Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

bozuk saat misali, yekeyeke bile dogru bi laf soylemis ilk kez.

"Aziz Yildirim: "Ali Palabıyık ve Mete Kalkavan gibi isimler derbiye verilebilirdi. Genç hakemlerin önü açılmalıdır. Hakemler korkmamalı, hata yaptıklarını ifade edebilmeli. Bugün nazik konuştuk, daha başka şeyler de söyleyebilirdik. Herkesi uyarıyorum."" said:

hayirli isler
Sosyal ağlarda paylaş

FB TV HD Yayın İçin Gün Sayıyor

2004 yılında Başkanımız Aziz Yıldırım
ve Yönetim Kurulumuzun vizyonuyla
Türkiye'nin İlk Spor Kulübü Televizyonu olarak kurulan Fenerbahçe Televizyonu
her gün daha ileriye, daha da mükemmele doğru olan yayıncılık ilkesini gerçekleştirdiği yeniliklerle sürdürüyor.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=50646

Teşekkürler Başkanım..
Sosyal ağlarda paylaş

Memleketin köyünde bile minimum 40" HD tvlerin oldu, ve standart yayıncılığın 4k ya geçiş yapmaya başladığı ,.ortalama futbolcusunun maaşının bile 1,5m € olduğu , her sene bütçe açığının bile 20-30 m € olduğu yerde, hd yayına.geçtiği için başkana teşekkür etmek, tetanozdan ölmediği için başhekime teşekkür etmekten daha komik..
Sosyal ağlarda paylaş

Fb tv konusunda helal olsun fenere gs tv ve bjk tv paralı kanallarda yayınlanmaya devam etsin.Oradan gelen parayla Messi yi alacakmış gs !!!!
Ek bilgi

Yabancı oyuncu satışından son 8 yılda yapılan karlar

Gs 63 milyon euro
Fb 42
Bjk 14
Toplam :119

Dinamo zagreb son 8 yılda toplam 116 milyon euro

Neden futbol gelişmiyor!!!

http://www.futbolarena.com/tosicin-esi-jelenadan-olay-paylasim-izle-274646h/q6qbqs
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Fb tv konusunda helal olsun fenere gs tv ve bjk tv paralı kanallarda yayınlanmaya devam etsin.Oradan gelen parayla Messi yi alacakmış gs !!!!
Ek bilgi

Yabancı oyuncu satışından son 8 yılda yapılan karlar

Gs 63 milyon euro
Fb 42
Bjk 14
Toplam :119

Dinamo zagreb son 8 yılda toplam 116 milyon euro

Neden futbol gelişmiyor!!!

http://www.futbolarena.com/tosicin-esi-jelenadan-olay-paylasim-izle-274646h/q6qbqs

Biz kimi satmışız ya 63'e? Benim hatırladığım bonservis ile satılan Meira, Keita, Amrabat falan var sadece? Bir de sadece yabancı satışı ise bu rakam gerçek değildir ya. Arda'yı falan dahil edince bile zor?
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncu satışında asıl kriter yerlilerin ihracı olmalı. Yabancıda zaten çok sağlıklı bir politika büyükler izleyemiyor, direkt hazır veya sönmeye başlayan yıldız alınıp posası çıkarılıyor, Melo Galatasaray'daki ilk sezonunda 15 milyon euro piyasa değerine ulaştı, 4 senede alınacak tüm verim alındı ve amortiye Inter'e gönderildi; çoğu yabancıda politika bu şekilde.

Fakat Anadolu takımları bence fena değil yabancı oyuncularda. Bakambu, N'diaye, Niasse vb. adamları parlatıp satabiliyoruz. Edin Visca mesela bence ligin en iyi kanat oyuncusuydu bu sene sessiz sedasız, Sevilla'ya gidecek muhtemelen. Rodalegga'yı Sporting alıyormuş vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında 3 büyükler de iyi oyuncu, ya da şöyle söyleyeyim, günü geldiğinde kar ederek elinden çıkarabilecekleri oyuncuları bulabiliyorlar. Sakatlıktan çıkmadan önce dünyanın en iyi 3-4 kanat oyuncusundan biri olarak gösterilen Ribery'î Galatasaray Metz'ten transfer etmişti. Beşiktaş'ın İbra yerine Nouma'yı tercih ettiği de biliniyor.

2 temel sorun var. Birincisi taraftarlar iyi oynayan oyuncunun satılmasına inanılmaz karşı çıkıyorlar. Sallıyorum. Fenerbahçe'de Gökhan Gönül yıllardır belli bir kalibrenin üzerinde performans sunuyor. Evet arada sakatlıklar falan da yaşıyor ancak Gökhan tü kaka oynuyor denildiğini duymadım. Hacettepe'den 1 milyon liraya transfer edilen Gökhan Gönül'ü satmaya kalksan Fenerbahçe taraftarı kazan kaldırır. Benzer örnekler diğer 3 büyük için de geçerli. (Töre, Oğuzhan, Sinan vs...) Sadece başlık Fenerbahçe başlığı diye GG'yi örnek verdim. Taraftar etkisi nedeniyle yönetimler eğer oyuncudan kesin bir gidiş isteği gelmediği müddetçe, değerli oyuncuyu satmıyorlar

İkincisi maalesef menajerler. Basit kural. Artık x oyuncusunu istemek diye bir şey günümüzde kalmadı. Basındaki "A takımı B oyuncusunu istiyor" haberi külliyen yalan. (Ben de yaptım oradan biliyorum) Onun gerçeği "A takımına C menajeri 10 oyuncu sundu. A takımı 10 oyuncu arasından B oyuncusunu seçti" olacak. Hele Anadolu kulüplerinde durum içler acısı. Bildiğim kadarıyla menajer baskısından uzak durabilen 2 takım var. (Fazlası varsa da benim haberim yok) Biri Akhisar, öteki PTT'deki Altınordu.

Yerlilerin ihracından ziyade takımdaki HER oyuncunun satılabilir, satıldığı zaman da yerine oyuncu konulabilir hale gelmesi lazım. Zaten oyuncularını satabilen bir kulüp olduktan sonra yerli ihracı ister istemez hayata geçecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunların hepsi planlama ile ilgili. Son dakikada iyi teklif gelince Arda'yı satıp, 1 hafta önce hazırlık maçında sana karşı süper oynadı diye Riera'yı almak değildir sezon planı.

Konu başlığı Fenerbahçe ise; bu sene gelen (maliyetinden bağımsız) Abdül Ba, Fabiano, Josef 3lüsünün Perreira'nın geçmiş dönemde çalıştığı ama verim alamadığı oyuncular iken neden Fenerbahçe gibi mutlak başarı güdümlü kurulan bir kadroda ikinci bir şans verildiği menajersiz açıklanabilir mi?

Bilic'in bağlı bulunduğu menajerlik şirketi kitlemişti mesela Atiba'yı, kariyerinde İskandinav liglerinde takılmış, en büyük transferini PSV'ye yapmış 30 yaşında adam niye alındı diye BJK'liler ağlıyordu. Ama işte menajer piyangosu da bir şekilde böyle vurdu, hep kötü çıkmıyor sonuç
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...