Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben Taksiye bindim.

Seele

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

WaNTeD said:

yalnız olay din değil ülkeye bağlanıyor, onu da bir araştırsana türk müymüş tecavüzcüler

turk kulturunun ozunde bir sorun yok, problem araplarin dini tamamen. kulturel emperyalizm agzina sicmis bu milletin ki genetik kismina girmiyorum cunki turk denen birsey yok bu toprakalrda olusan corba gen havuzu yuzunden.

goruyoruz televizyonda kimler tecavuz treni yapmis, kimler abuk subuk fantazilerle yasiyor. hep muhafazakar kesimden cikiyor nedense ve hep kadin suclu heh. turk milleti degil islam ile sekillenmis ortadogu boku bu direk. hani en musluman benim, en temiz benim diye gezen adamin en buyuk hirsiz oldugu, pedofiliye ve poligamiye izin veren sacma sapan cagdisi bir zihniyet

islam turk milletinin basina gelmis en kotu sey direk

Dinler insan doğasında olmayan birşey ortaya koymaz ki, o dini icad edenler de insanlar sonuçta. İnsanın davranışlarından sorumlu olan şey sadece etkisi altına girdiği din değildir, kültürün dini ve o dinin yaşanışını şekillendirici etkisi vardır. Batı da semitik bir dine sahip mesela, ama kadınların kapatıldığını ya da taşlandığını görmüyoruz çünkü adamların kültürü o dini başka türlü entegre etmiş hayata.

Kadının Türk toplumundaki yeri İslam'dan önce daha yüksekti belki eyvallah da, kız kaçırma diye bir gelenek de var. Yağmacı, yayılmacı bir toplum sonuçta. Orhun Yazıtları'nda koskoca hükümdarlar düşmanın karılarını kızlarını nasıl ele geçirdiklerini kahve ülkücüsü gibi ballandıra ballandıra anlatıyo. Bu adamların Müslüman olmaları sosyal yaşantılarını daha ileriye taşımamıştır diyebiliriz ama İslam varolmayan bir kötülüğü varetmiştir demek fazla biased bir yaklaşım.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

abi onu düsündüm de acik adres verdim. herif gelir takip eder vs anneme kardesime zarar verir diye düsündüm. sitede güvenlikli bir yerde degil. neyse biraz bekleyince baska taksi geldi. onla sohbet vs secimler derken. adam abi akp en az yüzde 46 alip hdp insallah gecemezse %50 kesin. zaten almanlar 3. havalimanina karsilar vs dedi.

İşte bu sebeple taksiye bindiğimde açık adres vermiyorum, önce gideceğim mahalleyi vb söylüyorum, yaklaştıkça tarif ediyorum ben.

Adam sana denk gelmiş, normalde böyle değil bunlar, orada kavga çıkartırdım ben olsam. En güzeli plakasını alıp şikayet etmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Sene olmus 2015 hala parti ulke din tartisan insanlar var. Amma kasiyorsunuz arkadas. Yav he deyin gecin neye inaniyorsaniz neyi seviyorsaniz devam edin. Merak eden acar okur arastirir. Zaten hepimiz igrenc seylerin yasandigi bir dunyada duyarsiz bir sekilde yasayan igrenc insanlariz. Duyarliymis gibi sagduyuluymus gibi davranmayin. Ozunuzdeki ayiyla barisin arkadaslar.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Bir ülkünün , ideolojinin partisini desteklemenin ; takım desteklemek gibi olması size neden bu kadar acaip geliyor? Biz parti desteklemiyoruz , ideolojiyi ve ülküyü destekliyoruz.

Akp ile mhp arasındaki tek fark mhpnin kürt düşmanlığında zirve yapması. Ama senin kesin çok sevdiğin kürt arkadaşların vardır ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Şimdi ben de zamanında çok dalga geçtim de, Almanlar hakkaten rahatsız bu arada 3. havaalanından. (ha engellemeye falan çalışmıyorlar AKP paranoyasının tersine ama rahatsızlar)

Şekilde görüldüğü üzere hub olarak İstanbul un önemi artıyor.

lufthansa niye süperkonektör değil? tonlarca aktarma alıyor veriyor o da. bi standartı mı var acaba "en az şu kadar destinasyona uçacak bla bla" tarzı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...