Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bağdat Baharat - İş Görüşmesi

mokoko

Öne çıkan mesajlar

abi bizim cahiller allen anahtarini alyan mi yapmis, yoksa alien diye bi anahtar daha mi var?

sipeyskeyk said:

İş görüşmesinde kendi şartlarını kabul ettirmek artistlik yapmak falan abacus bilgisayar gibi dünya çapında şirketlerde işe yarıyor olabilir.. Fakat, ciddi multi national bir şirkette biz sizi ararızı cebine koyar çıkarsın. :)

muahahahahah. harbi lan

gorev tanimlarinin belli oldugu, gelen muhendise "sen arabanin tekerlerini de degistirebiliyordun degil mi? soyle bi cila atsan da arabaya gorsek ne kadar iyi otomotiv muhendisiymissin!" muamelesi yapilmadigi, patronun "ben her seyi biliyorum! dur bak seni de deneyecegim" demedigi isletmelere girmeye calismak daha bir dogru.

yoksa bi sekilde paraya konmus bu kodamanlarin yaninda omrunuz curur. yazik olur. mutlu calisin, cok calisin, gercekten kusursuzu hedefleyerek calisin.

ama bu adamlara degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:

Patates bayrağı almış cahillik konusunda optan.
Kod yazmakla örnek vermiş.
Yazılımda adamı ise alırken program yazdirdiklarini sanmıyorum. Temel bilgi ölçerler genelde.
Adama işi öğretmeden üretim yap demek tam türk kafası ya ahaha

yazdırıyolar da al yaz hadi hadi hadi diye değil. en kötü bi algoritma veriyo falan bişeyler
Sosyal ağlarda paylaş

Koddan ziyade algoritma sorduklarını biliyorum ben, kod yazdıran da olabilir.

Yine de tabii kod yazdırmanın eşleniği konuyla ilgili yazılı sınav falan yaptırmak olabilir pratik bir problemle ilgili (okul bilgisiyle "real life case" irdeleme metodolojisi, normal olur). Yoksa "makina sök tak çalıştır bakalım" diyip sonra da ustabaşı daha hızlı diye kıyaslamanın elle tutulur hiçbir yanı yok. Bizim köşebaşınadki bakkal Remzi abi daha kurumsal çalışıyor yeni mezuna alet sök-tak yaptırtan şirketten :D
Sosyal ağlarda paylaş

kod yazdırmak çoğu durumda tekerleği yeniden icat ettitmek değil mi adama?

bi problem verip nasıl çözersin diye sormak başka link list yada quick sort yazdırmak bambaşka şeyler. birinin yazılmışı var hazır her türlü. ama diğerinde senin çözüm üretebilme yeteneğini görmek istiyor adam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...