Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Sporundaki Doping Haberleri

Llama

Öne çıkan mesajlar

Llama said:

Aiko said:

bence cahilliklerinden oluyor bilinçli yaptıklarını düşünmüyorum

devlet bariz teşfik ediyor.. cesaretlendiriyor.
ödüllendiriyorlar üsküdar belediyesi ev verdi bu kıza
bir çok yere ismi verildi yarışı kazandı başbekenim beşbekenim diye ağladı tv karşısında...

https://pbs.twimg.com/media/CMnW0N4XAAAhpWA.jpg

devlet bilmem kaç tane cumhuriyet altını verdi.
ağaoğlu daire verdi.
garanti reklamlarına çıktı.

bu paralar, daireler ne olacak acaba. daha bizim bilmediğimiz neler vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

protein tozu ile steroid arasındaki farkı dahi anlayamayan bir millet olduğumuz için böyle şeyler normal.

ee ..esasinda o protein tozu diye sattiklari zimbirtinin icinde de ne oldugunu bilemiyoruz cogu zaman..sorun orada..

sans iste bazi tozlari kullandiginda daha super etkili oluyor..ole gelistirilmis formula filan..

kips kips??
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bingildak said:

dopingsiz yapan var mı abi zaten bu işleri? benim bildiğim ikiye ayrılıyor. dopingle yakalananlar ve yakalanmayanlar şeklinde eheh.

90'larda kaldı bu görüş

hala yapıp yakalanmayan vardır ama emin ol üst sıradakiler değildir.
özellikle armstrong olayı patlak verdikten sonra UCI başta olmak üzere IAAF, FINA sapık gibi kontroller getirdi.
bizimkilerin zaten profesyönelce doping yapmasını beklemiyorum, o yüzden patlıyorlar böyle bir bir.

fransa turunda froome'dan quintana'dan contador'dan nerdeyse her etap sonunda örnek alıyorlardı. dünya atletizm şampiyonası da farklı olmayacaktır.

geriye dönük operasyonlar başladı. son 10 yıldaki bir çok altın madalyanın hatta derecenin sürekli dopingli sporcular tarafından edinildiği düşünülüyor. çok büyük bir kısmına da soruşturma açıldı hatta bizim elvan'da soruşturmaya tabii tutuluyor.

son 1 yılda mesela yaklaşık 500 atletin doping muayanelerine yakalanmayan tekniklerle yarıştığı ve çoğunun derece aldığı söyleniyor ama kimlikler vs. daha çoğunun açıklanmadı.

Bu yeni bir test çıkmış anladığım kadarıyla hem son bilmem kaç yılda kullandıysan yeni numunende çıkıyor hem de eskilerde varsa da yine bulabiliyor vs...

GG olacak atletizm diyorlar. FIFA'daki rüşvet skandalı gibi bir olaya döndü çünkü atletizmdeki doping geyikleri. IAAF'nın hasıraltı ettiği doping sonuçları olduğu vs. de iddia ediliyor çok ünlü isimlere ait.
Sosyal ağlarda paylaş

gamzede o dönem yarışırken biyalojik pasaport yokmuş
ve sadece çiş tahlili temiz çıkmış. aslı da zaten bu yarış değerleri yüzünden ceza almadı genel paraportunda değersizlikler yüzünden yarışma derecelerini aldılar

gamze bu ikincilikten sonra biyalojik paraporta geçti ve ondan sonra hiç bir çeyrek finalı geçemedi. ve şimdi sakat zaten rioda yarışcakmış ama bence bu olaydan sonra sakatım der katılmaz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...