Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

24 dakika önce, vulga dedi ki:

bugün sinirimi çok bozan bir durumu paylaşıcam. donut coin diye bir coin almak istedim 0.011’den 0.015 usd ye çıktı daha da çıkar diye düşündüm. yatırımımın bulunduğu borsada olmadığından uniswap.org da varmış oradan alayım dedim. uniswaptan alabilmem için başka bir walletımın olması gerekiyormuş gittim coinbase wallet açtım ve usdt’mi bu walletıma aktardım. sadece erc20 ağı olduğundan 5 dolar komisyon ödedim. usdt wallet’a geçti ama bu sürede donut coin 0.025’e kadar çıktı. istemeye istemeye alayım bari derken o da ne miner fee çıkardı 35 dolarlık ethereum. yeterince eth yok hesabınızda dedi ve fee yi sadece eth olarak alıyorlarmış paşalarım. ben de iptal edip usdt mi geri yatırımımın olduğu borsaya çekmek istedim. bunu da yapmadı çünkü bunun için de 30-35 dolarlık eth fee istedi =@ hesapta tether var eth yok. ne işlem yapabiliyorum ne çekebiliyorum geri. mecbur yatırımımın olduğu yerden eth alıp buraya 60 dolarlık eth atayım fee leri ödeyip hem usdt mi hem onu çekmek için göndereceğim eth’i geri çekeyim dedim. min transfer miktarı 0.11 eth imiş 220$ ediyor o da. çıldırdım ya birkaç coin bozup eth aldım coinbase wallet a transfer ettim ve tether ım ile kalan etherium’u geri yatırımımın olduğu borsaya çek emrini verdim.

çekerken maliyet düşsün diye manual fee ayarlama yerinden 35$ Fee yi 20$ yaptım yavaş gelecek uyarısı verdi şimdi 2 saat oldu hala pending.

bu coin piyasası ilk çıktığında anonim, dünyanın bir ucundan diğer ucuna hızlı gönderim ve düşük maliyet diye çıkmıştı ne hız kaldı ne ucuzluk.

ayrıca uniswapçılara da coinmarket wallet’a da etherium ağına da lanet olsun fee mafyaları eth fetişistleri

Ben de geçen gün hoşuma giden bir şey olay yaşadım, monero ihtiyacım vardı, uzun zaman önce altcoinlerle uğraşmayı bıraktığım için az biraz btc dışında hiçbir yerde bi şeyim yoktu. btcturkten binance a btc atıp binance da xmr alıp yoluma devam ederim diyodum. Meğer btcturkten dolar alıp binance a sıfır komisyonla atabiliyormuşuz. 3 yöntem vardı, biri eth üzerinden 16 dolar kesintiyle(50 doların 16sını alacakmış lol), diğerinde 5-10 dolardı tam hatırlamıyorum, bi de tron üzerinden 0 komisyonla. 1 dk sürmedi galiba tron üzerinden attım doları, aldım alacağımı. eth saçma sapan fee ler almaya devam ediyor olabilir ama fee siz sistemler de var, inancınızı kaybetmeyin fdsf

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, DRaGoN_SLaYeR dedi ki:

Ben de geçen gün hoşuma giden bir şey olay yaşadım, monero ihtiyacım vardı, uzun zaman önce altcoinlerle uğraşmayı bıraktığım için az biraz btc dışında hiçbir yerde bi şeyim yoktu. btcturkten binance a btc atıp binance da xmr alıp yoluma devam ederim diyodum. Meğer btcturkten dolar alıp binance a sıfır komisyonla atabiliyormuşuz. 3 yöntem vardı, biri eth üzerinden 16 dolar kesintiyle(50 doların 16sını alacakmış lol), diğerinde 5-10 dolardı tam hatırlamıyorum, bi de tron üzerinden 0 komisyonla. 1 dk sürmedi galiba tron üzerinden attım doları, aldım alacağımı. eth saçma sapan fee ler almaya devam ediyor olabilir ama fee siz sistemler de var, inancınızı kaybetmeyin fdsf

ben de tron ağından gönderiyorum normalde ücret almıyor o yönden iyi ama tronculara da şundan dolayı kızgınım: bu tronu çıkartan bebeler tronlink diye app çıkardılar üye davet edene 300 referral puan veriyorlardı epey twitterda falan reklamını yaptılar sonra ref puana göre tron dağıtacaklardı. ölücü forumlardan refim karşılığı üye olanlara papara ile tl göndererek 100+ ref yaptım sjhdhs tam uniswapın 1400$ airdrop yaptığı zamanlar tronlinkten de gelir diye abandık birkaç arkadaş. sonra justin bebesi app’ten referral kısmını sessizce kaldırdı bizim puanlar da yalan oldu. coinlerle yapılacak en iyi şey alıp unutmak. param yokken finansal devrim olmuş olmamış banane ben yine fakirim (=

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, goldbären dedi ki:

enflasyonun şu an mal ve hizmetlerden önce emtia ve kağıtlarda olduğuna katılıyorum. ama sadece buna dayandırarak / btcnin kısıtlı ve çoğaltılamaz olması naratifiyle 2d kalıyor diyorum. internet era ile kıyaslanması tam oturmasa da şuna benzetebilirim, blockchain için eyvallah bu teknoloji ve kripto paralar yerleşecek ona inancım tam. ancak btc eth belki de 20 sene öncenin altavistası, AOLu olacak, bu da bir ihtimal. bütün ekosistemi sadece mcap üstünden btcye indirgemek, şu an için reel durum ancak gelecekte böyle olmayabilir yani. ondan 2d kestir at teori diyorum buna.

buna inaniyorsan gerisi kolay. bitcoin AOL olmaz cunku bitcoin open source, eger teknolojik olarak bir ust modeli cikarsa hemen buna implement edilir, veya yeni cikacak teknolojiler airdrop'la btc sahiplerine verilir, obur turlusu gene hirsizlik first-mover advantage calmak imasi uyandirir insanlarda ve kimse girmez.

devletin YTL basarken TL'leri toplayip kabul etmesi gibi, bir aksam ansizin TL'ler gecerli olsaydi kaos olurdu, btc'de de ayni durum olur hard fork atilir, senin birikimin ayni kalir.

aksi durumu hayal edemiyorum. aksi durumda o yeni teknolojiyi gelistiren adama senin amacin teknoloji gelistirmek degil, gec kaldigin icin satoshi olup ilk 1-2 milyon coini cebe atmak istiyorsun denir ?

ve gene open source oldugu icin o adamin teknolojisini birisi kopyalayip BTC'den hard fork eder ve millet o versiyonu kullanmaya baslar.

yani en olmayacak sey btc'nin outdated kalmasi..

5. kere kendimi tekrarlarsam, btc olmasa bile ztc ilerde standart olursa suanki btc'lerin o chaindeki ztc'lere donusmus olacak, o yuzden suanda yatirim yapmak mantiksiz degil. bu fiyattan yapmam ben ama biraz beklerim amacim burda fiyat bagimsiz biseyler tartismak ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Ya atıyorum 3-5 K ile girebilirim. TL olarak giriyim ki elitler cringe olsun adsadadsaa.

@sipeyskeyk Bu durumda disco ya giremiyorum zaten. Ayrıca discoya gerek yok seni yormak istedikten sonra bnetten bile darlarım np. Ayrıca Esh her ...ku bilir olm asaafsdgs. (Yok harbi bu tarz şeyleri bildiğini tasdik amaçlı söyledim.)

Birkaç arkadaşlar diye başlayan vidyo izleyim de daha fazla zehirleneyim. @Fistan eyvallah binace ile başlayalım.

Sosyal ağlarda paylaş

NFT'lere ilk kez baktim bu vidyoyla baktim, ilk andaki kadar sacma gelmiyor.

gercek ve credible bi muzayede eviyle anlasmis olmalari bu chain'e bir anlam ve guvenilirlik katiyor. ethereum alt yapisinda bulunuyormus, ben ethereum kodunu alip kopyalasam sardalyaum diye bunun uzerinde de bu jpg'in birebir kopyasini satsam ayni kredibiliteye gelemeyecegim icin bir anlami olmayacak.

ayni acik kaynak kodlu bitcoini alip suanda her lise ogrencisinin bitcoin2 yapip yayinlayabilecegi gibi

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...