Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmir'e taşınıyorum [yardım + anketli]

aramil

Öne çıkan mesajlar

aramil said:

Llama said:

aramil said:

bu arada köy diyenler kimler elleri görelim

ben

niye ki?

Sayayım.

-İş yok. Tamam bunu daha öncede söyledik tekrar gibi geliyor olabilir ama durum hakikatten vahim. İzmir 3. derece teşvik bölgesi. Ancak Bornova'ya 30 dakika mesafedeki Manisa 2. derece teşvik bölgesi. Doğal olarak tüm firmalar Manisa'ya yatırım yapıyor.

-İzmir insanı gerçekten de medeniyete en yakın insan olmasına rağmen konu iş bulmaya gelince tam bir şark kurnazına dönüşüyor. Moralini bozmak istemem ama eşin için İzmir sinir bozucu bir yer olacak. İzmir'de işsizlik %17'ye vurdu. Genç işsizliği oranı %25'in üzerinde. E bu kadar ağır bir işsizlik olunca da işveren "Asgariye çalıştırayım" kafasında takılıyor. Benim nişanlım okul öncesi öğretmenliği bitirdi. İşaret dili biliyor. Devlet babamızın istediği özel eğitim verebilir sertifikasını da aldı. Özel anaokulları tam gün çalışma karşılığı 1.100 lira maaş öneriyor. Ancak 3 senelik sözleşme yapmazsan onu da önermiyor. (Devlette 2300 maaş var. İstanbul'da özel eğitim veren anaokulları 3.500 lira'dan kapıyı açıyor)

Moralini bozmak istemem ama eşinin de karşılaşacağı benzer bir durum olacak.

-Devlet desteği sıfır. Bayaa sıfır. Hükümetten destek alınmayınca da bayaa sıkıntı yaşanıyor. Halkapınar haaaala kokuyor mesela. 2005'ten bu yana hiç bir şey değişmedi. (Yav hepsini geçtim. Bi sivrisinek ilaçlaması bişe yapın lan. Sivriden geçilmiyo ki daha havalar da ısınmadı.)

-Etkinlik olarak İstanbul'dan çok uzak. Elbette hiç konser olmuyor falan demiyorum ancak yurtdışından birilerinin gelmesi falan yalan. Festivali zaten geçtim.

Sipeys'e bakma sen. Bostanlı'dan buraya 2 vasıtayla gelecen. 1 saat yolda geçecek. Pfff...
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

iş güç yatırım olsa çomarından,kekosundan geçilmez. idare edin abi. yapacak bi şey yok.

Abi ben 2005'te İzmir'e geldim. 10 yılda gözümün önünde tüm İzmir değişti. En basitinden Küçükpark'ta müziği son ses açıp arabasıyla geçen çomar yoktu. Şimdi her akşam bir kavga var.

Basmane Meydanı küçük Şam gibi bir şeye döndü. Tamam Türkiye genel olarak çomarlaşıyor da İzmir hakkatten ayrı bir hızla çomarlaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...