Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Captain America: Civil War (2016)

scorch

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

Evet yapıyorlar, ama iş işten geçtikten sonra çok geç yapıyorlar. Öncesinde kavga kopuyor, bombalar patlıyor, adam rogue operasyona giriyor diğerleri de seyrediyor da her şey karıştıktan sonra yapıyorlar.

Onun öncesinde ilk tartışmada sözde oturup karara verecekler, daha 1. dk'da Kaptan olmaz diye hiç dinlemiyor. Tony'se hiç karışmıyo bile konuşmaya "kararını verdi" diye. Benim itirazım ilk dakikadan hiç dinleyip değerlendirmeden gözü kapalı diretmeye zaten.

Üzgün Spa

Steve anlatıyor, Devlete güvendik olmadı, Shielda güvendik Hydra çıktı. BM'nin başındakiler de insan. Onlarda kötü olabilir ve güvenemeyiz diyor. Tony yapalım bi yolunu buluruz diyor. Hoop telefon geliyor. Carter gg vermiş. Steve gitmek zorunda kalıyor. Anlaşma havada kalıyor. Daha sonra patlama falan olunca BW ile konuşuyor. Bana fikir kötü geliyor ama bilmiyorum diyor. Yuvarlak masa şövalyesiyiz ya biz. Hallederiz diyor. Sonra Bucky ve Panter olayları kızışıyor. Bi türlü fırsat olmuyor yani.

Her insan gibi ilk kendi bildiği şey üzerinden düşünmeden etmeden karara varıyor. Gayet normal bişi bu.
Örn: Daha önce bir yada iki kere BurgerKing'den yemek yemişsindir. Hoşuna gitmemiştir ve yönünü MC'e çevirmişsindir. Bir arkadaşın "Hadi BurgerKing'den bişiler söyleyelim" dediğinde,"Tabi neden olmasın" demezsin. İtirazını edersin. Belki seni ikna eder etmez o ayrı konu ama itirazını edersin.

Umarım anlatabilmişimdir :)

Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Rewendor said:

quixef said:

Hiç anlamamışsın ya filmi lol

Anlat bakalım neymiş o zaman.

Ha düzgün açıklama bulamazsan bu yorumundan dolayı aptallığınla bayağı dalga geçerim ama :)

Hemen aşağında Eregorn da yazmış ama,

Şöyle ki

Öyle bir ergen tavrı yok Kaptan'da, içine sinmediğini biliyoruz ancak başta tamamen reddetmiyor, o kalem mevzusunda denildiği gibi imzalama aşamasına kadar geliyor ama sonra detaylar devreye giriyor:

- Carter'ın cenazesinde normalde çizgiromanda Kaptan tarafından söylenen "No you move" mesajının verilmesi ve Kaptan'ın sadece ben bile böyle düşünsem eğer haklıysam bu tavrımın arkasında durmalıyım noktasına gelmesi,
- Olayın içine bin türlü insanı karıştırabilecekleri halde gidip meşhur (infamous aslında ama Türkçemizde iyi meşhur/kötü meşhur yok) eski general Ross'un mevcut olması,

Ben de bir kere ve iki hafta önce izledim olay örgüsünü birebir hatırlamıyorum ama öyle ergen atarı yaptı şeklinde kalmamış aklımda.

Hah işte böyle güzel güzel açıklayınca ne güzel, "sen anlamamışsın" diyip çıkınca haliyle boka sarıyo muhabbet.

Eragon'a cevapladım zaten. O konuşma güzeldi ama onu sonradan yaptılar (UN toplantısı havaya uçtu bisürü insan öldü, adam rogue operasyon yaptı, tutuklandı getirildi de anca öyle). Eğer o konuşmayı ilk diyaloglarının devamında getirselerdi çok daha iyi olurdu, yine kurtardı biraz ama geç kaldı. İlk konuşmaları sırasında daha şartlar bile belli değilken direkt olarak "Ben bu anlaşmayı imzalamam, bi denetmen de tanımam" diyor.

Tony'de de ergen tavır var mesela orada. Ama Tony'nin zaten karakteri ergen olduğu için yadsımıyor insanlar. Yine de Tony'nin diğer üyeleri hapse tıktıklarında gözünü kırpmadan umursamaz tavır göstermesi bana battı mesela. Nitekim o kadar da vurdumduymaz değil özünde adam. Hoş onu da sonunda "yediğim haltı anladım, hadi kaptanın yerini söyleyin yardım edeyim gizlice" diye bağladılar, ama ondan öncesinde Scarlet Witch kapatılır kapatılmaz beklerdim tepkiyi "hop bi dakka" diye.

Sosyal ağlarda paylaş

bide oraya girmeselerde bu konu avengersla kapanacak bi konu değil.

avengers olmasada örümcek adamın super gücleriyle insan kurtarmasına izin verceklermi?
kimliği bile bilinmeyen super kahramanların etnisitesine gore vatanaslıklarına gore gorev yeri naısl tahin edicez? yine gelmedikmi superhuman registration act'e?

her türlü Kaptan haklı.

Sosyal ağlarda paylaş

stark işler boka sarınca double down etmesiyle tanınan bi karakter. mevzusu biraz bu adamın. hulk'ı uzaya gondermek preemptive bir hamle, önlem(aynen bu accord gibi) sonrasında hulka yamuk yapıp işler sarpa sarınca, yediği boku kabullenip mevzuyu cozmektense, dahda büyük zırh yaıp hulku nasıl doverim diye düşünüyo.

bi yandan sucluluk duygusu yasarken, bu duyguyla yaptığı hataları kabullenemeyen bi karakter. o acıdan güzle yansıtmıslar.

ortada bi greater good var diye yaptıklarını rasyonalize ediyo, bu haliyle suclu haliyle sokağa salsam wandayı daha kötü olur diye avutuyo kendini falan fıstık.

Sosyal ağlarda paylaş

eregorn said:

Rewendor said:

Evet yapıyorlar, ama iş işten geçtikten sonra çok geç yapıyorlar. Öncesinde kavga kopuyor, bombalar patlıyor, adam rogue operasyona giriyor diğerleri de seyrediyor da her şey karıştıktan sonra yapıyorlar.

Onun öncesinde ilk tartışmada sözde oturup karara verecekler, daha 1. dk'da Kaptan olmaz diye hiç dinlemiyor. Tony'se hiç karışmıyo bile konuşmaya "kararını verdi" diye. Benim itirazım ilk dakikadan hiç dinleyip değerlendirmeden gözü kapalı diretmeye zaten.

Üzgün Spa

Steve anlatıyor, Devlete güvendik olmadı, Shielda güvendik Hydra çıktı. BM'nin başındakiler de insan. Onlarda kötü olabilir ve güvenemeyiz diyor. Tony yapalım bi yolunu buluruz diyor. Hoop telefon geliyor. Carter gg vermiş. Steve gitmek zorunda kalıyor. Anlaşma havada kalıyor. Daha sonra patlama falan olunca BW ile konuşuyor. Bana fikir kötü geliyor ama bilmiyorum diyor. Yuvarlak masa şövalyesiyiz ya biz. Hallederiz diyor. Sonra Bucky ve Panter olayları kızışıyor. Bi türlü fırsat olmuyor yani.

Her insan gibi ilk kendi bildiği şey üzerinden düşünmeden etmeden karara varıyor. Gayet normal bişi bu.
Örn: Daha önce bir yada iki kere BurgerKing'den yemek yemişsindir. Hoşuna gitmemiştir ve yönünü MC'e çevirmişsindir. Bir arkadaşın "Hadi BurgerKing'den bişiler söyleyelim" dediğinde,"Tabi neden olmasın" demezsin. İtirazını edersin. Belki seni ikna eder etmez o ayrı konu ama itirazını edersin.

Umarım anlatabilmişimdir :)

Benim gördüğüm o arada telefonla muhabbet yarıda kalmamış, sonrasında tamamlanmış. Çünkü sonraki olay olarak Avrupa'ya imzalamaya gidiyorlar. Hatta cenazede BW sayıyor "şu kabul etti, bu reddetti, öbürü tamam dedi" diye. Yani ya koşulları hiç konuşmayıp herkese bireysel olarak kalan sağlar bizimdir mantığıyla evet/hayır dedirttiler, ya da o konuşmayı komple atladı film.

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Reddetmesinde sıkıntı yok, sıkıntı hiç duymadan etmeden direkt reddetmesinde.

- Abi şimdi UN'e bağlı şöyle bişey yap..."
- HAYIR OLMAZ!
- Dur bi dinle bak
- HAYIR!

Çok yapmacıktı orası.

Adam gibi oturur tartışırlar, "Öyle şey olmaz" der tamam.
Ya da "Bak siz de haklısınız, ama işin agendasının değiştiğini gördüğüm anda ben tanımam bu kararı daha" der yine tamam.

Generalin dediği gayet haklı argüman çünkü. US bazlı grup kafasına göre sınır ihlali yapıp sağda solda her yeri patlatıyor, o arada başka bir ülkenin topraklarında o ülkeye ait bi sürü sivilin ölümüne yol açıyor (cadolozun kaptan ölmesin diye komple dolu binaya patlamayı yönlendirmesi mesela) sonra da çekip gidiyor. Nereye kadar yani.

Adam daha ilk dakikadan çocuk gibi diretmek yerine düzgün konuşabilirdi itiraz edecekse bile. Anakin'in darkside'a geçişinin sinema versiyonundan bile daha yapmacık olmuş.

Cap

Cap ilk filminde devlet tarafından kullanıldı propaganda için. Avengers'da Shield'ın gizlice silahlar ürettiğini öğrendi. Winter Soldier'da çalıştığı Shield Hydra çıktı. AOU'da güvendiği Tony katil robot yarattı gizlice. Adam haklı olarak güvenmiyor artık kimseye sdf.

UN'de olsa "its run by people with agendas" diyo işte Cap. Öbürlerinden farklı görmüyor onları. Sonra yine de imzalayacaktı da işte Tony, Wanda'yı hapsetmeye kalkmasaydı.

Wanda, Lagos'ta sırf Cap'i değil baya bi insanı kurtardı orda. Çevresi figüran doluydu.

Bide anlaşmayı hazırlayan Thunderbolt Ross. Adamın superhuman nefreti bilinmeyen bir şey değil. Üstüne bide Ross harbiden umursamadı işte öbür winter soldierları filan direk hepsini kitlemek istiyor. Hatta bunlara bok atılan çoğu olay Avengers olmasaydı çok daha kötü olacaktı. New York'u bıraksalar mıydı uzaylılara.

Sokovia için suçlancak adam da Tony Stark direk. "WE NEED TO BE PUT IN CHECK" diye geziyor ama Ultron'u yapan kendisi. Hatta MCU'da nerdeyse her boktan şey Tony Stark'ın yüzünden oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

stark işler boka sarınca double down etmesiyle tanınan bi karakter. mevzusu biraz bu adamın. hulk'ı uzaya gondermek preemptive bir hamle, önlem(aynen bu accord gibi) sonrasında hulka yamuk yapıp işler sarpa sarınca, yediği boku kabullenip mevzuyu cozmektense, dahda büyük zırh yaıp hulku nasıl doverim diye düşünüyo.

bi yandan sucluluk duygusu yasarken, bu duyguyla yaptığı hataları kabullenemeyen bi karakter. o acıdan güzle yansıtmıslar.

ortada bi greater good var diye yaptıklarını rasyonalize ediyo, bu haliyle suclu haliyle sokağa salsam wandayı daha kötü olur diye avutuyo kendini falan fıstık.

Ona tamamen katılıyorum zaten.

Ama "yiğitliğe bok sürdürmeden" ve bunu öyle yansıtmadangeri adım da atıyor (bu filmin sonunda hatayı anlayıp KAptan'a yardıma gitmesi gibi), benzerini daha düşük kalibre de olsa "el altından" ve "resmi olarak yapmadan" Wanda için de beklerdim ben.

Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

Rewendor said:

- HAYIR OLMAZ!
- Dur bi dinle bak
- HAYIR!

Çok yapmacıktı orası.

Ya da "Bak siz de haklısınız, ama işin agendasının değiştiğini gördüğüm anda ben tanımam bu kararı daha" der yine tamam.

Generalin dediği gayet haklı argüman çünkü. US bazlı grup kafasına göre sınır ihlali yapıp sağda solda her yeri patlatıyor, o arada başka bir ülkenin topraklarında o ülkeye ait bi sürü sivilin ölümüne yol açıyor (cadolozun kaptan ölmesin diye komple dolu binaya patlamayı yönlendirmesi mesela) sonra da çekip gidiyor. Nereye kadar yani.

Adam daha ilk dakikadan çocuk gibi diretmek yerine düzgün konuşabilirdi itiraz edecekse bile. Anakin'in darkside'a geçişinin sinema versiyonundan bile daha yapmacık olmuş.

Cap

Cap ilk filminde devlet tarafından kullanıldı propaganda için. Avengers'da Shield'ın gizlice silahlar ürettiğini öğrendi. Winter Soldier'da çalıştığı Shield Hydra çıktı. AOU'da güvendiği Tony katil robot yarattı gizlice. Adam haklı olarak güvenmiyor artık kimseye sdf.

UN'de olsa "its run by people with agendas" diyo işte Cap. Öbürlerinden farklı görmüyor onları. Sonra yine de imzalayacaktı da işte Tony, Wanda'yı hapsetmeye kalkmasaydı.

Wanda, Lagos'ta sırf Cap'i değil baya bi insanı kurtardı orda. Çevresi figüran doluydu.

Bide anlaşmayı hazırlayan Thunderbolt Ross. Adamın superhuman nefreti bilinmeyen bir şey değil. Üstüne bide Ross harbiden umursamadı işte öbür winter soldierları filan direk hepsini kitlemek istiyor. Hatta bunlara bok atılan çoğu olay Avengers olmasaydı çok daha kötü olacaktı. New York'u bıraksalar mıydı uzaylılara.

Sokovia için suçlancak adam da Tony Stark direk. "WE NEED TO BE PUT IN CHECK" diye geziyor ama Ultron'u yapan kendisi. Hatta MCU'da nerdeyse her boktan şey Tony Stark'ın yüzünden oluyor.

Hah, bu aradığım açıklamaydı. Topluca okuyunca daha çok hak verdim şimdi. Eskisi kadar sivri gelmedi o çıkış :D

Hala biraz sert ama abarttığım kadar değilmiş, Tony Stark gerivitesi yapıyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Hah, bu aradığım açıklamaydı. Topluca okuyunca daha çok hak verdim şimdi. Eskisi kadar sivri gelmedi o çıkış :D

Hala biraz sert ama abarttığım kadar değilmiş, Tony Stark gerivitesi yapıyorum :D

Abi peki hani az üstte hemen aptallıkla itham ettin ya, intikam yemeğini soğuk mu yiyeyim sıcak mı karar veremedim
Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

Rewendor said:

- HAYIR OLMAZ!
- Dur bi dinle bak
- HAYIR!

Çok yapmacıktı orası.

Cap

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

demin geldim filmden, şahane olmuş. duygusu, aksiyonu, esprisi herşey tam tadındaydı. duygulandım, heyecanlandım, güldüm. marvel'a helal olsun dedim malum stand-off sahnesinde, adamlar 10 yıl uğraştı ve o sahneye zemini hazırladı.

herkes kendi bakış açısından haklıydı, kimseye kızamadım. iyi adamlar kötü durumlara düştü.

örümcek adam

yalnız çocuk biraz hafif kalmış peter parker olarak ama örümcekliğe geçtiğinde başarılıydı. gözler iyi olmuş bence duyguları vermek için lol.

ama keşke örümcek'in ilk debut halini alıp onu yıldız yapan tony stark şeklinde işlemeselerdi de kendi daha deneyimli ama kendi mahallesinde takılan bir örümcek olsaydı da ona başvursalardı. onun background'unu böyle film için değiştirmeleri hoşuma gitmedi. filmle ilgili tek şikayetim bu olur.

sıradaki filmleri de merakla bekliyorum. bravo marvel.

burada stark'a atılan laflar

kaptan'ın önerdiği de "117 ülkeye karşı kapışalım"a uzanan bir olay, zorla güzellik yapmak. ajanda konusunda haklı ama stark'ın dediği gibi zamanla bypass da edilir, edilemezse de gene düşünülür. zorla güzellik olmuyorsa o zaman bırakacaksın görsünler ne oluyor. fikirler tersine değişir yine.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...