Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pırlanta piyasası

chrome

Öne çıkan mesajlar

• 10 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 7 ay sonra ...

bi sorum olacak. yüzük olanını geçtim de bu aksesuar olan pırlanta kolyeler, bilezikler bilmemnelerin gerçek olup olmadığını nasıl anlarız? 0,01 - 0,08 karat aralığında taşların da sertifikası oluyor mu? kuyumcuya güvenmekten başka şansımız var mı? dünya çapı sertifika olmayıp da "hasan kuyumcusu pırlanta sertifikası" yazan belgeler de bir nevi kuyumcuya güven konusu oluyor sanki.

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
On 26.08.2021 at 13:10, Oce4n dedi ki:

bi sorum olacak. yüzük olanını geçtim de bu aksesuar olan pırlanta kolyeler, bilezikler bilmemnelerin gerçek olup olmadığını nasıl anlarız? 0,01 - 0,08 karat aralığında taşların da sertifikası oluyor mu? kuyumcuya güvenmekten başka şansımız var mı? dünya çapı sertifika olmayıp da "hasan kuyumcusu pırlanta sertifikası" yazan belgeler de bir nevi kuyumcuya güven konusu oluyor sanki.

Ne yazık ki o kadar küçük taşların sertifikası bulunmamakta ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 19.02.2022 at 22:55, ohyeah dedi ki:

@applev0dkaburalardayım ?

gittim, gördüm aldım, akşamına teklifimi de yaptım ?

Öncelikle misafirperverliği için teşekkür ederim. Çok acelem olduğu için başkaları gibi nargile içme fırsatım olmadı ? ama kahve eşliğinde muhabbetimizi yapabildik.

Burada ilk sayfalarda söylediğini yaptım. Biraz gezdim, piyasayı araştırdım, fiyatları aldım en son Onur'a gittim. Elindeki taşların kalite olarak piyasadakiler ile alakası yok gerçekten. Dışarıda size F color denen taşlar aslında H-I falan, gerçek E-F color bir taşı görünce anlyorsunuz olayı. İsim yapmış büyük büyük (!) firmalar, kendi sertifikamız adı altında taşı oldugundan değerli gösterip sizi soyma peşinde. Onur'dan ise gerçekten kağıt üzerinde belirtilen ile gözünüzle gördüğünüzün eşleştiği uluslararası sertifikalı bir taş alabilirsiniz. 

Hem fiyat konusunda, hem seçim konusunda çok yardımcı oldu. Aynı para ile başka yerde alabileceğinizden çok daha kaliteli ve temiz taş almanız konusunda elinden geleni yapıyor. 

Son 2-3 günde onlarca farklı marka ve mağaza dolaştıktan sonra çok rahatça söyleyebilirim ki "pati indirimi" uygulamaya devam ettiği sürece başka yere gitmeniz çok büyük hata olur. 

tekrar teşekkürler abi yardımın için @ohyeah

applev0dka tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

18 saat önce, applev0dka dedi ki:

gittim, gördüm aldım, akşamına teklifimi de yaptım ?

Öncelikle misafirperverliği için teşekkür ederim. Çok acelem olduğu için başkaları gibi nargile içme fırsatım olmadı ? ama kahve eşliğinde muhabbetimizi yapabildik.

Burada ilk sayfalarda söylediğini yaptım. Biraz gezdim, piyasayı araştırdım, fiyatları aldım en son Onur'a gittim. Elindeki taşların kalite olarak piyasadakiler ile alakası yok gerçekten. Dışarıda size F color denen taşlar aslında H-I falan, gerçek E-F color bir taşı görünce anlyorsunuz olayı. İsim yapmış büyük büyük (!) firmalar, kendi sertifikamız adı altında taşı oldugundan değerli gösterip sizi soyma peşinde. Onur'dan ise gerçekten kağıt üzerinde belirtilen ile gözünüzle gördüğünüzün eşleştiği uluslararası sertifikalı bir taş alabilirsiniz. 

Hem fiyat konusunda, hem seçim konusunda çok yardımcı oldu. Aynı para ile başka yerde alabileceğinizden çok daha kaliteli ve temiz taş almanız konusunda elinden geleni yapıyor. 

Son 2-3 günde onlarca farklı marka ve mağaza dolaştıktan sonra çok rahatça söyleyebilirim ki "pati indirimi" uygulamaya devam ettiği sürece başka yere gitmeniz çok büyük hata olur. 

tekrar teşekkürler abi yardımın için @ohyeah

Abi çok teşekkür ederim bu yorumlar için. Güle güle kullanın, mutluluklar ?

Sosyal ağlarda paylaş

Ben de unutmuşum burayı yazayım demiştim kaynamış. Birkaç ay önce Onur'dan yüzük istedim. Pek anlamadığım için karar verme konusunda da, fiyat konusunda da yardımcı oldu baya. Beğendim bir frame modeliyle güzel bir yüzük hazırladı. Çok memnun kaldım tavsiye ederim.

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.02.2022 at 15:21, Nekro dedi ki:

Ben de unutmuşum burayı yazayım demiştim kaynamış. Birkaç ay önce Onur'dan yüzük istedim. Pek anlamadığım için karar verme konusunda da, fiyat konusunda da yardımcı oldu baya. Beğendim bir frame modeliyle güzel bir yüzük hazırladı. Çok memnun kaldım tavsiye ederim.

Abi çok teşekkür ederim yorumunu yeni gördüm ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...

doğru ürün, hızlı kargo, güvenilir satıcı ?

benim istediğim taş türkiye'de pek bulunmuyor, aslında gidip yerinden almak istiyordum tanzaniti ama muhtemelen çöp bir şey kakalayacakalardı bana, tabi dükkandan çıktıktan sonra yankesicilik ihtimali de vardı allahın afrikasında eheh. onur'a gittim sağolsun çok yardımcı oldu, taşı getirdik istediğim gibi yaptırdım full seti rahat rahat. büyük perakende zincirlerden almayın böyle şeyleri, adamlar $250'ye pırlanta yüzük satıyor güya onlar direkt çöp, yarısı altının maliyeti zaten yarısı da taş görünümlü kendi karları oluyor.

pati indirimi için de teşekkürler, tavsiyem vakitli gidin acele ettirmeyin taşın iyisini arasınlar işçiliğini telaş etmeden yapsınlar, sonuç kesinlikle daha iyi olur.  

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
On 23.02.2022 at 02:28, ad3m dedi ki:

kral adam ya patiyi komple bu evirdi vellah.

Gerçekten kral adam @ohyeah

Benim de işimi çözdü hem de 1 hafta gibi kısa bir sürede. Bütçe bu dedim gerisine karışmadım, çok şık bir tasarım gönderdi, aradı sordu ilgilendi valla tekrardan buradan da teşekkür etmiş olayım. 

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, DRaGoN_SLaYeR dedi ki:

Gerçekten kral adam @ohyeah

Benim de işimi çözdü hem de 1 hafta gibi kısa bir sürede. Bütçe bu dedim gerisine karışmadım, çok şık bir tasarım gönderdi, aradı sordu ilgilendi valla tekrardan buradan da teşekkür etmiş olayım. 

Güle güle kullanın, umarım mutluluk getirir ?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, sardalya dedi ki:

pirlanta'nin tamamen scam oldugunu biliyorum, dunya'da az bulunan bisey de degil sadece monopoli var diye bir fiyati var ?

ama yorumlar harika bir pirlanta almak zorunda kalirsam mutlaka iletisime gececegim aramizda boyle birisi olmasi sevindirici ?

Abi tüm ticaretlerde teminat olarak kullanılan bir materyalin scam olduğunu söylemen üzdü ? 

evlenmeden ara beni ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...