Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelirinizin yuzde kaci kiraya gidiyor?

DoruK

Öne çıkan mesajlar

barbu said:

elesso said:

barbu onlarda gene aileden aldığın harçlıkla yaşamışın belliki oda sayılmaz.

everelim senide

Hayır. Gayet kendim çalışarak çıktım en son eve. Sonra ev arkadaşıyla olmuyor diye çıktım o evden.

Parasal durumları halletmeden evlenmek saçma. Neden evleneceğin kişiyi zor bir hayata çağırasın ki.

Bazı zorlukları birlikte çekeceksiniz ki ilişkiniz daha sağlam olsun. Hazıra konarsa kıymetini bilmez. Ayrıca ne özelliği var ki? Prensesle mi evleneceksin. Sen ne çekiyorsan o da çekecek. Paylaşacaksınız her şeyi; o da parasını, emeğini koyacak.

Öteki türlü trophy wife deniyor evlendiğin insana. Güzel hayatına son dokunuş.
Sosyal ağlarda paylaş

istanbulda ailemin yanındayım ben. hem yemek, bulaşık, çamaşır vs işleri ile uğraşmamak güzel hem de maaşın yarısı kiraya gitmiyor. üniversitede kaldım ayrı evde çilesini bildiğim için zorunda olmadan ayrı eve çıkmam =)
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

buradan bekar ve ortada "sebep" yokken kendi evine çıkan varsa hepsine selam ederim.

üniden mezun olduğumdan beri kendi evime çıkmak istiyorum. insanlar anlayamıyor bunu genelde. anne babalarıyla yaşamaya bayılıyorlar, bir adamın evlenmeden durup dururken kendi evine çıkmasını algılayamıyorlar. ki benim ailemle aram fln süper, haftasonları ve senede 3-4 ay eve gelmiyolar. buna rağmen kendi düzenim olsun istedim hep.

ortalamanın altında maaşla çalışarak iş kurma öncesi geçici bir dönem yaşayan biri olarak eve çıksam %40'ı falan gidecek eve o yüzden çıkamıyorum. sırf kira bu.

iş kurmaya soyunduğumda para lazım bi yerden para bulsam yine çıkamıyorum.

iş kurduğumda başlarda yine doğru dürüst kazanamazsam eğer yine çıkamıcam.

ne sikko bir dönem lan. :( bi yerlerden voliyi vurup çıkmam lazım.

Aynen abi. Ya evleniceksin, ya 40'a kadar aile yanında yaşayacaksın ezik gibi. Resmen başka yolu yok, ben de aynı ikilemdeyim uzun süredir.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Leasing yapana kadar araba alırsın abi. Kiraladığın süreçte verdiğin parayı arabanın kredisine verince araba senin oluyor zaten.

Leasing yapınca kasko, vergi vs. uğraşmıyorsun sadece ki onlar da devede kulak.

kiralama = vergiden düşme.

aldığın arabayı küt diye düşemiyosun vergiden, ticari olup olmaması da şirketin ne tür şirket olduğuna bağlı.

ote yandan lüks arabanın yüksek kaskosu bakımı boku pusuru falan var. onları da hesap et.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...