Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2015-2016

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Mithat said:

Anderson Varejao'nun şampiyonluğu hayırlı uğurlu olsun.

Yüzüğü kimin alacağına owner mı gm mi ne karar veriyo sanırım. Yani çaycıya bile verebilirmiş yüzük ama tabii oyunculara falan veriliyo. Daha az maç oynayıp yüzük alanda var , daha çok maç oynayıp yüzük verilmeyende var. Yani görücez bakalım verip vermemek onun eline kalmış biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Abi Tyronn Lue cok kotu ya dfss. Eminim oyunlarin filan yarisini Lebron ciziyordur. Hayir belki iyidir dicem de bunlar da NBA'in Super Lig versiyonu adamlar. Birakir birakmaz hoca olanlar.

Tyronn Lue müthiş saçma bir karar. Ayılığından farkedilmiyor ama NBA'in en oyunu bilen oyuncusuna sahip Cavs, üstelik kolej basketbolu bile oynamadı bu adam; o yüzden batmaz Tyron'ın boktanlığı. Ama koç piyasası artık çok değişiyor NBA'de; Koç T. gibi full yetki koçlar gelmeye başladı GM'lik görevleri de olan, koç ücretleri fırladı. Genç koçlar çok iyi. Ama yine de oyuncuda bitiyor tabi; bir tarafta Brad Stevens gibi bir deha bir tarafta Tyronn Lue gibi bir hıyar ama yüzüğü Lue takacak
Sosyal ağlarda paylaş

Love zaten o kadar muhteşem etki yapamaz. Takımların birbirine ters düşmesi durumu söz konusu , mesela bakıyoruz okc içerisinde kim var ters düşecek ? Steve Adams ve Serge İbaka , şimdi bunlar pivot ve PF pozisyonunu hücumda kitlediler mi? Green sinirlenip tekmeler savuracak hale geldi mi? Geldi. Demek ki ters düştü orada OKC , hatta o da yetmezmiş gibi Durant SF oynuyor adamı savunan bi tane oyuncu yoktu , bakıyosun bi pozisyon biri öbür pozisyon diğeri gibi saçma sapan savunma yaptılar. GSW hücumda klay ve curry sayesinde ilerledi.

Öte yandan , green kalkıp love karşısında hücumda da süper baskı yapar , savunmada da durdurabilir. Soft PF zaten Love yani İbaka gibi hem blok koyarım hem zıplarım hem güçlüyüm ama dışarıdan da atabilirim gibi kafa karıştıran bir adam değil.

Irving bu sene asıl faktör ama o da yeter mi bilmiyorum , geçen sene olsa işin rengi kesin değişirdi , hatta şampiyon bile olabilirlerdi ama bu sene GSW çok ilerletti işi geçen seneye göre. Irving bu ligte Curry'i savunabilecek yegane isimlerden , savunmayı başarırsa alırlar kupayı yok beceremez yine curry %50 ile 30+ sayı atarsa o zaman nanay direk verirler kupayı GSW'ye.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

gecen sene love irving yokken 4-2 yenildiler bu sene zorlarlar.

orası öyle. hatta cavs normal sezonda oynadığı basketbolun çok çok üstünü oynuyor şu anda ama şu playoffta oynadıkları basketbol atmak üzerine. karşılarında ise atanların allahı var adeta. yanında da peygamberi hatta :D

eğer cavs playofflarda oynadığı gibi atarak kazanmayı düşünürse büyük hüsran olur. ben o yönden demek istemiiştim açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Irving nasıl savunabilecek Curry'i ya, Irving'in GSW 1-2 rotasyonunda savunabileceği tek isim Ian Clark falan olabilir.

Asıl olay tamamen sayı yarışına bu seride dönecek. GSW'ye iyi savunma yapıp ritmini bozsan da sinir bozucu şekilde sayı bulup, moral bozduklarını görüyorsun. Cavs'ta zaten ne zamandır savunma sertliği üst düzey değil onlarda benzer şekilde gidiyorlardı. Az savunma, bol skorlu maçlar olur gibime geliyor.

Irving ama önemli faktör katılıyorum. LeBron üzerinden gitseler sadece dayanamazlar. Destek şart ki en müsait isim Irving buna.
Sosyal ağlarda paylaş

klay thompson bu playofflarda daha iyi oynuyor curry'den. en azından şimdilik öyle.

ama ikisi de rakip takım iyi savunma yaparken olmayacak 3'lükler sokuyorlar. oyunda olsa bug diye report edersin. çok moral bozucu. basketbol böyle oynanmamalı lan, savunma biraz ödüllendirilmeli. ama tabii bu şekilde 3'lük atan başka kimse yok koskoca nba'de.

on an unrelated note: varejao biliyonuz yüzük almayı garantiledi. cavs'de sezonun büyük bölümünü geçirdiği için cavs kazansa da, yüzük verecekler adama :D

Sosyal ağlarda paylaş

Sembolik verirlerse verirler

So naturally, that begged the question: did Andy just clinch himself a championship ring? The short answer is not really. According to USA Today, Cavs owner Dan Gilbert could choose to give him a ring based on his decade-plus of service to the team and the fact that he was on the team until February. Despite Varejao’s contributions to the Cavaliers and having him stick around even in the years that LeBron James took his talents to South Beach, should the Cavs beat the Warriors in the Finals, the decision to give Andy a ring is completely up to Gilbert.

Hadi al al aglama seklinde :)
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Irving nasıl savunabilecek Curry'i ya, Irving'in GSW 1-2 rotasyonunda savunabileceği tek isim Ian Clark falan olabilir.

Asıl olay tamamen sayı yarışına bu seride dönecek. GSW'ye iyi savunma yapıp ritmini bozsan da sinir bozucu şekilde sayı bulup, moral bozduklarını görüyorsun. Cavs'ta zaten ne zamandır savunma sertliği üst düzey değil onlarda benzer şekilde gidiyorlardı. Az savunma, bol skorlu maçlar olur gibime geliyor.

Irving ama önemli faktör katılıyorum. LeBron üzerinden gitseler sadece dayanamazlar. Destek şart ki en müsait isim Irving buna.

Önemli olan savunmak değil ya. Curry zaten tam ritmindeyse kimse savunamaz, Avery Bradley falan belki bir ihtimal. Ama önemli olan Irving de Curry'nin yegane savunamayacağı adamlardan. İlk adım ve devamı konusunda John Wall ve Irving derim, WB'nin bile önünde
Sosyal ağlarda paylaş

CLE'nin de savunmasi kotu katiliyorum. Ikisi de atmaya oynarsa hic sanslari yok GSW karsisinda.

Mithat'in dedigi gibi OKC ters geldi fizik olarak belli pozisyonlarda ama CLE'de onu pek goremiyorum.

Bir de Popovich ve Donovan a karsi oynamak var Tyronn Lue ya karsi oynamak var.

Ins guzel seri olur 7 mac filan. Lebron CLE'de yuzuk alamazsa ama greatest siralamasinda hit yiyecektir kesin. Bunun icin donmedi mi zaten bir nevi..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...