Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2015-2016

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Harbiden çok yorum yapılabilecek bir seri değil.

Lebron kaptırdı mı yardırıp gidiyor , efsaneleşiyor her geçen gün daha fazla abartıyor .

Kyrie bayadır yoktu , ortaya çıkınca neler olabileceğini gösterdi , zaten ofansif olarak iyi bir oyuncu ama savunmada bişiler yapınca fark ortada.

Curry zaten mvp , adam başladı mı 2-3 farklı maç bir anda 15-20 olabiliyor , çok büyük tehdit , rakibi asla rahat ettirmeyen bir korku salıyor.

Klay zaten Curry varken göze batmadan arada çıkıyor hop hop leblebi gibi diziyor. Cavs bu seriye kadar JR smithden ne güzel faydalanıyordu , JR tabii Klay'e toslayınca saçmaladı bi kaç maç.

Herkes ayrı efsane kendi takımlarında , izlemesi inanılmaz eğlenceli maçlar oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Lebron hayvana bağladı; final serisinde 6 maç sonunda tüm oyuncular arasında sayı,rebo,asist,top çalma ve blok lideri adam tek başına bu seride. Detroit'i geriden gelip eledikleri ve ilk kez finale çıktıkları sezon ile kapışır bu performansı. 3-1'den dönmek 2-0'dan dönmekten zor, rakibin tek galibetle alıyor şampiyonluğu

Curry çok ayak uyduramıyor; Lebron-Arenas ve Vince Carter-Iverson kapışması ile giden serileri özlüyorum. Yine de saha avantajı büyük birşey, Cavs oradan maç çaldığından beri "acaba" oluştu ama yine de zor işleri bakalım. Bir de Tristan Thompson çok ters geliyor GSW'ye pota altında , hücum rebo'larında ligin en iyilerinden biri zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ilgauskastan beri böyle bir varejao falan filan hep uzun rotasyonu vardı Clevlandta , bu sene oyle dev uzunun olmadığı ilk sezon.

Hatta sene başında TT alındığında bile varejao vardı ama TT tamamen GSW ve gelecekte ki kısa oyuna yonelik alındı. Biraz pahalıydı ama kalması muhteşem karar .

Şimdi GSW alışık tabii karşısında uzun hantal adamlar olmasına pivotta. TT aslında atletik PF ama C oynuyor , çuvalladılar . Normalde green mesela 4e hatta 5e kayardı bazen o kadar kısalıyolardı , lebron olunca green hep lebronda , barnes love zaten tırt , noldu? TT kaldı açıkta.

Çok fena mismatch o.

Lebronda direk greeni ezdi geçti bu maç , love-barnes dediğim gibi tırt , geriye bi tek JR Smith-Klay ve Kyrie-Curry eşleşmeleri kalıyor , şimdi zaten Klay her türlü daha üstün ama Kyrie gayet iyi dayandı şuana kadar. Eğer son maç Curry böyle 'anaaa noldu demin fark 3tü nasıl 21 olmuş' tarzı arka arkaya coşmazsa ve insan gibi oynarsa isterse 50 sayı atsın kaybetmeyi engelleyemeyebilir , önemli olan sayıdan ziyade arka arkaya olup farkı çok açınca rakip hep moral bozuyor , yavaş yavaş 4 çeyreğe yaya yaya atsa rakipte cevap verebileceğinden fark açılmaz .

Çok yazmışım lan , kısacık bişi yazmak için girmiştim.

edit : bu arada curry için öyle çok yetişemiyo metişemiyo demeyelim , açıkcası bu seri öyle çok muhteşem işler çıkartamadı doğru ama sadece 5 dakika basketbol oynamasına bakar. Bu adam maç 88-80 yenilirken falan ortaya çıkıyo 94-104 yenebilecek ani fark atma yeteneklerine sahip. Atar 5-6 tane üçlük çat çat nolduğunu anlamayız.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla 20 yıldır falan basketbol izliyorum. Gasol'ü izleyeceğime (şampiyon oldukları sene dedim bunu) howardı izlerim daha iyi dedim diye linç edildim burada. Basketbol dediğin benim gözümde shaq'tır , kobe'dir , majesteleridir , lebrondur, Ben Wallecetır. Curry ne emenike , 40 metreden üçlükleriyle sezon geçti , bayıyor adam bayıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında iverson vardı. Üçlük değil ama kısalardan zevk veren , güç üzerine kurulu olmayan baskebol oydu. Curryde arada dalıyor içeri hareketler yapıyor floaterlar falan filan, onlar çok zevkli yalan yok fakat 'al emenike' diye orta sahadan daha 21 saniye varken sallayıp sokunca sinir oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

boyle adamlarla zevk aliyoruz

https://www.youtube.com/watch?v=7k8ZXhfg_W4

yoksa catcut 3luk mahalle maci yaparken de sokuluyor.

çat çut üçlük mahalle maçında sokuluyor heeee :D :D bi de gören adamı sırf üçlük atıyor zannedecek. hadi diyelim saf üçlük atıyor, sanki korver gibi screen'den çıkıp falan atıyor. maymun edip atıyor veya imkansızı atıyor. galiba dünyada sadece bu forumdaki 4-5 kişi falan göze hitap etmiyor diyordur curry için ya :D

bunu daha önce komuştum galiba, bi daha koyuyom, adam şut atmıyor, dans ediyor parkede

http://www.youtube.com/watch?v=gb0wmBUB4cg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...