Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

Spoiler

Bölüm üzerine düşündükçe sinirleniyorum resmen. Nasıl bu kadar ruhsuz bir bölüm çekebiliyorlar aklım hayalim almıyor. Ölüme gidiyorlar, undead'ler geliyor lan, hiç birinde ne korku var, ne çaresizlik var, ne plan yapmak var, ne "koy vermişlik" var... Düz, duygusuz oyunculuk dolu. Hani savaştan önce son anlar atmosferi de yok hiç, yalandan aşk meşk sahneleri ile doldurmuşlar.

Sosyal ağlarda paylaş

2. bolume gore bence 3. bolumde olmesi muhtemel kisiler:

Spoiler

Jaime

Grey Worm

Gendry

- support erkek karakterlerden en az birisi: mormont, davos, Eddison, Yohn vs.

Bir tanede olmesi pek beklenmeyen sevilen birini oldururler misal tormund falan.

- hound ile mountain birbirini oldurecek bence ilerki bolumlerde.

Sosyal ağlarda paylaş

Çok vasat bölümdü E2. Benim açımdan ilk bölümden daha büyük hayal kırıklığı.

Abi ilk bölümü, iki senelik aradan sonra hikayeleri kısa kısa toplayalım hem de biraz yol alır bazı hikayeler tadında yapmları çok normal 10 bölümlü sezonlar için demiştim. Fakat 6 bölümlü sezon için bu tarz iki bölüm çekmek çok saçma ya. Resmen ilk iki bölümün hamallığını çekin sonrasında zaten tarihin en uzun savaş sahnelerini göreceksiniz, ne olup bitecekse orada olup bitecek demişler.

Spoiler

Bölümün en güzel sahneleri Brienne'in olduğu sahnelerdi. Zaten bir tek onun hikayesi kaydadeğer gelişti. Jamie'ye kefil olması, devamında jamie'nin de dahil olduğu bir birliği yönetecek olması ve şövalye ilan edilmesi güzeldi.

Gendry ve Arya diyaloglarının savaş öncesi seksiyle sonlanması çok tatsızdı. Meğersem silah bahaneymiş hissi verdi tam sdfg

Sansa vs Danerys gerilimini anlayabiliyorum fakat çok kuru sıkı duruyor.

Kuzeyli halk vs Kuzeyli olmayanlar arasındaki diyaloglar ve sahneler neyi amaçlıyorlar bilmiyorum. Sanki ilerleyen bölümlerde lotr misali kadın çocuk kim var kim yok herkese silah verip savaştıracakları bir savaş kısmı olacak gibi duruyor.

Herkesin toplanıp taktik konuştuğu kısım aslında bölümün en oturaklı kısmı olması lazımken çok vasat geldi. Bran için geldiğini öğreniyorlar, kimseden reaksiyon yok. Cersei'nin sattığını öğreniyorlar plan yapan yok. NK'nin de ejderi var napacaklar belirsiz.

Jorah'a Tarly'lerin aile kılıcının gelmesi güzeldi, kesin bir fight esnasında işe yarar diyorum.

Jon Dany'e gerçeği söylediği sahne ilginçti. Ben savaş esnasında ölüm kalım anında falan söyler sanıyordum ama güzel salvo oldu. Starklara iyice uyuz olmuş gibi bir havası var.

King's Landing karakterlerinin hiçbirinin olmaması ve Varys'i neredeyse hiç görmemiz biraz garip. Twist olacaksa sanki bunlardan gelecekmiş gibi duruyor.

Bölüm tam, çiftleri/ikilileri savaştan önce son kez gösterelip çoğu ölecek zaten bölümü olmuş tam sdf.

allahless tarafından düzenlendi
düzeltme
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Bir sürü kişi telef olacak hemen tahminlerimi ekleyeyim ben de.

3. Bölüm ölümler:
- Grayworm düz ölür savaş alanında. Missandei ölüşünü kesin görür ve o da ölmeye gider belki sdf.
- Ed, John veya Sam'i savaş alanında kurtarmak için ölür.
- Brienne cepheyi kaybedip ölüleri oyalamak için kendini ve birliğini feda eder. Buraya bonus olarak Jamie'yi de ekleyebiliriz veya heroic ve komikli bir sahneyle tormund kendini Brienne için feda edebilir. Üçünden ikisi kesin gidici bence.
Ağır toplardan birini kaybetmeyiz bence ama inşallah kaybederiz. Favorim Sansa, plase Arya.

Jamie veya Tyrion ölmez bu bölüm. Tyrion/Varys büyük ihtimal kötü gidişi görür görmez Cersei'ye haber gönderir. Jamie veya John damage alıp kaleye dönebilir. Suikaste gelen Bronn'u ilk arya fark edip öldürüp crossbowu alabilir belki.

Sosyal ağlarda paylaş

3-4-5 bolca savaş bölümleri, 6 drama ve gizem çözüp yeni gizemler bırakıp topu spinoffa atar diye düşünüyorum.

Bana iki büyük savaş bekliyorum. Birincisi winterfellde kapışıp insanların dayak yediği, ikincisi de geride kalan insanların king's landinge kadar kaçıp orada ikinci bir dead vs living savaşı olur. İkinci savaşta hep ikililerin/çiftlerin birbiriyle karşı karşıya gelecekmiş gibi geliyor bana. Kardeş kardeşi, sevgili sevgiliyi, yoldaş yoldaşı biri ölü biri diri olarak döğüştürmeleri olası duruyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Bölüm vasattı ama bu karakterlerin %60 ı 70'i önümüzdeki haftaya gidici, sevdiğiniz bir karakter varsa son bir defa görün diyip yapmışlar resmen ^^

Bu bölümde savaş başlardı en azından diye umuyordum ama boşa çıktı. Zaten 6 bölüm olacak sezonda bu kadar gereksiz goygoy olmaması lazım.

• Savaş öncesi ciddiyeti pek yoktu, biraz daha oturaklı yapmaları lazımdı bence bu bölümü. İlk bölümdeki gereksiz goygoylara aynen devam etmişler.
  • Brienne sahnesi çok güzeldi, oyunculuk filan da çok başarılıydı. Seri boyunca ciddiyetinden bir saniye bile ödün vermemiş karakterin salya sümük sırıtması filan bayağı duygulandırdı.
Spoiler

• aoeDPEx_460swp.webp

• Tormund iyice comic relief karakteri oldu. En başta gülüyorduk filan da suyunu çıkarttılar artık, baymaya başladı. Ama neyse, kesin gidici zaten bu.
Spoiler

• aKxp7P1_460swp.webp

• Çok gereksiz aşk sahneleri filan vardı. Özellikle Greyworm ve Missandei iyice baydı, serideki en gereksiz karakterler resmen. En kısa zamanda ölsünler pls.
  • Özellikle Arya ne alaka? Koduğumun Quasimodo tiplisinin götünü görmesek te olurdu yani:p
  • (Neyse ki Theon çüksüz)
  • Dialoglar gereksiz yere uzundu. Kısa kesin şunları, hikayeye karakter gelişimine en ufak katkısı olmayacak şeyleri dakikalarca uzatıyorlar.

• Bran bir yandan çok kilit rolde gibi, bir yandan tamamen gereksiz gibi, çözemedim. Omniscient bir elemanın şapşik şapşik bakınıp duygusuz dialoglarda yarım saat harcamaktan daha fazla bir işlevi olması lazım yani. Neyse, asıl önemi önümüzdeki bölümde belli olacak gibi gözüküyor.
  • Dany haberlere fena bozuldu. Derdinin "ne yani ben şimdi yeğenime mi kaydım" değil de tahta kim oturacak olması da olayları karıştırabilir. Savaştan sonra birbirlerini kesmeseler bari. Ama tabi keseceklerse bile önce Cerseiyi halletsinler bi zahmet.
  • Kaç tane White Walker var öyle ya? Ben bunları toplamda 15-20 tane filan sanıyordum, sırf White Walkerlar bile başlı başına ordu olarak geldiler.

3. bölümde goygoyu kesin aksiyona abanın pls. Şu ilk 2 bölümü izlemeseydim çok bir şey kaybetmezdim açıkçası. 2 saatlik content içerisinde izlemeye değer kısım 10-15 dk filandır herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Bahsedilen aşırı büyük savaş bence 3. bölümde olmayacak.

Anlatılanlara bakılırsa Winterfell'deki bir avuç adamın savunmasından daha büyük bir kuvvet gerekiyor gibiydi. İddiaları "sinema ve televizyon tarihinde çekilen en büyük savaş" olduğu için şu duruma benzer bir örnek olarak Miğferdibi'ni örnek alıyorum. Ondan daha büyük olması gerekiyor (söylenenlere göre). E o zaman burada değil o savaş. Gerçi bundan daha ufak Battle of Bastards vardı ama onu da geçmesi gerek bahsedilen savaşın.

Hound ile Mountain'in karşılaşıp birinin diğerini öldürmesi pek olası gelmiyor bana. Bunun için önce Lannister ordusunun kuzeye ya da kuzeydekiliern güneye bir hareketi olması lazım. En azından kuzey şu an çakılı duruyor, bu bölüm esnasında Lannisterlar harekete geçtiyse ve 3. bölümde bir anda belirirlerse anca o ortam oluşabilir. 

Bran'in durup dururken "benim içni geliyor aha beni işaretledi" demesi ve olaylardan haberi olmayanların bir açıklama beklememesini anca "bırak bırak engelli galiba yazık bırak konuşsun gariban" hissiyatına bağlıyorum.

Tahminlerim:

Winterfell gg, NK içindne geçecek buranın. Apar topar kaçmaya başlayacaklar. Kuzey komple talan edilebilir. Sansa'nın Daenerys'e sorduğu bu iş bitince kuzey ne olacak sorusu da böylece cevap bulacak. 

TeamJaime olduğum için kendisinin başına birşey gelmesini istemiyorum. Kingslayer lakabını da hatta Nk'yı öldürerek perçinleyecek ve hate brandden love brande geçiş yapacak. Hatta kılıcı ile önce Cersei'yi öldüreceği ve Azor Ahai olacağı yönünde bir teori de mevcut. Azor Ahai'nin öyle bir hikayesi vardı kitaplarda. Sevdiği kadını öldürüyordu falan.

Sizi bilmem ama ilk iki bölümden ben öyle acaip bir zevk almadım.

Sosyal ağlarda paylaş

45 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:
  İçeriği gizle

Bahsedilen aşırı büyük savaş bence 3. bölümde olmayacak.

Anlatılanlara bakılırsa Winterfell'deki bir avuç adamın savunmasından daha büyük bir kuvvet gerekiyor gibiydi. İddiaları "sinema ve televizyon tarihinde çekilen en büyük savaş" olduğu için şu duruma benzer bir örnek olarak Miğferdibi'ni örnek alıyorum. Ondan daha büyük olması gerekiyor (söylenenlere göre). E o zaman burada değil o savaş. Gerçi bundan daha ufak Battle of Bastards vardı ama onu da geçmesi gerek bahsedilen savaşın.

Bir avuç adam? Daenerys'in bütün ordusu + kuzeydeki orduların hemen hemen tamamı orada. Aslında onlar dışında birileri daha olması lazım, mesela Battle of Bastards'dan sonra ne yaptığını bilmediğimiz Vale ordusu, ama onlar sanırım Dorne gibi hikayeden uçtular.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

tam boyle hurriyet tier karsilastirma degil ama olsun:

ordular:

Spoiler

Stark infantry and archers
1 direwolf
~8,000 Unsullied heavy infantry
~100,000 Dothraki light cavalry
2 dragons (likely)
~2,000 knights of the Vale
Ironborn sailors and warriors loyal to Yara and Theon

--------------------------

White Walkers (100 ?)
~100,000 wights
3 undead giants (likely)
1 undead dragon(likely)

802_Winterfell_Battle_Plan.png

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

zaten nk'in tek derdi duvarı geçmekti geçtikten sonra altında dragonla çoktan tüm westerosu almamış olması enteresan. ? bunlar savunma yapana kadar abi istediği yere gider ufak bir grupla başlayıp tüm kıtayı ele geçirebilir ve nasıl durdurulacakları bilinmediği için kimse pek bir şey yapamaz.

Sosyal ağlarda paylaş

59 dakika önce, Norak dedi ki:

iste o yuzden ben

İçeriği gizle

bunlar burda oyalanirken nk'in kings landinge ucup orayi alacagini dusunuyorum, gemileri batirmasi yeterli lop diye 20k zirhli golden company undead, k landingde geri kaldirilabilecek devasa nufus var bunun 4-5 kati.

arkada es gecilenler arkadan sikistirir o zaman ne yapacaklar dans edip parti mi yapacaklar bize saldirmadilar diye.

ha bu dizide olu mu olur.. 

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...