Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

DoruK

Öne çıkan mesajlar

arcane said:

machine learning ile hallettik diyebilmek icin bekliyorlar. oyun ici gozlemlemek mumkun. sistem seni tagledigi icin report tusu calismamaya basliyor. bu konuda yol almislar. tabii bu sadece onlarin yukunu azaltmak icin. oyuncuya faydasi yok.

report tuşu sadece birisi bişey söylemeden önce abusive chatten reportlarsan çalışmıyor. Tek yaptıkları değişiklik o.

ki abusive chat yerine spamdan reportlarsan yine çalışıyor ve aynı kapıya çıkıyor lel
Sosyal ağlarda paylaş

spam disinda afk var yine otomasyon banlayan. validation falan blizzard yalani. ardinda oyle bir is gucu yok. 10 ban'dan belki 1'i icin gecerlidir.

yazmamis olani reportlayamamak disinda, eger belirli bir miktarin uzerinde report edersen de calismamaya basliyor. sanki tiklamissin da register etmiyormus gibi. galiba devamli bir seyler degistiriyorlar arka planda. zira yamadan yamaya farklilik gosteriyor. deckard yeni hero'yken kimseyi reportlayamiyordum. hakediyordum o ayri.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni hero whitemane'mis <3

reddit'de balnazar midir nedir dreadlordlardan biri diyorlardi. teaseri gorunce scarlet monasterydeki boss diye dusunmustum ama olmasina ihtimal vermemistim. dreadlord da cok istiyordum, ozellikle varimathras, ama cok sevindim. artik warcraft hikayesi ne oldu hicbir fikrim yok ama vaktinde wow anisi olarak yer etmis bir encounter. vanillacilarin kalbine giden yol resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

varian gibi keskin bir secim, cesitlilik olmaz ama tekrar gelir oyle multipurpose hero. sayilarla biraz oynasan kharazim de o kafa mesela. fii tarihinde healingi nerflenmeden once tyrande de oyleydi. alex'e rework gelse o da o yone itilebilir.

varian'da bir pismanlik oldu. muhtemelen statlarin degismesi, 3 farkli stil kovalamak yordu blizzard'i. rework planlarken gelecegin herolari icin yogurdu ufleyerek yemeye karar verdiler sdfg.

bir de hangi kaliplarla hero gelecegini bilmek icin rollerle ilgili yapacaklari degisiklikleri gormek lazim. acil bir mesele olmasina ragmen o konuda pek sesleri cikmadi. blizzcon? hmm.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
escape mechanic supportlarda olan bir sey degil zaten. galiba bir rehgod'da var. o is icin "reliable" CC yok diyelim.

sikayet edilecek su an aklima cleanse ile efsanevi spell power activated'inin ayni tierda olmasi geliyor. ha bir de clemency'de quick cast yok. OF BLIZZARD OFF.

bakalim western clash'de double supp, hypercarry valla ne kadar populer olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

degerlendirmesi o kadar basit degil. troll hatta afk olmak icin de alinan bir hero ki bunlarin master'da yapilmadigini dusunen yaniliyordur. winrate'in de anlattigi bir hikaye var, belki de en onemli hikaye, ona katiliyorum ama su an abathur gibi bir karakter icin ilk bakilmasi gerekilen istatistik banrate. mesela filtersiz listede degilken master'da S tier picklerin hemen altinda. misal cok agir nerflenen, master'da sub 50% winrate chromie hala banlaniyor.

https://masterleague.net/hero/abathur/

https://image.ibb.co/f60vBU/download.png

yrel patch 62% winrate, azmo rework patch 55%, sonrasinda 40%. bunun hangi assassinlerin meta olduguyla bile alakasi var. pro rant'ini okumadim ama o da seninki gibi "ne cektim milletin abathur'undan" konuludur diye tahmin ediyorum. aylardir iyi oldugu her haritada istisnasiz banlayan da ayni prolar.

son zamanlarda metanin ne kadar hizli degisebildigine sahit oluyoruz. bir seyler yaziyorum, bir hafta sonra degismis oluyor. mesela support meta istisnasiz HER HAFTA degisiyor. degismeyen tek sey malf'in yanina kimi yazdigin.

mesela bakalim hots logs'da abathur master winrateler neymis:

https://image.ibb.co/dywXQp/aba.png

dalgali kur gibi. aylardir ortalamasi 50%+
Sosyal ağlarda paylaş

ne

3 aya yayınca kazanma yüzdesi seçilme yüzdesi hiçbir heronun dalgalanmaz zaten

bu kadar homojen bişey de güzel bir göstergedir konu için

prolar blazei belki daha sık banlıyor ve seçiyor ama işte hlde solotank blaze seçince community çok toxic ondan sayıyorlar sana

hepsi %45-55 arası gidip gelip duruyorlar zaten, muradinle kaç kez birini spawna yumrukladın mühim olan o bence

tartışmak için değil de rastgele sataşmak için yukardan bişey quotelayan arkadaşınıza whatsappdan falan destek olsanız
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...