yolda olcağını sanmam.

yenikapı'dan geçerseniz daha rahat edersiniz ama üşeniyorsanız karşıya geçmeye veya trafiğin ters olcağı bi saatse yalovadan geçin.

çok sanmıyorum karlık sıkıntılı bir durum olcağını, çok isterseniz zincir bulundurun araçta ama ben olsam duruma göre gerektiğinde girer bi benzinlikten alırdım.

yol çalışmaları var ama yalova içi dışında yolu etkileyen bir durum yoktu 2 ay öncesine kadar
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde İstanbul - İzmir arası temiz olur. İzmir'e girerken Sabuncubeli'nde sıkıntı yaşama ihtimalin yok değil. Ancak geri kalan hiç bir yerlerde çok ekstra durumlar harici sorun olmaz gibi geliyor. Sabuncubeli'ni de çok ekstrem kar yağmadığı müddetçe temiz tutuyorlar. (İzmir'in İstanbul ve daha önemlisi Manisa bağlantısını sağladığı için.) Koyduğun linkteki zamanı hatırlıyorum. Doğru abzürt bir kar yağışı vardı.

Uçak için 1100 lira bence biraz gereksiz. Sakın sakın Eskihisar üzerinden gideyim deme. Çok gülerim. Muhtemelen yeni yıla vapur bekleyerek gidersiniz. Bandırma vapuru ise oldukça mantıklı. Eski işimde İstanbul'a ne zaman gidilecek olsa Bandırma vapurunu kullandık. Çok kullanışlı oluyor gerçekten. Hem ufaklık için de rahat olur.

Yalnız kar yağarsa sorun değil de fırtına mırtına çıkarsa vapurun iptal olma ihtimali de var. Kardan ziyade Marmara'da fırtına olması kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

Manisa ve izmir için accuweather ve diğer havadurumu sitelerinde o hafta için kar gözükmüyor, sabuncubelinde buzlanma fln olmadığı sürece pek sıkıntı yaşamam gibi.

Yalova-bursa ve bursa-balıkesir arasında 2 dağlık bölge var, o yollardan çekiniyorum.

Perşembe sabaha karşı 3-4 gibi çıkacağım eğer eskihisardan gidecek olursam. Feribot gişelerine bağlanan kestirmeden gelecek olursak feribot trafiğini minimize etmiş olurum.

Bandırma feribotu ise yenikapıdan saat 7 de kalkıyor. İstanbulun sabah trafiğine takılma durumu- köprü geçicem fln.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...