Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gay marriage declared legal across the US

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

http://www.theguardian.com/society/2015/jun/26/gay-marriage-legal-supreme-court

http://www.newyorker.com/wp-content/uploads/2013/03/same-sex-marriage-supporters-scotus-580.jpg

With 5-4 ruling in Obergefell v Hodges, justices determine right to marriage equality is protected under constitution in decision hailed as ‘victory of love’

Şükrü, iyisin be olm :)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi facebookta bazı arkadaşlarım o kadar fazla sevinmişler ki bu işe ulan dedim heralde sorunlarımız çözüldü. Genelde kızlar ve hepsinin erkek arkadaşı falan da var. Ama görsen profil resimlerini gökkuşağı resminde yapmalar, böyle bir karnaval havası falan. Listede gay bir eleman var o bu kadar coşmadı valla. Popüler kültür ne saçma salak şeylere gebe ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Hollandada ciktigindada iyi cumbus olduyduda amerika olayi farkli. Hollandanin guneyinde bible belt altinda yasiyan redneckler yok, gay evliligi serbest kaldi bu ulkenin sonu geldi ben kanadaya tasiniyorum kafasinda aglayanlar yok (kanada da 10 senedir serbest)

Amerikan toplumunun o harcore bagnaz kesimine ragmen boyle birseyin olmasi cok lel zaten, eski haliyle liberal eyaletlerde serbestti, texas, alabama dilan allah muhafaza idi. Zorla o eyaletler icinde serbt kilinmasi ve supreme courta kimsenin gak guk edememesi olayin en sahane kisimlari. Seve seve evlenecekler :D
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

yeterince katilim olmaz bi avuc insan olursa ramazan dayagi olur cidden

Kac senedir yapiliyor, gezicen beri korkunc katilim oluyor kimse yapama sunu lol. Develtin lgbt ler konusundaki politikasi "yok farzetmek" oldugu icin ve bu secimde uc oy kazaniriz belki hesabina kasidiklari icin hele su politik iklimde imkansiz ole biseye izin verilmesi. secim sonuclari ustune amerikada su olayin olmasi milleti gaza getirdi zaten. Bu sene iyi katilim olur hani ben bile pridelari hic sevmedigim halde gidicem. Bi vatan partisi hakkari mitingi gibi basari saglanamaz gabi ama olsun :P
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

Hollandada ciktigindada iyi cumbus olduyduda amerika olayi farkli. Hollandanin guneyinde bible belt altinda yasiyan redneckler yok, gay evliligi serbest kaldi bu ulkenin sonu geldi ben kanadaya tasiniyorum kafasinda aglayanlar yok (kanada da 10 senedir serbest)

Amerikan toplumunun o harcore bagnaz kesimine ragmen boyle birseyin olmasi cok lel zaten, eski haliyle liberal eyaletlerde serbestti, texas, alabama dilan allah muhafaza idi. Zorla o eyaletler icinde serbt kilinmasi ve supreme courta kimsenin gak guk edememesi olayin en sahane kisimlari. Seve seve evlenecekler :D

Ben bir süre yaşadım Amerikada, bu MÜTHİŞ bir gelişme. Facebookda bazı Amerikalı arkadaşlarımın isyanı bile kutlamaya değer.

Tepkiler artık sadece tanrı, incil, kutsal falan boyutuna indi. Ayrımcılık eşitlik v.b. tartışılmıyor. TV programlarına da artık kırmızı suratlı politikacılar değil papazlar çıkıp isyan ediyor.

Çok önemli gelişme inan bana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...