Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlilik ve çocuk sorunsalı

Xtreme_Chill

Öne çıkan mesajlar

Xtreme_Chill said:

Teşekkürler olumlu olumsuz akıl veren herkese. Kendisini toparlayana kadar yanındayım zaten, sonraki süreçte ise malum boşanma evresine geçeceğiz. Bir şekilde ikimiz de atlatacağız.

Umuyorum dediğin gibi olur ama sanmıyorum işler çirkinleşebilir gibi geldi senin anlattıklarından yola çıkarsak.
Sosyal ağlarda paylaş

Xtreme_Chill said:

hayır zikko, görücü değil bildiğin flirt ettik 1.5 yıl, 1 yıl nişanlı kaldık, nişan süresince problemler başladı aslında ama evlenince geçer diye düşünmüştüm, geçmedi, tek düzelttiği şey hatalarını farkedip özür dilemesiydi,onunla da ikinci yıla kadar gelebildik böyle.

Sadece ilk sayfayı okudum.
Eşinde muhtemelen şuan çocuk olursa herşey düzelir diye düşünüyor. Ama hayatının hatası olacak o çocuğu doğurursa. Ne sen değişeceksin ne de eşin değişecek. Sorunlar sürekli olarak artacak, artık canınıza tak ettiğinde boşanacaksınız. Olan çocuğa olur. Ne yap ne et o çocuğu aldır.

Çocuğa tek başına bakarım ne demek? Çocuk doğunca, senin çocuğun değilmiş gibi davranmak mümkün mü olacak sanki? Kadın sağlıklı biri olsa böyle birşey ile karşına çıkmaz zaten.
Kadının şuan seni "gebe kadını terk eden, çocuğunu sevmeyen adam" durumunu düşürmek ile tehdit ediyor. Muhtemelen o duruma düşmeyeceğini adı gibi bildiği için böyle davranıyor, yoksa poposu yemez.
Geç olmadan çocuğu aldır ve aynı gün boşan.

Birkaç soru sorucam.
Eşin seni terk etmek veya intihar etmek ile sık sık tehdit eder mi?
Ailen ile seni karşı karşıya getirdiği durumlar oluyor mu?
Bazen yaptığı saçma sapan şeyleri sırf ilgi çekmek için yaptığını düşünüyor musun?
Çok küçük şeylerde bile ağlamalı, zırlamalı tepkiler veriyor mu?
Haftasonları güzel yerlere gitmiyoruz diye yakınıyor mu?
Yakın arkadaşları ile karşılaştığında "Ayyyy caaannnımmmm çok özleediiiim" "Bebeeeğiiiimmm, ayyyy çok özlemşlşm" gibi tepkiler veriyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun bir süre duygusal ilişki filan kesinlikle olmayacak zaten. Şuan olabildiğince anlayışlı bir tavır sergiliyorum. İlgileniyorum vs ancak bir şekilde boşanma gerçeğine inandırmalıyım ve bunu en kısa zamanda yapmalıyım. Kendimden soğutma taraftarı değilim, ancak bu konuyu ucundan da olsa gündeme getirdim(çünkü çocuk olmazsa boşanalım diyordu) ve aşırı duygusallaşıp uzun süre ağladı. Neyse yok böyle birşey diye unutturdum konuyu ya da öyle olduğunu sanıyorum ama şuan sanki hiç tartışmamışız gibi davranıyor. hani hiç problemler yaşamamışız, herşey süper yolundaymış gibi. bu durumun üstesinden gelmek için aklı başında insanların fikirlerine ihtiyacım var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de kadın seni kopek gibi seviyor bence. Evliliginizdeki o sorunları ilgi beklediği icin çıkartmıştır muhtemelen de.

Seni bağlamak icin çocuk yapmak istedi, seni kaybetmemek icin çocuğunu aldırdı kuzu kuzu. Şimdi de herşeyi düzeltmeye çalışıyor. Sen önce şunları anla bir de ondan sonra yap ne yapacagını.
Sosyal ağlarda paylaş

Xtreme_Chill said:

Uzun bir süre duygusal ilişki filan kesinlikle olmayacak zaten. Şuan olabildiğince anlayışlı bir tavır sergiliyorum. İlgileniyorum vs ancak bir şekilde boşanma gerçeğine inandırmalıyım ve bunu en kısa zamanda yapmalıyım. Kendimden soğutma taraftarı değilim, ancak bu konuyu ucundan da olsa gündeme getirdim(çünkü çocuk olmazsa boşanalım diyordu) ve aşırı duygusallaşıp uzun süre ağladı. Neyse yok böyle birşey diye unutturdum konuyu ya da öyle olduğunu sanıyorum ama şuan sanki hiç tartışmamışız gibi davranıyor. hani hiç problemler yaşamamışız, herşey süper yolundaymış gibi. bu durumun üstesinden gelmek için aklı başında insanların fikirlerine ihtiyacım var.

Bunun acısız çaresi yok. Erkek içinde kadın içinde geçerli bu. Konuşacaksın ve boşanacaksın. Mahkemeye gidip anlaşmalı boşanma dilekçenizi karşılıklı imzalayacaksınız ve her şey bitecek. Öbür türlü şiddetli geçimsizlik davası ile iş uzadıkça uzar,don lastiğine döner her şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Xtreme_Chill said:

Abi valla ben boşanabileceğini düşünmüyorum bu durumda, en iyisi bir şans daha verip devam et.Ama beklentilerini ve olayın nasıl olması gerektiğini kati suretle anlat. Hani son şansı bilsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...