Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

neden jon dirilecek diye bu kadar beklentiye girildi ben hala anlamadım, çok daha önemli/havalı charlar dirilmedi.

Beklentiyi havalı veya önemli olması yaratmıyor. Bazı karakterlerin hikayede daha başka noktalara varacakları belli ve o noktaya varmadan ölmezler. Bir nevi kader diyelim.

Mesela Breaking Bad'in ortasında Walter White'ın ölmesi söz konusu olamazdı. Tabii belki Walter baş karakter olduğu için bu daha açık ama GOT'da da hikayenin sonlarına kadar sağ kalacağı belli karakterler var. Ancak sona doğru ölebilirler.

Daenerys, Bran, Arya, Jon, Tyrion ve Sansa ölmezler veya ölseler bile dirilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

ben şahsen daenerys ve arya hariç (onları da çok büyük setup yaptı diye) hiçbirinin ölmesine şaşmam, jon çok işler yaptı zaten. şimdiye kadar hep yaşanan "seçimlerin dönüp dolaşıp ölüm olarak geri gelmesi" konseptine de uygun başına gelen. dahası "hayranlar üzüldü dur resliyim" yapacağı birşey değil tombiğin, ha ancak dizi senaristleri "of bunu reslesek ne rating yaparız" filan deyip kafalarına göre yazarlarsa o başka tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

(tu)
Sam said:

ben şahsen daenerys ve arya hariç (onları da çok büyük setup yaptı diye) hiçbirinin ölmesine şaşmam, jon çok işler yaptı zaten. şimdiye kadar hep yaşanan "seçimlerin dönüp dolaşıp ölüm olarak geri gelmesi" konseptine de uygun başına gelen. dahası "hayranlar üzüldü dur resliyim" yapacağı birşey değil tombiğin, ha ancak dizi senaristleri "of bunu reslesek ne rating yaparız" filan deyip kafalarına göre yazarlarsa o başka tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

Jon ve Dany de kesin plot armor var da Tyrion sadece fanlar seviyor diye hayatta bence. Tabi iyi niyetinden değil, optimum miktarda göz yaşı toplayabilmek için. Sempati barını iyice doldurup sonra kıtır kıtır kesicek, semirmesini bekliyor tombik amca :p

Stark kardeşler için de tam plot armordan bahsedemeyiz ama yarım plot armor var. Belli bi misyonları var o misyon tamamlanana kadar hayatta kalırlar sonrası belki. Arya master assassin olup hit listini tamamlayana kadar invul, Bran master warg olup kehanetlerini filan çözene kadar invul. Sideplotlar tamamlanana kadar bunlara bir şey olmaz. Bir de adını unuttuğum velet vardı o da büyüyünce döner herhalde. Sansa ne halt yemeye hala yaşıyor belli değil ama uzun vadede bi işe yarayabilir belki. Yoksa çoktan ölmüş olması lazımdı açık ara en gereksiz karakter. O da drama plot device olduğu için invuldur herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...